Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hányadikban tanulnak a gyereke...

Hányadikban tanulnak a gyerekek a havi vérzésről és a szexről? Vagy inkább felvilagosítják őket? Vagy maguktól a ti gyerekeitek mikor beszélgettek egymás közt ilyrsmikről?

Figyelt kérdés
2018. nov. 20. 08:37
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát akkor ideje lenne beszélgetnem vele. Másodikos és 8 éves lesz.
2018. nov. 20. 12:35
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk másodikban már volt pár osztálytársam, aki felhozta a szex témát. Ő fiú volt, de aztán mi lányok is beszéltünk róla, persze nem sokat tudtunk, de na.

Utána ez abbamaradt egy kis időre, legkőzelebb negyedikben mondta tesi öltözőben az egyik lány, hogy hú, felsősök leszünk, aztán majd lesz már mellünk is, meg meg fog jönni, stb.

Ötödiktől az is téma volt, hogy ki menstruál, hol vesz melltartót (toppot).

Fiúknál nem tudom.


Az iskolai felvilágosítás szerintem nálunk senkinek sem mondott semmi újat. Tizedikben valaki kérdezett a menstruációs kehelyről, és az előadó nem tudta, az mi...

2018. nov. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
#8, igy van, a fiuknak is tudniuk kell rola, teljesen egyetertek. A valaszommal arra gondoltam, hogy ilyenkor a fiuk felvilagositasa az elso magomlesrol nem mindenkinek jut eszebe, csak a menzesz, meg a szex.
2018. nov. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolában akkor merült fel, hogy kellene felvilágosítást tartani, amikor már komolyan kezdte foglalkoztatni a szex a diákokat, elképzelhető, hogy néhányan már túl is vannak rajta (7-8. osztály). A tanmenetekben NINCS ilyen téma, az osztályfőnökön múlik, hogy foglalkozik-e vele, vagy sem, hív-e szakembert, vagy sem...

Elsősorban a szülő feladata a felvilágosítás, már csak azért is, mert már kb. 3.-4. osztálytól kezdve felvilágosítják egymást a gyerekek, és akivel nem beszélgettek el otthon a szülei, az bizony a kortársaktól fogja kapni a (sokszor téves) információkat.

2018. nov. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nekünk 6.-ban volt ez először tananyag, de már alsóban is téma volt... Szerintem úgy 2. osztály tájékán kezdődhetett, annyira már nem emlékszem, részleteket még senki sem tudott, de azt már tudtuk, hogy a gyereket nem a gólya hozza. 4.-ben az osztályfőnök meglátott pár fiúnál playboy újságot meg hallotta, hogy a szexről beszélgetnek, ezért az egyik órán beszélt nekünk egy kicsit erről a dologról, de már nem emlékszem, hogy mit. A lényeg, hogy nem részletesen.

A 6.-os természetismeret könyvben benne voltak dolgok, hogy a lányoknak van a havi vérzés, hogyan történik a megtermékenyítés, a férfi és a női nemi szerv, de csak ennyi és ez sem túl részletesen. A 8.-os könyvben is benne van. Nekünk 9.-ben volt ez tananyag (kicsit másféle iskolába jártam), akkor a biológia órák keretein belül a tanár beszélt róla, az már sokkal részletesebb volt, de nem nevezném felvilágosításnak.

Felső tagozatban már biztos beszélnek a gyerekek egymás között a szexről, de szerintem már alsóban is.

2018. nov. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes szóbahozni és gyerek korának megfelelően beszélni róla. Ha a 4 éves kérdez a betétről neki is el lehet mondani egyszerűen.

Nálunk másodikban már volt aki menstruált, szex is szóba jött, olyan tévhitek keringtek, hogy fájt hallani. Engem egyszerűen felvilágosítottak addigra és kaptam gyerekeknek való anatómia könyvet amiben ez is szerepelt. Volt olyan osztálytársam aki nem akarta elhinni, hogy az emberek nem análisan közösülnek és nem ott jön ki a gyerek. Az ondó képzelt élénksárga színéről nem is beszélve.

Szóbajön a dolog és hatalmas hülyeségeket mesélnek egymásnak a gyerekek. Ha neadj isten valamelyik furcsább felnőttfilmet látott még meredekebb dolgok kerekednek ki.

2018. nov. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!