Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti hogyan reagalnatok erre?...

Ti hogyan reagalnatok erre? Szoljak az apjanak?

Figyelt kérdés

A 13(!!!!) eves lányom tegnap bejelentette,hogy osszejott egy osztalytarsaval. A fiut egyebkent nagyjabol ismerjuk mar, ugyanis 1 eve legjobb baratok. (Es szerencsere tenyleg csak azok voltak eddig, hisz neha szuroproba szeruen beleneztem a lanyom telefonjaba, ahol semmi ilyenre utalo jelet nem talaltam). Az elso kerdes,hogy szerintetek tiltsam e ezt a "kapcsolatot,,? Ugyan a lanyom eleg erett es szerintem nincs az az erzelmi zsarolas, amivel ra lehetne venni hogy esetleg lefekudjon a fiuval, akkor is korainak talalom meg a csokolozast is.. A masik, hogy a lanyom megkert, hogy az apjanak ne mondjam el. Ezt vegkepp nem ertem, de sajnos gyakran elofordul,hogy szinte mintha felne az apjatol, pedig az soha nem bantja meg 1 pofon szintjen se.. Szerintetek elmondjan az apjanak? Elvegre o a parom, akivel kozosen kellene nevelnunk a lanyunkat, es kozos donteseket hozni felole..

43/N


2018. jún. 24. 17:28
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
86%
Nem korai,13 évesen eljöhet az elsö szerelem,nincs ebben semmi rossz.Az apja elött biztos kellemetlen neki ez a dolog,és nyilván szivesebben beszél ilyesmiröl az anyjával.A telefonját meg ne nézegesd,mert egy életre elveszted a bizalmát!
2018. jún. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Tiltani mégis hogy gondoltad? Inkább örülj, hogy megosztotta veled ezt a hírt. Nem valószínű, hogy jövő héten már ágyba is bújnak, egy puszitól pedig semmi baja nem lesz a nagylánynak. Neked nem volt tini-szerelmed? Apát te ismered, ha tud titkot tartani, és egy pillanatra se fog hőzöngeni, se számon kérni, talán jó, ha ő is tud róla.
2018. jún. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
77%
Nem kéne a telefonjában kutakodni. Az apjának de mondd el. Inkább derítsd ki, hogy miért fél tőle
2018. jún. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%

TEMRÉSZETES lenne, hogy elmondom a férjemnek, mivel nincsenek titkaink!


Bár a gyerekem nem is kérne rá, hogy ne, neki az az alap, hogy apa-anya EGYÜTT döntenek, ha jót, vagy ha hülyeséget csinált, nem egymás háta mögött. :)

2018. jún. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Miért teszed idézőjelbe a kapcsolat szót?

Tartsd tiszteletben, hogy kivel mit szeretne megosztani, a telefonját pedig ne piszkáld. Vagy ne csodálkozz, ha 20 év múlva már azt sem mondja majd el, hogy született egy unokád.

2018. jún. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
81%

13 éves, gondolom hetedik vagy nyolcadik osztályos lányod van. Én is pont ennyi idős voltam, amikor először szerelmes voltam egy osztálytársamba, bár nem jöttünk össze, mert ő szerintem észre sem vett. Pont abban a korban van, amikor elkezdődnek ezek a dolgok. Persze valakinél már 11 évesen kezdődik, valakinél csak 17 évesen, de nem korai az, hogy összejöjjön az első barátjával. Semmiképpen ne tiltsd, mert nincs értelme és utána meg abból lenne az állandó konfliktus. A csókolózás belefér, több természetesen nem, de ha ismered a lányodat és tudod róla, hogy érett, megbízható és nem az a fajta, akkor nem fog lefeküdni a fiúval.

A párodat meg te ismered, hogy hogyan reagálna rá.

A lányok mindig azt hallják, ha van barátjuk vagy ha a fiúkat emlegetik, hogy "majd apád készítheti a puskát" meg hasonlók, ettől pedig beijednek. Én is előbb mondanám el anyámnak, hogy kapcsolatom van, mint apámnak, pedig velem sem volt soha erőszakos vagy túl szigorú.

Higgadtan beszéld meg az apjával, de ha tudod, hogy rögtön eltiltaná tőle, akkor várj vele véleményem szerint.

2018. jún. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Könyörgöm ez tiniszerelem, 13 évesen még nem az a cél hogy minél gyorsan meghúzza a csajt (jó nyilván van ilyen is de a többségnek nem) mindkettőnek az első kapcsolata, ha tiltod az max azt fogja eredményezni hogy a többit is eltitkolja majd (apropó belenézni a gyerek telefonjába meg a szemétség egy külön fajtája).

Az apás dologról meg annyit hogy a semmiért egy 13 nem fél az apjától valami ,rossz tapasztalat vagy akármi de történt ott.

2018. jún. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim válasza:
100%
Nekem is volt hetedikben egy nettó másfél hétig tartó kapcsolatom. Elmondtam otthon és kinevettek. Onnantól kezdve csak cenzúrázva számoltam be mindenről otthon. Teljesen összetörte a bizalmat.
2018. jún. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyáltalán nem olyan ijesztő dolog ahogy a kérdező anyuka leírja.

Ilyenkor az anyák általában hajlamosak arra gondolni, hogy most akkor egyből szexelni fognak és majd ez a srác lesz a jövendőbeli vejük, kb. így szokták nézni a dolgokat... pedig erről szó sincs.

Ennyi idős korban ezek a kapcsolatok pár hétig tartanak, és nem túl komolyak, de jól van ez így, akkor is ha esetleg hosszabb távú lesz. Hadd érezzék jól magukat együtt, a lányoddal pedig beszélj sokat erről, a kapcsolatokról általában stb.

Az apjának én (még) nem mondanám el, várnék legalább 1-2 hetet hogy kiderüljön mi lesz a dologból, lehet addigra vége is szakad a kapcsolatnak, ha meg nem, akkor a lány is lehet már úgy fogja gondolni hogy elmondaná az apjának is.

2018. jún. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Apjának ne szólj,de beszélgess el a lányoddal,hogy mennyire komoly a kapcsolata.Remélhetőleg 13 évesek módjára szereti és jár a fiúval,nem kikapós caf ka lesz,akit 14-15 évesen már kezelgetnek,mert rengeteg ilyen kis csaj van.
2018. jún. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!