Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csinálnátok szülőként, ha...

Mit csinálnátok szülőként, ha a 16 éves lányotok terhes lenne?

Figyelt kérdés
Az abortusz, és az örökbeadás nem opcio nála. A barátja elhagyta, és mivel ellenzi az abortuszt. Úgy dönt nem szól a szüleinek, mert ők nem partnerek a dologban. Nem akarnák a babát. Csak akkor mondja el, ha nem lehet elvetetni. Ti szülőként örülnétek így az unokának? Büszkék lennétek a lányotokra, hogy nem adja fel az elveit, miután beletörődtettek?
2018. jún. 6. 14:49
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
92%

Büszke??? Mire?! Hogy egy sunyi, hazug ribi, aki ráadásul még buta is, mert 16 évesen felcsináltatta magát? Hát marha büszke lennék, igen.

Mégis mit gondolsz, miből fogod eltartani a gyerekedet? Ha a szüleid kitesznek 18 évesen, hova mész?

Ezeken gondolkodtál már?

2018. jún. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
100%
Meg ugye téged kötelesek eltartani 18 éves korodig de a gyerekedet nem.
2018. jún. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
19%

Nagyot csalódnék, hogy 16 évesen már tolja, de miután jól lecsesztem és kioktattam segítenék neki mindenben, estin befejezné a gimit és továbbtanulna. Ennyi, nem kell ezt túldramatizálni. Két gimis társam terhes lett 15 illetve 17 évesen. Az utóbbi abortuszra ment, most már elmúlt 30, az élete romokban, még mindig egyedül van, hobbialkoholista és tönkrement az élete. A másik megcsinálta estin a sulit, egyetemre ment, lett párja és boldogan élnek együtt hármasban.


Nem vagyok én a gyerekem ellensége.

2018. jún. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
74%

Abortuszra beszelnem ra

Hal istennek kamasz koruk ota duplan vedekeznek a lanyaim gyogyszer ovszer

2018. jún. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
100%

1. őt el kell tartanom, de az unokát nem fogom

2. az biztos, hogy nem vállalom a gyám szerepét, innentől kezdve nem adják haza a babát


Leszarom, én felneveltem őt, nincs kedvem 50 évesen újrakezdeni MÁS gyerekével, mert a kisasszonynak luxus volt védekeznie.


És 18 évesen mehet, ahová akar, mert aki ilyen dologban hazudozik meg trükközik - holott ha őszintén elém áll, akkor segítek neki -, az oldja meg az életét.

2018. jún. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon alaposan elbeszélgetnék vele, hogy mégis hogy gondolja, hogy 16 évesen ilyesmit nem beszél meg a szüleivel. Van végzettsége? Van keresete? Nincs. Az már csak hab a tortán, hogy a barátja is ott hagyta.


Próbálnám arra rábeszélni, hogy adja örökbe a gyereket, ha már nem veteti el, de ha mégis úgy dönt, hogy felneveli, akkor nagyon szigorúan figyelnék a tanulmányi eredményeire. Ha már ezt bevállalta, csinálja végig, nem hagyhatja félbe az iskolát.


Környezetemben van pozitív meg negatív példa is.

Ismerek olyan lányt, akinek 17 évesen lett gyereke, úgy, hogy öt kistestvére van és egy nagyon pici házban laknak, a szülei közül csak az egyik dolgozik. A tanulmányait hagyta a fenébe, bár ezelőtt se foglalkozott túl sokat velük, noha értelmes volt.


A másik sztori amit hallottam, az az,hogy egy eléggé elit gimiben egy lány terhes lett, és megtartotta, de végigcsinálta a gimit, plusz jogi egyetemet is elvégezte!!! Azért egy ilyen ember előtt le a kalappal.


Sőt, nekem édasanyám is 21 éves volt, és a szüleivel lakott, amikor nővérem megszületett, de apámmal már házasok voltak, és még mindketten amúgy fősulira jártak. A gyerekemnek mondanék ilyen eseteket, és ösztönözném, hogy ha így döntött, akkor vállalja a következményeket.


Ha elvégezné a sulit, továbbtanulna, és felépítené az életét úgy, hogy ilyen fiatalon lett anya, akkor nagyon büszke lennék rá. De ha nem, akkor borzalmasan érezném magam, viszont továbbra is nagyon szeretném, ahogy az unokámkat is.

2018. jún. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
75%

Így nem.

Én eleve másképp állnék hozzá

2018. jún. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
49%
18# aki vedkezik nem lesz terhes. Ennyi... A másik, hogy hazudik a csaj, ahelyett hogy őszinte lenne..
2018. jún. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
85%

28!


Csak egy olyan módszert mondj, ami 100%. Csak egyetlen egyet. Nem létezik olyan. És ittg nem is az a lényeg, hanem az, hogy hazudik és másra rákényszeríti az ő döntését

2018. jún. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%

Őt eltartanám, de a zabigyerekét nem. És innentől kezdve mindenből a minimumot kapná, nincs mozi/bulik/szórakozás/kirándulás/utazgatás/wellness/vásárlás. Nem fizetnék neki semmi extrát, 18. szülinapja utáni napon pedig mehet oda, ahová szeretne, utána a házon teljes zárcsere.


Mert nem az a baj, hogy terhes lett, hanem, hogy heteken át b..szott róla szólni, megemlíteni ezt az "aprócska" tényt és képes volt kész helyzet elé állítani a szüleit.

2018. jún. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!