Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti hogyan reagalnatok erre?...

Ti hogyan reagalnatok erre? Szoljak az apjanak?

Figyelt kérdés

A 13(!!!!) eves lányom tegnap bejelentette,hogy osszejott egy osztalytarsaval. A fiut egyebkent nagyjabol ismerjuk mar, ugyanis 1 eve legjobb baratok. (Es szerencsere tenyleg csak azok voltak eddig, hisz neha szuroproba szeruen beleneztem a lanyom telefonjaba, ahol semmi ilyenre utalo jelet nem talaltam). Az elso kerdes,hogy szerintetek tiltsam e ezt a "kapcsolatot,,? Ugyan a lanyom eleg erett es szerintem nincs az az erzelmi zsarolas, amivel ra lehetne venni hogy esetleg lefekudjon a fiuval, akkor is korainak talalom meg a csokolozast is.. A masik, hogy a lanyom megkert, hogy az apjanak ne mondjam el. Ezt vegkepp nem ertem, de sajnos gyakran elofordul,hogy szinte mintha felne az apjatol, pedig az soha nem bantja meg 1 pofon szintjen se.. Szerintetek elmondjan az apjanak? Elvegre o a parom, akivel kozosen kellene nevelnunk a lanyunkat, es kozos donteseket hozni felole..

43/N


2018. jún. 24. 17:28
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos én az anya aggodalmát megértem mert rengeteget hallani hogy komoly sexszuális kapcsolata van 14 éveseknek már és a legdurvább kedves anyukák még büszkék is rá és nem mire 16 éves lesz a kedves kislányuk addigra jó pár pasival már összefeküdt,egyedül Balatonozni, sexszelni nagy,de egyedül orvoshoz elmenni,mert kicsit megfázott,vagy otthon segíteni,netán a szendvicsét megcsinálni,vasalni nem.Rengeteg anyuka van a munkahelyemen és bizony igen korán kezdi sok lány a sexszet,de a házimunkához,az önállátáshoz ,az otthoni munkák besegítéséhez nem füllik a foguk
2018. jún. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Ne nézz a telefonjába. Mielőtt szólnál az apjának beszéld meg a lányoddal. Ne tiltsd le a kapcsolatot! Egy csók még talán belefér.
2018. júl. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

én nem tiltanám

de az apjának elmondanám, igaz azzal hogy arra kért, hogy ne mondjam el neki

és utána közösen gondolkodnánk rajta, miért kérte ezt

2018. júl. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
42%

Undorító es meg szánalmas is

Belenezel a telefonjaba fujj

Szemelyi jog megsertese buncselekmeny de hajra

Es megkert ra h ne szolj akkor ne szolj de tudod mit jatszd el a bizalmat es tilts a kapcsolatot majd zard karanténba szerintem...

2018. júl. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Az én anyukám 12(!) volt, mikor először összejött egy fiúval😂 pedig ő is a 80-as évek elején született. A szerelem az szerelem, akkor is, ha nem igazán tudják még hogy kezeljék az érzéseiket, és a kapcsolat is elég plátói. A szúrópróbás telefonos nézegetéseket most hagyd abba, akkor inkább ne vegyetek neki okostelefont, vegyetek közöset a családnak -_-
2018. júl. 20. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
0%
Hagy keféltesse meg magát.Ha neki ez a jó.
2018. júl. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló korú lány anyjaként és felső tagozatban tanító pedagógusként írom:

Örülj neki, hogy egy osztálytársával jött össze és nem egy 18-19 éves fiúval. Mert a kamaszlányok fantáziáját nagyon meg tudják mozgatni az idősebb fiúk!

Egy 13 éves fiúval való kapcsolattól (mert igen, az, ez lesz a későbbi párkapcsolatainak az alapja, mintája) még nem kell tartani, a 13 éves fiúk még jobban félnek a lányoktól, mint amennyire a lányos szülők tartanak tőlük. :) Az, hogy mi jár a fejükben, egy dolog, és hogy mit mernek megtenni, az egy másik.

Ha nem érted, hogy miért kérte, hogy ne mondd el az apjának, kérdezd meg tőle! Esetleg győzd meg arról, hogy mondja el, de a tudta és beleegyezése nélkül te ne mondd el, mert akkor soha többé nem fog elmondani semmit.

A telefonban turkálás pedig... hát hogy is mondjam. Szóval van az az eset, amikor mondjuk akár még elfogadható is lehetne. Pl. ha felmerül a gyanú, hogy drogozik a gyerek, vagy hasonlók... de az után kutakodni, hogy szerelmes-e? Ez az ember legintimebb magánszférája. Én borzasztóan haragudtam az anyámra, mert soha nem tartotta tiszteletben a magánszférámat. Valószínűleg pont ezért, mert tudom, milyen érzés, a lányom a titkos naplóját az orrom előtt hagyhatja, és még SOHA nem néztem bele. Tudom az összes jelszavát, de a netes tevékenységét nem szoktam nézegetni - kizárólag akkor, ha együtt csinálunk valamit a gépén, akkor esetleg megkérdezem, hogy "és ez kicsoda?", vagy "hát erre miért kerestél rá?". Elmondja. De a levelezéseibe nem szoktam beleolvasni, még akkor sem, ha ott van az orrom előtt. (Nem rejtegeti, valószínűleg éppen azért, mert tudja, hogy nem élek vissza vele.)

2018. aug. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!