Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Pubertás lány, nagyon nehéz,...

Pubertás lány, nagyon nehéz, hogy magyarázzam el?

Figyelt kérdés
Sajnos késön,azaz 35 évesen lett meg az elsö lányom. 52 évesen 27,és 15 éves lányom van. Az idösebbel megment a kamaszkor,de a fiatalabbal nagyon nehéz. Ragaszkodtam mindig a nem kihivo öltözékhez. Az elsönel semmi gond nem volt,viszont a második lányom néha ugy öltözködik,hogy megáll az eszem. Nekem legjobban a fehérnemü böki a csöröm. Nagy lányomnál nem volt gond,de a kicsinél lehet mr én vagyok öreg. Miért kell 17-18 évesen tanga fehénemüt fiselni? Vagy tanga füdrö ruhát? Miért kell átlatszó fehérnemüt viselni,mikor mindent látok alata? És ugy öltözik suliba is? Próbaltam elmagyarzni neki,ez nem illö,de egyszerüen mas sulis lányoktól ezt látja.. Gondolkodtam pszichologuson,de lehet még korai..Vagy tul fejlettek már nekem? egy anya

2018. okt. 17. 02:43
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
59%
Önmagában a tanga nem kihívó öltözet. Most már az számít szinte illetlennek, ha átlátszik a bugyi vonala, márpedig sok szűkebb nadrágban, vagy tesiórán cicanadrágban ez más bugyikkal nem elkerülhető. Ideális esetben magát a tangát maximum az osztálytársnői (esetleg egy komoly kapcsolatban a barátja) látják, ők meg akár meztelenül is láthatnák, gondolj csak egy uszoda női öltözőjére. Az átlátszó fehérnemű nem tudom, hogy melltartót, vagy bugyit jelent, de arra is ugyanaz igaz, mint a tangára. Akkor van baj, ha ezt mások is megláthatják, az tényleg nem illő, még a "mai világban" sem. Ő még ezt nem feltétlenül látja be, de annyi nem árt, ha abban, hogy nyilvános helyen mit lássanak belőle mások útmutatást adsz. Szerintem a tanga fürdőruha például már ezen a határon túl van (bár valamilyen oknál fogva gyártják és árulják, szóval biztosan vannak, akiknek ez elfogadott), a legtöbb divatos rendes bugyis fürdőruha is falatnyi és épp eleget mutat. A másik ami problémát jelenthet, ha kilóg a bugyija (a tanga pántja) a nadrágból, ha leül, ha ezt látod erre is figyelmeztesd. Nem mindig tűnik fel, de irtó ciki.
2018. okt. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
44%

20 éves lány vagyok, de biztos nem hordanék olyan fehérneműt, ami a fenekembe vág, és olyan ruhát sem veszek fel, amiből kilátszik a melltartó pánt, vagy látni a melltartó sziluettjét, mégis tudok csinosan,fiatalosan öltözni.

Néha én is csak nézek, hogy a nálam pár évvel fiatalabb lányok,mennyire kicsapjak anit csak tudnak

2018. okt. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
90%

Először is nem értem, hány évesen szülted a gyerekeidet. Ha most 52 éves vagy és a lányaid 27 ill. 15 évesek, akkor 25 ill. 37 éves voltál, amikor szülted őket, tehát nem igaz, hogy 35 évesen szülted az elsőt.

De ennek nincs jelentősége a kérdésedben.


Szóval a kérdésedre reagálva.


Szerintem nagyon vaskalapos vagy!

17-18 évesen a lányok nagy része tangát hord, sőt így volt ez már 15-20 évvel ezelőtt is. A tanga fürdőruha ritka, de akik hordják, azok bizony kb. ennyi idősek. 30 éves nőn (Magyarországon) még sose láttam.

Átlátszó fehérnemű: nyilván van fölötte más is, úgyhogy teljesen lényegtelen, hogy átlátszó. Maximum tesiórán, átöltözésnél a többi lány látja.

Egyébként az is nagyon gyakori ennyi időseknél, meg huszonéveseknél is, hogy melegben vékony, áttetsző ruhát hordanak, ami alatt látszik a fehérneműjük.

