Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csinálnátok szülőként, ha...

Mit csinálnátok szülőként, ha a 16 éves lányotok terhes lenne?

Figyelt kérdés
Az abortusz, és az örökbeadás nem opcio nála. A barátja elhagyta, és mivel ellenzi az abortuszt. Úgy dönt nem szól a szüleinek, mert ők nem partnerek a dologban. Nem akarnák a babát. Csak akkor mondja el, ha nem lehet elvetetni. Ti szülőként örülnétek így az unokának? Büszkék lennétek a lányotokra, hogy nem adja fel az elveit, miután beletörődtettek?
2018. jún. 6. 14:49
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
98%
Remélem azzal tisztában vagy,hogy hogyha a szüleid nem vállalják a babát,akkor ugyanúgy elveszik tőletek.
2018. jún. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
86%
Szépen végignézitek, ahogy elcseszi az életét. Ezt tudjatok tenni.
2018. jún. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
89%
Nem örülönék,nem szexeltem ennyi idősen,kettő nem az ágyban kerestem a szeretet,mint a mostani tinik. De nem lettem 18 felett se terhes mert elvolt mondva h mivel jár a dolog és h kell védekezni,ahol a gyerek csak ugy becsuszik ott bajok vannak. Kettő a gyerekem is önnálónak nevelem,de nem butának,sorsrontonak. Most még akarja a babát,később meg a baba lesz az élete elrontoja és ráfogja kivetiteni v rád szakad.. Mert bevillanh h ő még tanulna, karriert akar,élni,normális ember 16 évesen nem szül mert még ő is gyerek,aki előtt ott a jövő a gyerekből hosszutávon nem lehet megélni. A gyerek felelősség. Tudom mert szültem,nem habos torta,nem cuki plüss amit a sarokba rakok ha meguntam a babázást.. Ti tudjátok,nálam abortusz v örökbe adás,nem kérdezném a véleményét,ha ennyi esze volt. Sajnálom ha nyers vagyok,de néha kiakadok az emberek butaságán.
2018. jún. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
85%

Én sem adom fel az elveim. Nem vállalom a gyámságot. Senki se kötelezhet még egy gyerek felnevelésére, ha én nem akarom.

18 évesen pedig mehet, amerre lát.

Ennél nagyobb szemétség kevés létezik, mint dafke anyádék nyakára odapulyázni.

Itt lehet lepontozni. ↘️

2018. jún. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
84%

Remélem nem lesz ilyen hülye egyik lányom se, de ha igen, akkor örökbe adatnám a gyereket. Ha nagyon tiltakozik, akkor mehet ahova akar, nekem nem fog szülni, van már elég gyerekem.


Beletörődni biztosan nem fogok, büszke meg végképp nem leszek rá.

2018. jún. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
27%
Ellenezném szülőként az abortuszt, felnevelném mivel az a baba nem tehet róla ugyh. nem mondom, hogy örülnék neki de ha már megvan akkor megvan. A lányomat meg járatnám tovább iskolába, sőt főiskolára is. Nem öletném meg le se tagadnám az unokámat.
2018. jún. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
87%
Eléggé el lennék kenődve, hogy egy ilyen felelőtlen csitrit neveltem. Én egyébként vállalnám a gyámságot, támogatnám a lányomat, ha meg akarná tartani a babát. De azt szeretném, ha időben szólna és együtt gondolnànk végig a lehetőségeket.
2018. jún. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
85%

Mármint mire kéne büszkének lennem, hogy 16 évesen sikerült felcsináltatnia magát a lányomnak? Vagy esetleg arra, hogy nincs benne annyi, hogy elém álljon és elmondja időben, nehogy el lehessen vetetni? Inkább sunnyog hetekig, majd elém áll a kész tényekkel? És ezek után még elvárná, hogy neveljem fel?? Kösz, de nem. Elég nekem annyi gyerek, amennyit a férjem és én vállaltunk, nem kéne kisbaba ennyi idős fejjel, úgy, hogy még a gyerekem is kiskorú és még egy nyamvadt érettségije sincs.


Nem normális 16 évesen szülni, akárki akármit mond, már nagyon rég más világot élünk. Azt akarnám, hogy a gyerekem tanuljon, lásson világot, tapasztaljon, legyen normális párkapcsolata, munkája, aztán a saját kontójára, éretten vállaljon gyereket, ha akar, ne kis csitriként.

Ha mindenképp ragaszkodik a gyerekhez, akkor pedig nem vállalnám a gyámságot. Le lehet pontozni, de ez van.

2018. jún. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
93%
Minél előbb szólj a szüleidnek!
2018. jún. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
72%

Nekem mások az elveim, de ha a szülők ennyire ellenzik a gyerek megtartását esélyes, hogy kirakják. Kerül állami gondozásba a csecsemővel együtt és annyi. Az meg a lánynak szívás, mert állambácsi sem tart el örökre.


Én próbálnám elkerülni az ilyen szituációt, a gyerekem megfelelően felvilágosítanám, biztosítanám számára a védekezést. Ha mégis baleset történne akár véletlenül, akár a hülyeségük miatt remélném, hogy időben elmondanák és eseményutánival korrigálható lenne a helyzet. Ha valahogy így is elcsesznék a dolgot, vagy nem avatnának be és megmaradna a gyerek támogatnám a döntésében persze szabályokhoz kötve. Amint lehet visszamegy tanulni és minimum szakmát szerez. A gyereke körüli teendők javát ő végzi stb

De ez én vagyok, nyilván nem örülnék neki, de az ő élete, ő döntése. Támogatnám és megpróbálnám a legjobbat kihozni a helyzetből.

Mondjuk ebben az esetben is nagyon pipa lennék ha a terhessége felét elsusmusolná.

2018. jún. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!