Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire normális manapság,...

Mennyire normális manapság, hogy általános iskolásoknak Iphone X-t vesznek a szülei?

Figyelt kérdés

2018. szept. 28. 10:02
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mennyire általános, az nagyban függ attól, hogy merre laktok. Ha mondjuk a Rózsadombon, akkor simán hihető, hogy a sulijában általános. Ha valami szerényebb környéken, akkor eléggé kirívó lehet, hogy telefonra annyit költesz a gyereknek, mint amennyiért mások autót vesznek, mert nem telik újabbra-szebbre-jobbra. Magamnak sem vennék iPhone X-et, s nem azért, mert nem engedhetem meg magamnak, de irreálisanrohadtdrágának tartom. Pedig én aztán igazán iPhone-párti vagyok, az előző telefonjaim iPhone 2, 3S, 4S, 5S voltak. ;) Most is iPhone-om van, de megálltam az SE-nél, mert ez az utolsó, amit egy normális kezű ember egy kézzel használni tud. Sajnos elmentek az okostelefonok a pingpongütő-méret irányába, aminek sokan örülnek, mi, kevesek meg nyilván nem nyújtunk elég piacot, de ez mondjuk az egyéni szoc-problémám... :D De visszatérve az alaptémához, a lényeg, hogy az általános iskolás gyerekem az apja régi telefonját kapta meg, szintén egy iPhone SE-t. Az ő kis gyerekkezéhez sem lenne jó egy nagyobb telefon, ráadásul ez így is bőven többet tud, mint amire szüksége van, a funkciók jó részét így is tiltom az eszközön. Az internet ugyanis igencsak veszélyes tud lenni, és nem teszem ki a gyerekemet ilyen veszélyeknek.

Szóval mi értelme egy méregdrága telefont venni, ha aztán korlátozod a funkcióit? Ha meg nem állítasz be az általános iskolás gyereked telefonján korlátozást, akkor egy felelőtlen, gyermekét veszélyeztető szülő vagy, és fogadd mély rosszallásomat... ;) :P

2018. szept. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
57%

Bocs, hogy offolok kissé, de talán itt kapok választ: ti nem féltek, hogy a gyereketektől ellopják a drága telefont? Ne értsetek félre, nem vagyok mindentől parázós típus, de ezek elég nagy értékű tárgyak ahhoz, hogy azt gondolják mások, egy gyerektől érdemes megpróbálni elvenni… Nekem az ismeretségi körömben volt, hogy egy kissrácot nagyobbak körbeálltak a buszon, megkérdezték, mennyi az idő, és mikor elővette a telefonját, kikapták a kezéből. Olyan is volt, hogy simán ki akarták kapni, miközben nyomkodta, és a gyerekem mesélte, hogy a villamoson látta, ahogy valakinek a zsebéből vették ki…

Ja, és mindez nem is „rossz” környéken történt.

2018. szept. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Az igazság az, hogy nem mi az apjával ütöttünk a hasunkra, hogy ez kell a gyereknek, hanem a nyolcadikos unokatestvére megkapta és orrba-szájba menőzik vele. Folyamatosan tolja a fiam arcába, feltűnően kockul a családi rendezvényeken, mutogatja, mindenkit lenéz akinek rosszabb van. Engem ez nem érdekel, szánom szegény értékrendjét, de a gyerekemet ugyan nem mondta de úgy látom, hogy zavarja. Ő sosem menőzött a cuccaival, erre próbáljuk tanítani de amikor valaki ilyen pofátlanul az orra alá dörgöli akkor nyilván rosszul érzi magát a középkategóriás androidos telefonjával.

Véleményem szerint nincs szüksége ilyen telefonra egy ennyi idős gyereknek, főleg ha így viselkedne a fiam mint az unokahuga akkor még ilyen telefonja sem lenne mint most. Illetve azt is egy kicsit botrányosnak gondolom, hogy egy 14 évesnek aki a kisujját sem mozdította jobb telefonja legyen mint az egész tág családban a felnőtteknek is. Viszont nem szeretném, hogy rosszul érezze magát és amúgy is időszerű egy új telefon, anyagilag nem okoz de nekem nagyon fura ez pedig tudom, hogy más világ van...

