Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Csak szerintem mindenkinek a...

Csak szerintem mindenkinek a maga dolga (18 alatt is), hogy mikor veszti el a szüzességét?

Figyelt kérdés

14 év alatt szerintem sem.De egy például 15 éves lány/fiú szerintem már simán eldöntheti,hogy lefekszik-e a barátjával/barátnőjével vagy még vár egy kicsit.A szülőnek szerintem nem az a dolga,hogy jól megmondja a gyerekének ''Kislányom,te nem feküdhetsz le azzal a fiúval!'',hanem az,hogy a gyereke kellően fel legyen világosítva a védekezésről és arról,hogy partnere nem fogja megalázva ott hagyni csak mert még szűz és nem volt olyan jó a teljesítménye.Én a tiltás helyett megmondanám neki,hogy sok ember azt csinálja,hogy erőlteti a szexet,hitegeti,hogy óvatos lesz,az óvszert nem kötelező használni,sőt,lesz még olyan is aki azt mondani,hogy szereti csak azért,hogy meglegyen egy újabb ''strigula''.Megtanítanám neki a ''nem'' kimondását és inkább hagyja ott a fiút minthogy a szüzességének az elvesztése fájdalmas emlék maradjon.


Ez az én véleményem és természetesen nem akartam vele senkit se megsérteni. 14/L



2018. jan. 27. 21:50
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
A szülő ne el döntse, elmagyarázza, szerintem. Ezt kihagytam.
2018. márc. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

A felvilágosítás nyilván kell, de ettől még nem árt, ha önuralomra is megtanítják a szülők a gyereküket. Semmivel nem lesz szegényebb, ha 18 éves koráig nem fekszik le senkivel. Csak mert úgy tudja, mindenki más ezt csinálja, ez frusztrálhatja.

Pont az önuralom az, amit a legkevésbé tanítanak a mai világban.


Az megint egy másik téma, milyen hátránya lehet annak, ha valaki korán veszti el, és ennek milyen hatása lehet akár másokra nézve közvetve vagy közvetlenül.


Tényleg nem a tiltás a jó, hanem megértetni a gyerekkel, miért jó neki, ha nem kapkodja el.

2018. márc. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!