Én férfi vagyok, kislányom is van (igaz még nagyon kicsi). Ha kamaszodni fog, lehet, hogy ő is így akar öltözni. Én ezekből egyáltalán nem csinálnék problémát, szerintem nem is szólnék neki.

Illetve a tangánál annyit jegyeznék meg, hogy nőgyógyászok szerint nem egészséges. Ha neki nem okoz egészségügyi problémát, semmi gond, de ha igen, akkor mondjon le róluk, maximum alkalomra vegyen föl ilyet.

2018. okt. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a pszichológus jó ötlet. Neked.

És igen, egy 17-18 éves lány már lassan nő - vagyis olyan bugyit vesz fel, amilyet csak akar, az anyukájának semmi köze hozzá. N34

2018. okt. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
86%
Én is tangát hordtam ennyi idősen (most már nem), ha átlátszik a nadrágon a bugyi vonala, akkor lézervágott bugyit érdemes venni, a tangánál jóval kényelmesebb, fürdőruhából sose hordtam tangásat, a 90-es években volt divat, de akkor is r.ibancosnak számított. Az átlátszó melltartót nem is értem, akkor minek veszi fel, ha nem takarja a mellét?
2018. okt. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a hasznos infokat...


Kedves 9-es


Ha már igy szóba hoztad a borotvállást,igen szerintem ugy van ahogy egy másik hozzászóló is leirta,mindenki másoknak akar tetszeni mint pl mikor tesi után is zuhanyozhatnak,igen ez rendben van. De mikor kettö barátja is nála van egyik fiu,másik lány,elöttük öltözik átt,és a teljesen átlátszó fehérnemü pedig rajta,és mindenki látja miylen fazonra van borotválva...?? Ennél a pontnál határoztam el hogy irok ide.

2018. okt. 17. 11:54
 17/25 Salx Narval ***** válasza:
100%
Akkor miért nem ezt írtad? Arra tudunk csak válaszolni amit kérdezel.
2018. okt. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
81%

16-ra:

"De mikor kettö barátja is nála van egyik fiu,másik lány,elöttük öltözik átt,és a teljesen átlátszó fehérnemü pedig rajta,és mindenki látja miylen fazonra van borotválva...??"


Ezt akkor látna így a srác, ha szemtől szemben állna vele, úgy vetné le a nadrágját, aztán utána beterpesztene előtte. Ha tényleg csupán baráti a kapcsolata a fiúval, akkor gondolom nem így öltözik át. :DDDD

Ha háttal áll a fiúnak, akkor eleve maximum a popsijában gyönyörködhet. De ha leül vele egy vonalban, odakészíti a fölveendő nadrágot maga mellé, és lekapja magáról az egyiket, fölveszi a másikat, akkor a fiú csupán oldalról látja a combját és a csípőjét. Semmit nem fog látni belőle elölről, hidd el. De ha valami lazább, hosszú póló/felsőruha van rajta, akkor simán átcserélheti állva úgy a nadrágját, hogy a bugyiját se látják meg.

És akkor még nem is tételeztem föl, hogy a srác (ha tényleg barátként tekint rá), merő udvariasságból elfordul, amíg a lányod átöltözik.

Csodálom, hogy 52 évesen ennyire nem tudod, hogyan lehet diszkréten átöltözni. Egyetemi kollégiumi szobában rengetegszer öltöztünk egymás előtt, és olykor lányok is voltak, vagy lányok szobájában voltunk mi. Meg lehet ezt oldani diszkréten, ha valaki nem akarja mutogatni magát.

2018. okt. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
25%

A kihívó öltözködés nem a fehérneműnél kezdődik, azt nem látja senki sem. Vékony ruhákon átlátszik mondjuk a tanga, de érdemes hosszított felsőt felvenni hogy takarja a feneket. Hát nem tudom...Szerintem nem kényelmes viselet, de ha a lányodnak az, akkor hajrá neki. De, a mai világban természetes ha néha megvillan egy-egy melltartópánt, vagy fehérneműsziluett. Én például ezt egyáltalán nem tudom elkerülni a mellméretem miatt, ha akarnám se. Lehet hogy a ruha egyébként bő, de mellkastájt feszülni fog, akármit csinálok vele. A kamaszok általában a társaikat utánozzák, és megpróbálnak megfelelni nekik. Nem utolsó sorban azért, hogy ne legyenek bántalmazásnak kitéve. Éppen most van abba a korban ahol próbálgatja a szárnyait, és próbál minél inkább hasonlítani egy felnőtt nőre. Ez természetes.

