Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti felébresztitek a kiskamasz...

Ti felébresztitek a kiskamasz gyereket a nyári szünetben, vagy hagyjátok aludni amíg akar? (Akát 11-ig? )

Figyelt kérdés
2018. jún. 30. 15:41
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
16%

Ez egy igazan erdekes kerdes.

Amikor en kamasz voltam, apamat irritalta a tudat hogy en meg fel 8-kor alszom.

Hangosan uvoltott az emeletre, csunyan karomkodott es nagyon zavaroan viselkedett.

Akkor megfogadtam, hogy en sosem fogok igy viselkedni es a gyerek addig alhat, amig akar.

14 eves a fiu, es sosincs ilyen modszerekkel felkeltve, csak kimeletesen 9 korul.

Olyan dolgokat csinalok reggel, amire felebred.

Pl a reggeli illata, vagy valamilyen kozos feladat elokeszuletei.

Most felnottkent latom at, hogy a mai fiatalsag a fel eletet kepes lenne az agyban tolteni.

Nos ez azert rossz, mert tenyleg elveszitik azt az idot, amit fetrengessel toltenek.

Mi az egy hetes nyaralason 10 korul fekudtunk le es fel8-kor ebredtunk fel.

Rengeteg dolog fert bele egy napba, hiszen 14-15 ora alatt nagyon sok dolgot lehet csinalni.

Utolag a gyerkoc velemenye az volt, hogy rettentoen elvezi, hogy ilyen hosszu egy nap.

En ugy lattam, hogy halas volt azert sok mindenert.

A regi mondas igaz az idosre es a fiatalokra is, ha egeszseges akarsz lenni ne aludj kevesebbet 4 oranal es tobbet 10 oranal.

Szoval egy koztes kompromisszum jo megoldas lehet, de ez is fugg a korulmenyektol.

Ha pl a gyerkocok korlatlanul a neten lognak reggel 4-ig, termeszetes hogy delig aludna.

Talan itt kellene keresni a megoldast a szuloknek.

Elerni, hogy megertsek azt hogy az ejjel netezes, egesz napos fetrenges egyenlo az eletuk nagy reszenek elvesztesevel.

2018. júl. 3. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
50%

Én sem azért keltem fel, mert annyira jólesik, hanem mert ha nem teszem, éjszaka is beszélget, röhög, hangoskodik, apjának meg kelnie kell 6-kor, és úgy nem tud aludni, ha a gyerek a másik szobában viháncol.


én rugalmas munkaidőben dolgozom, de akkor sem kell éjszaka nyeríteni, mert az osztálytárs ilyen-olyan üzenetet küldött.

2018. júl. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
88%

31

Azaz ugyanazt csinálod, mint anno veled az apád, csak alamuszibban.

2018. júl. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
100%
Engem is hagytak, én is hagyom
2018. júl. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
97%

kamasz gyereknél teljesen normális, hogy fetreng, ez életkori sajátosság

azért ha belegondoltok, rengeteget változik a test ebben az időszakban és ez rengeteg energiát emészt fel

2018. júl. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim válasza:
97%
Naná, hogy hagyom aludni! Picinek már reggel 6-kor kuruttyolt. Valamikor pótolnia kell a szervezetnek ezt a hézagot! :-D :-D :-D 12 éves nagylány. ;-) Miért nyaggatnám, nyár van, vagy mi! :-D
2018. júl. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim válasza:
44%
Ugyan engem sosem keltettek a szüleim, de felnőtt fejjel látom mennyivel jobb nyáron is legkésőbb 10kor felkelni. Jobb, ha hozzászokik, nem érdemes átaludni a napot. Sajnos ebben a korban iskola nélkül sokan átszoknak éjszakai életmódra, de meg kell értetni vele, éjfél körül ha lefekszik és 10-ig alszik, semmivel sem lesz uncsibb vagy bénább a nyara.
2018. júl. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 Sosetom ***** válasza:
100%

Egy kamasz teste teljesen másra van beállva mint egy "normális emberé". :)

Sokkal később termelődik az a hormon ami alváshoz készteti, így lényegesen később kerül ágyba mint egy felnőtt, viszont a 8 óra alvásra neki is szüksége van. Nem véletlenül vannak kiütve az iskolában 9-10 óra előtt, csak alszanak a padban. Az egész bioritmusuk el van csúszva, ehhez kéne alakítani a tevékenységi köreiket s nem fordítva, sokkal kiegyensúlyozottabbak lennének, persze mindennek meg van a hátulütője.

Szerintem 10ig nyugodtan aludjon. Ha 4kor feküdt le akkor is meg volt a 6 óra alvás, azzal már túl éli a napot.

2018. júl. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom, rettenetes érzés ha a szüleid nem hagynak aludni, és ha nyolc után mersz kijönni a szobából már egész nap parasztok veled és a fejedhez vágják hogy egész nap alszol. Én minden hétvégén legkésőbb 9-kor porszívóra vagy ordibálásra ébredtem, vagy arra hogy anyám beront a szobámba. Ez már csak azért zavart, mert sosem voltam délig alvó típus, ha már 10-11 volt az ébredés akkor nagyon ki voltam merülve. (Van olyan, főleg fiúk közt, aki mindig eddig alszik)

Szerintem nem fair a gyerekkel szemben felverni hétvégén vagy szünetben. Úgyis megembereli magát később, mi is (párommal, aki híresen sokáig alvó volt) kelünk már 8-9 körül akkor is ha nem kell, mert megszoktuk. Amíg még fejlődik főleg szüksége van pihenésre, csak akkor kelteném ha menni kell valahova.


22N

2018. júl. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
100%
Az en gyerekkorom is hasonloan telt mint az utolso amiket ir. Kovetkezmeny hogy evekig nem tudtam buntudat nelkul lustalkodni, aludni reggel vagy delutan. A testvereim meg mindig nem tudnak pedig ok is felnottek mar.
2018. júl. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!