Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megengedjem a hetedikes...

Megengedjem a hetedikes lányomnak, hogy vörösre fesse a haját?

Figyelt kérdés
2018. szept. 7. 09:51
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
57%
Én nem a tiltást mérlegelném, hanem a meggyőzésre helyezném a hangsúlyt, hogy ez neki miért nem lesz jó. A tiltással (nem megengedéssel) ideig-óráig rá tudod kényszeríteni az akaratodat, de előbb-utóbb kicsúszik a kontroll a kezedből. Meggyőzés által nem csak a szándékod teljesül, hanem a véleményeddel értékrendeddel akár azonosulni is tud. Persze itt ember számba is kell venni, indokolni is kell, és azt is el kell fogadni, ha más véleményre jut. Vannak ennél sokkal fontosabb témák, amikben ez a bizalmi hozzáállás kifizetődik.
2018. szept. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:
40%

Én 8-10 mosásossal engedném.

Mi jó abba, ha mindent megtiltunk neki? Semmi.. Próbálja ki, először hogy hogy áll, és majd esetleg 8.-ba (ha még mindig akarja, és jól áll neki), megengedném rendes festékkel.

2018. szept. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 szonata ***** válasza:
Szinezni engedném, festeni nem. Ahhoz még fiatal, az iskolában is gond lehet belőle. Tiltani nem szabad, látta mástól és ő is át szetetné venni. Egy beszélgetést megér, hasznos lehet.
2018. szept. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Szerintem ne


A nyárra színezővel nem tartósaal oké lehetett cplna

De valamire való iskolában a házirendben is benne van, hogy nem lehet.


Nálunk a gimiben is benne volt és van is, hogy eytrém színee tilos ( magyarul a természetes színek, melír srb lehet

De vörös( .. Természetes jellegű vörös lehet) lila rózsaszín kék stb nem

2018. szept. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Én vörösre festem a hajam, bolti festékkel, nyilván tőlem el fogja tanulni, hogy mennyire jó dolog ez, és akarni fogja (most még kicsi, de idővel...). Színezővel engedném, lássa, hogy áll neki, tetszik-e egyáltalán. Nekem olyan 12 éves koromtól kezdve mániám volt a vörös haj, szóval én pl nem nőttem ki. De ha az iskolai szabályzat nem tiltja, és egyébként kimosható festékről beszélünk, miért ne? Attól még nem lesz szófogadóbb gyerek, hogy minden vackot megtiltok neki.
2018. szept. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Ha azt akarod , hogy szexi legyen, akkor igen.

a vörös haj, mindig szexi :)

2018. szept. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

NEM! én tök kiakadok az ilyenen :O hogy az általános iskolások,hogy néznek ki... 25 éves múltam még csak, de a 12-13 évesek idősebbnek néznek ki, mint én... soksminktől,hajfestés,műköröm..stb.

és akkor sokan csodálkoznak,hogy rossz irányba változik a világ :/

2018. okt. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!