Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti felébresztitek a kiskamasz...

Ti felébresztitek a kiskamasz gyereket a nyári szünetben, vagy hagyjátok aludni amíg akar? (Akát 11-ig? )

Figyelt kérdés
2018. jún. 30. 15:41
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
86%
köcsögség felkelteni bárkit is. pláne ha nem kell mennie épp sehova reggel. tehát alhatna bármeddig. alvás regenerálódásra való, annak jó aki tud sokat aludni 8 óránál is többet
2018. júl. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
73%
#40, előtted szóló vagyok. Átérzem!
2018. júl. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim válasza:
72%
Engem felébresztenek van, hogy 7-8 körül is, mert házimunka, meg ilyenek, de van. hogy anyám nekiáll 7kor porszívózni, mert ő meg nem bír ennél tovább ágyban maradni. A bátyám viszont reggelig játszik a gépen, mert külföldi haverjai csak akkor vannak ébren, és egész éjjel ordibál, aztán estig alszik. Az a durva, hogy őt meg soha nem keltik fel... És ez elég idegesítő.
2018. júl. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim válasza:
93%
A 7-kor történő porszívózást nem bünteti a törvény??? Ilyet csak akkor tennék, ha valakit bosszantani szeretnék.
2018. júl. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim válasza:
100%
Amúgy kamasz koromban a rekord alvásom este 8-tól másnap este 7-ig tartott. Felkeltem, megvacsoráztam - mert nagyon megéheztem alvás közben - és másnap 11-ig aludtam. Ez egy ilyen korszak :-) Semmi fárasztó dolgot nem csináltam előtte, egy átlagos nap volt.
2018. júl. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 Boris16 válasza:
92%
Én 17 éves vagyok. Suliidőben ha 5 órát alszok egy nap, vagy kevesebbet, ezért nyáron napi akár 13 órát is lealszok különösebb ok nélkül. Ilyenkor sokáig fent vagyok, sorozatozok, olvasok, kicsit tanulgatok, aztán lefekszem és valamikor dél körül felkelek. Véleményem szerint a nyár arra van, hogy magunkkal foglalkozzunk, persze emellett elvégzem a házi munkákat is. De a szüleim sosem költenek fel csak azért, hogy valamit most azonnal csináljak meg.
2018. júl. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim válasza:
100%
Szerintem megéri őket hagyni. Főleg mert kamaszkorban a biológiai óra nekiáll elcsúszni, és részben ezért is van, hogy éjjel vagy reggelig fennvannak, és utána délig alszanak. Augusztusban aztán persze nem árt fokozatosan visszaszoktatni őket a reggeli kelésre, hogy ne legyen nehéz a váltás :) De alapvetően ok nélkül felkelteni a gyereket szerintem felesleges. Kamaszkorban meg kiskamaszkorban lesz bőven elég más ők, hogy veszekedjünk.
2018. júl. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
100%
hagyom, amíg akar. engem se keltettek fel és most már látom, hogy milyen jól tették, mert felnőtt korban nem tehet meg ilyeneket az ember
2018. júl. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:

Hàt az én anyum nem birta elviselni hogy en szeretek nyaron fel10ig aludni, kb ejfeltol....eleg sokszor felkeltett de ilyenekert hogy viragokat ontozni, kertbe locsolni, meg boltba menni...mivel videken lakunk volt kert meg allatok, mindennel torodni kellett. Hozzatennem minden nap elmondta hogy nem kellenek allatok nem kell tartani oket..szval fel7kor uvoltessel kezdte reggeleket. Felemelo volt :D sztem akkkor volt nala a valtozokor mert nagyon durvan szokott orditani hogy keljunk fel.ha a szomszednenike atjott akkor meg egybol mezes mazos lett, jokat szoktunk ezen kacaraszni a tesommal.

Amiota kulon elek eskuszom olyan jokat alszom....mindent meger..amikor meg rajottem hogy upsz elment a delelott,nem fetrengtem annyit..magamtol rajottem mennyit hogy kell aludnom, de az biztos hogy a reggeli uvoltesek nem hianyoznak, meg az alvasi tanacsok amiket mondott, szamomra nem mervadoak.

De ne haragudj ne cseszd el a gyerek napjat azzal h reggel kirangatod h porszivozzal...2 oraval kesobb is megcsinalja es a nap is jobb lesz mindenkinek..vagy ha ennyira surgos a hazimunka akkor elozo nap este vagy delutan mondd meg neki h masnap reggeltol szamitasz ra...

2018. júl. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
Engem engedtek aludni kamaszkoromban, mikor nyári szünet volt, aztán augusztus közepétől fokozatosan "visszaállítottak". A nyár pihenésre való, dolgozó felnőttként már nem teheti meg, hogy sokat lustálkodjon, hadd élvezze, amíg lehetősége van rá.
2018. júl. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!