Ha teheted, akkor vidd el te ruhákat venni. Például franciabugyiból is nagyon sok fajta van, van ami például kifejezetten szép/aranyos/nőies. Sokkal visszafogottabb mint a tanga, de lehet hogy egy kicsit ő is jobban fogja érezni magát. A ruhákból, nadrágokból és felsőkből is nézegessetek olyat, ami mindkettőtöknek megfelel.A lányod nőiesnek fogja érezni magát benne, de te sem fogod magad veszélyezve érezni magad az öltözködésétől. Ugyanez vonatkozik a sminkre is. Ha még nem kezdte el, akkor elfogja. Mutasd meg neki hogy kell használni, és így elkerülheted azt, amit a kamaszok többsége szokott. Első próbálkozásra sosem jó, de sokszor magukon hagyják, és úgy néznek ki tőle mint egy festékpaletta. Nem kell ahhoz 2 kg vakolat, hogy jól nézzen ki. Néha egy szolid smink sokkal szebb mint egy nagyon erősen kifestett arc.

Ne tilts meg neki mindent, de azért ne is engedj. Aranyközépút.

Viszont...Ez a srácos sztori érdekes. Hogy tudtad meg, hogy a lányod egy fiú előtt öltözött át? Rájuk nyitottál, vagy csak utólag tudtad meg? Mert nem mindegy. Csatlakozok az előttem válaszolóhoz, az öltözködést is lehet diszkréten csinálni, bár ezt egy kamaszodó lány nem igazán fogja bevetni. Nálam is hasonló volt pár éve. Volt egy nagyon jó fiú barátom, aki szintúgy a fiúkat kedvelte, így szexuális vonzódása nem volt felém, de ennek ellenére ha át kellett öltöznöm akkor vagy őt küldtem ki a szobából, vagy én mentem át egy másik üres helyiségbe.

Én mindenképp beszélnék a lányoddal, hogy miért öltözött át a fiú előtt, mit akart vele elérni. Valószínűleg a figyelemfelkeltés volt a célja, ezzel pedig vigyázni kell. Ilyen korban nincs teljesen tudatában a dolgoknak, így el kell neki magyarázni hogy ilyen viselkedéssel olyan emberek figyelmét is felkeltheti, akikét nagyon nem kéne.

A probléma az, hogy generációs szakadék van köztetek, és mivel a nagyobbik lányodnál nem volt ilyen probléma valójában nincs tapasztalatod abban hogy hogyan kéne kezelni egy kamaszodó fiatalt. Pszichológus felkeresése teljesen felesleges, maximum legutolsó esetben.

2018. okt. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

kedves 19es...


Igen bent voltak,és valamit odaakartam neki adni,amit beittem utána a szobába,amikor ö ott állt fehérnemüben. És egy teljesen átlátszó tanga volt rajta,amiben a vak is látta,hogy csikra volt borotválva,és ugy állt a szobában és beszélgetett a többiekkel.


Kedves utolsó elötti,nem kell a falra az ördögöt festeni. nem leskelödök a ruhai között,sem kamerázom..


A dolgot próbáltam megbeszélni vele,de a válasz annyi volt,ugy érzi magát jól,azokat a fehérnemüket szereti,ami oylan átlátszó.A válaszom csupán annyi volt,hogy legalább akor ne mások elött álljon vagy beszlegessen benne... Erremit kapok? Hisz tornaorán is abban van,meg nyáron is abban van mikor nem vitt magával fürdöruhát fürödni az egyik tóhoz... Viszont megnyugtatott,hogy ne izguljak annyit érte,de akkor sem értem miért kell másnak a micsodáját látnia...

2018. okt. 19. 00:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!