2018. okt. 1. 11:34
 24/32 anonim ***** válasza:
Vegyel neki Iphone XR-t Ipad proval meg egy iWatchot a biztonsag kedveert. Egybol helyre teszi az unokahugit. Bar akkor mar testor is kell suliba meg vissza
2018. okt. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Igazából a 6os óta semmi lényegi újítás nem történt iphoneéknál, és ennek töredékéért lehet klasszisokkal jobb, többet tudó erősebb telefont venni. Ráadásul amikor kidobnak a piacra valami új iszemetet, kiküldik a szoftveres frissítést ami visszafogja a korábbi készülékek teljesítményét, hogy rákényszerítsék az embereket a legújabb szemét megvételére.( ja, de, bocs kivették a jack-et, hogy 30ezerért megvádjanak egy extra tratozékért, ami mellett tölteni se lehet a telefont.)


Én személy szerint valami csípős megjegyzéssel tettem volna helyre a kislányt, mert így nagyon rossz irányba megy a személyiség fejlödése...

De hát ha a szülei nem akarnak embert nevelni, akkor hajrá. Csak a gyerek fog szenvedni később...


Mindenkinek fájt gyerekkorban, amikor az osztály gazdag 2/3 ának többje, szebbje, jobbja volt mint neki, de látjuk milyen emberek lettek felnőtt korukra, hogy bár most már megtehetnénk, de inkább mégse veszünk meg mindent a gyereknek, hogy megtanulja, nincs mindenre szüksége abból, amit akar. És sokszor amit akar, csak tönkre teszi. Az élet nem úgy működik, hogy mindent megkaphat az ember, mert valaki alá tolja. Szerintem ennek a korai felismerése hasznosabb, mint egy túlárazott telefon. /Mondom ezt egy samsung s9-el. (Viszont céges, ennyiért meg nem venném...mindenhol azon rettegek, mikor akarnak majd kirabolni érte.) Párom negyed ennyit érő xiamija jobb.../

Én örültem, ha valami olyanom volt, ami másnak nincs, még ha neki drágább, jobb akármije is volt, az enyém egyedi.


Írtad, hogy fiad nem mondja, de bántja a dolog. Nyilván. De biztos nincs valami hasznosabb, amit ebből a pénzből vehetnétek neki? Aminek esetleg ő is jobban örülne, és hasznosabb is lenne számára?


Tizenévesnek egy itelefon mellé, sajnos tényleg kellene testőr is.

Arról nem is beszélve, hogy 1x leejti és csúnyán törik a kijelző, amit majdnem annyiért cserélnek, mint maga a telefon.


Mint úgy egyáltalán telefon a nadrágzsebbe, se értek egyet azzal, hogy az emberek fiatal koruktól kezdve hordjanak magukkal telefont. A sugárzása, hőhatása pl bizonyítottan nem tesz jót se a méhnek, se heréknek és a spermaszámnak.


Sok ponton mérlegelendő a dolog.

2018. okt. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
88%
nem túlzottan érdekel, mit csinálnak mások. én személy szerint nem vennék Apple terméket, és nem adnék drága telefont egy alsó tagozatosnak. magamnak se vennék drágát, akár meg tudnám engedni, akár nem.
2018. okt. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%
mindenkinek más az értékrendje. van, aki telefonra szeret költeni, van, aki utazásra, van, aki kocsira, van aki bio élelmiszerre, stb
2018. okt. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:
91%
Ha a gyerekeddel is ki akarod fejezni anyagi helyzeteded akkor vedd meg. De a kérdésem, mivel tudná jobban kihasznállni illetve milyen plusz funkció van benne mint egy 55000ft-os mi a2 lite ban?
2018. okt. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező te magad megírtad a lényeget,az unokatesó is csak lenézésre és dicsekvésre használja a telefont.Te is ezt az értékrendet akarod tanítani a gyerekeddel?

Állítsátok le az unokatesót és ha zavarja a gyereked a dicsekvés akkor tanítsd meg okosan és szépen visszavágni az ilyen gyerekeknek.



Én nem vennék ennyiért.Pont ez a baj a mai fiatalokkal mindent a fenekük alá kapnak,de értékrendet nem tanulnak otthon és csak lenézni,meg dicsekedni tudnak olyannal amiért semmit nem tettek,más babárjaival dicsekednek.Csak a pénz és a külsőségek számítanak,erre tanítják a gyerekeket,fiatalokat,mert nem kapnak fejmosást,csak mindent a pici fenekük alá

2018. okt. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
0%

akinek van pénze, annak normális, aki meg szegény, annak luxus.

gazdag szülők megveszik, szegényebbek meg rossz néven veszik ezt

2018. okt. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!