Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem értem az Édesapámat....

Menyus16 kérdése:

Nem értem az Édesapámat. Miért nem engedi?

Figyelt kérdés

Egy szorgalmas gyermek voltam, és vagyok is a mai napig, jól tanulok, az iskolai átlagom 4.54, mégsem engedi Édesapám hogy a saját pénzemből vegyek magamnak egy telefont.

Már régóta gyűjtögetem a pénzemet és már közel 300 000-ezer forintom gyűlt össze, de mégsem vehetek magamnak egy 70 000-ezer forint értékű telefont.

Miért nem engedheti meg Apukám?

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2018. szept. 3. 17:40
 1/9 anonim válasza:
13%
Mert az 8lyen gyerekeket szokták lerabolni a huligánok.
2018. szept. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja és azt kihagytam hogy nem egy 10 éves kisgyerek vagyok aki csak könyörög az apjának... És az a 300e Ft is főleg a tavalyi ballagásomból van.
2018. szept. 3. 17:44
 3/9 anonim ***** válasza:
15%
Nem egy 10eves vagy de azt nem írod, hogy valóban mennyi vagy... Fura.. Hát kérdezd meg tőle.
2018. szept. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
18%

Nem írtál kort, de alapvetően szerintem azért, mert felesleges.

Egy tinédzser gyereknek általános célokra (Facebook, Messenger,Viber, WhatsApp, Musically) és társai bőven elég egy olcsóbb okostelefon.

2018. szept. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán megengedhetné, nem értem mi baja vele. 70 ezer forint még annyira nem is drága egy telefonhoz, vannak 320 ezres telefonok is, na az a drága, amit te akarsz, az átlagos. Kérdezd meg, miért nem engedi.
2018. szept. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, pedig erre csak apukád tud magyarázatot adni. Nem vagytok olyan viszonyban, hogy megkérhesd, magyarázza el, miért tilt meg valamit?


Tippelni azért nem szeretnék, mert én sem értem ezt (így elég derogáló ötleteim vannak csak), pedig magam is szülő vagyok, ráadásul nem rajongok az okostelefonokért, baromi gazdagok sem vagyunk, és azt sem szeretem, ha valaki „csoportnyomásra” vesz dolgokat („mert mindenkinek olyan van”).

Viszont ha a gyerekem mégis annyira vágyna egy ilyen telefonra, hogy összegyűjtene rá elég pénzt, akkor teljesen okénak tartanám, hogy megvegye, még akár nevelési érv is szól mellette: vágyott rá, tett érte (gyűjtögetett), maga viseli a következményeket (ha elveszti, tönkremegy, ellopják).

2018. szept. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%
Azt írja a kérdező, a pénz a ballagásból van, vagyis nemigazán ő "gyűjtötte össze", hanem gondolom a rokonok adták. Kicsit más, mintha pl. diákmunkával kereste volna meg. Lehet, hogy azt szeretné, hogy értelmesebb dologra költsd.
2018. szept. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
A kérdező írta, hogy gyűjtötte de jogos, hogy ez más, mint munkából összeszedni… bár nekem az is „összegyűjtés”, ha valaki szülinapokra pénz kap a rokonoktól (ismerek ilyen gyereket), és abból gazdálkodik ilyesmit. Vagy ezek szerint a szülinapi ajándék pénzekből sem vehet azt a gyerek, amit akar, hanem csak „értelmesebb” dolgokat?
2018. szept. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem te még a normálisabb gyerekek közé tartozol mert sok tini 200-300.000 ft-os ipone-t akar venni,ami azért röhej mert a gyárakban dolgozó milliókat kereső főnökök sem vesznek maguknak ennyiért mobilt.


Jó neked.Mi (fiatalabb dolgozók) dolgozunk ezerrel,szombatozunk is rendszeresen,gyerek még nincs,hogy arra kellene,de még sem marad semmi pénzünk,mert az összes otthoni számlába beszállunk.De diákként sem kaptam a nagyszüleimtől sem pénzt hogy félretehessek és gyűjthessek,ha volt pénzem 10-15.000 akkor haza adtam,mert kellett haza.

2018. szept. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!