Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Beleszólnátok 15 éves fiatok...

Beleszólnátok 15 éves fiatok kapcsolatába ha a lány csak pénzzel lehúzná őt?

Figyelt kérdés
A lány 2.5 évvel idősebb, próbáltunk nyitni felé de nem sok sikerrel. Napi szinten mekizést, starbuksot a fiamnak kell fizetnie. 41 ezres bakancsot akart a fiammal megvetetni a férjem bankkártyáján. Úgy derült ki, hogy veszekedtek a szobában akkor hallottuk, ha nincs cipő nincs kapcsolat. Lopott már pénzt a tárcánkból, abból is lett balhé. Fiamnak volt junior bankkártyája azon gyűjtögette a zsebpénzét na azt is lenullázta a múlt héten lett a kártya elvéve. 200 ezer forint hiánnyal. A lány szüleivel nem sikerült beszélni, nem veszik fel a telefont. A címüket tudom de elmenjek ezt megbeszélni nem.tudom mi lenne. A férjem őrjöng a fiúnk miatt. Idáig úgy neveltük elmennek mekizni a barátaival menjen vagy vehet egy pólót farmert de havi 2x 6000 ezer feletti kiadásról szóljon. Eddig ez működött is, nyáron is szólt rendszeresen.
2018. okt. 25. 19:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%

Ha tiltod jobban fogja akarni


Nem kapna zsebpénzt.. A lányka hamar le fog kopni ha nincs mit lenyúlni.


Bekem ez fura, a mi időnkben amig a szilülők pénzén éltünk a randinköltségeket is közösen álltuk.

Egy-egy különleges alkalmat leszámítva

2018. okt. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Leülnék beszélgetni a fiammal, és elmondanám neki, hogy mi is történik, hogy tudja, ki lett használva és kerülje az ilyen kis csitriket, mert sajnos sok van belőle.
2018. okt. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%

Én nem értem, egy 15 éves gyereknek hogy van lehetősége ennyit költeni. Értem, hogy lopott is tőletek, de hogy olyan kártyát kapott, amivel mínuszba is tudott menni... Ez a ti felelősségetek is.

Beszéljetek vele, havi x ezer forintot kap, ebből kifér mondjuk 6-8 mekizés, de ha neki úgy jó, vehet ebből a libának is valamit, csak rajta múlik.

Az eddigi költésekről csináljatok egy összesítést, és beszélnének meg a két gyerekkel, ezért a pénzért mennyit kell dolgozni. Nyáron pedig irány a diákmunka.

2018. okt. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%

Nem adnék neki pénzt. Majd rájön, mi az ábra, ha sehol a csaj.

Esetleg kicsit nézzetek utána a csajnak. Nem hiszem, hogy beéri egy 15 éves kamasszal.

Megmondanám, hogy lóghat vele, járhat vele, de ide ne hozza.

2018. okt. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
98%
Igen beleszólnék. A pénzt megkurtítanám és leülnék beszélni vele, hogy ő, hogy látja, a lány is szereti e annyira, mint ő.
2018. okt. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
44%
Ha nem kap lóvét, csinálni fog. Hozzá van szokva, könnyen kapható lesz prostitúcióra, kábítószer terjesztésre, lopásra. Nem irigyellek.
2018. okt. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
98%

Akkor dobtam volna ki a kis szutykot, mikor olyat mond, hogy nincs cipő, nincs kapcsolat.

Tudja a fiad, hogy mi az a prostituált? Ideje lenne felvilágosítani.

Nyugodtan lehet lepontozni, de ez az a szint, amikor beleszólnék. Ez nem kapcsolat. Ácsi!

2018. okt. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
98%
A kapcsolatba nem szólnék bele, mert bocs, de most úgyis a p.na lesz az első, viszont a lehúzásról beszélgetnék vele, meg nem adnék több pénzt.
2018. okt. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
95%

Egyetértek azzal, hogy a ti felelősségetek is a 200e Ft-os mínusz a bankszámlán. Eleve ne legyen a bankkártyájának hitelkerete (mondjuk a bankot sem értem, kin hajtja be, ha a számla tulajdonosának állandó jövedelme sincs).

Leülnék vele őszintén beszélgetni, hogy egy olyan zsaroló mondat után, hogy "ha nincs cipő, nincs kapcsolat", miért nem vágta ki azonnal a fészkes fenébe? Értem én, hogy nyilván úgy furulyáz a fiadnak, hogy olyankor a mennyországban érzi magát, na de egy férfinak önérzete is legyen már!

A pénzcsapot el kell zárni. Ha még egyszer lop, akkor onnantól sehova nem mehet, én hozom-viszem iskolába/-ból, a lánnyal nem találkozhat, és engedélyünk nélkül a lakásból sem mozdulhat ki. A kulcsát, mobiltelefonját természetesen elveszem, hétvégente pedig diákmunkával fogja visszakeresni a tőlünk lopott pénzt.

2018. okt. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Azért mehetett mínuszba mert a nagyszülei nyugdíjából automatikusan megy 60 ezer forint havonta számlájára. Ők fizetik a judo edzést és a nyelvtanárt matek tanárt.

A kártyát elvettük a bankszámla kivonatott a forgalomról elküldtem a lány anyjának facebookon. Ott tudtam elérni kiderült nem is az ő számukat adta meg a lányuk. Ők sem tudtak erről a költekezésről. Kifizetik egy részét amit rá költött a fiam meg a kapcsolatuknak vége. Nem egy suliba járnak kb csak mozgó pénztárca volt a fiam. Ő meg teljesen kiakadt, suliba sem akar menni. Bántja hogy a kocsira eltett pénz elúszott meg a kártyája is. Jó ideig biztos nem lesz költekezés vagy bárhová is elmehessen.

2018. okt. 25. 22:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!