Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Szerintetek túl...

Szülők! Szerintetek túl szigorú vagyok?

Figyelt kérdés
Van egy 17 éves lányom és nincs annyira szabadjára engedve mint a korabeliek. Próbálom az értékes életre nevelni, értékeket adni számára. Sok a családi program, fontosnak tartom hogy együtt legyünk. Eddig ő is mindig így látta, de az utóbbi időben lázad. Van saját szobája, saját tere, de nem olyan szabadon mint másoknak, mert szerintem egy gyereknek még nem kell korlátlan szabadság, és így oda tudok figyelni rá. Eddig ezzel sem volt baja, megbeszélte velem ha valami bántotta stb. Szeretett minket, egyet értett velünk. Az utóbbi időben változott csak meg a viselkedése, és folyton felesel, rám csapja a szoba ajtót, sokat sír. Anyukám szerint túl szigorú voltam vele és így adja ki a felgyülemlett feszültséget, de én nem érzem így. Azt is mondta hogy beszélgessek vele mert valószínűleg fiú van a dologban, de mostanában nem beszélget velem, leráz. Mindig is elleneztem a trágár zenéket, nem is hallgatta őket, ám mostanában üvölt a fülében a mocskos szövegű zene. Nem értem mi fordult ekkorát, szerintetek?
2018. dec. 10. 23:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is ebben a korban nagyjából mindenki lázad, úgyhogy ami történik az szerintem tök egészséges.

Az is viszonylag tipikus szerintem, hogy egy 17 éves lány nem feltétlen a szüleivel tárgyalja ki a szerelmi életét.


Arról amiket írsz arról kicsit kevés ez az info, ahhoz, hogy véleményt formáljak, így nem teszem, de azért pár gondolat:

"egy gyereknek még nem kell korlátlan szabadság" => korlátlan szabadság az valószínűleg úgyhogy senkinek nem kell, mindig vannak korlátok, a kérdés már csak az, hogy ezekkel mennyire értesz vagy nem értesz egyet, ugyanitt megjegyezném, hogy 17 évesen már nem annyira gyerek (ugyanakkor még nem is felnőtt).


"Üvölt a fülében a mocskos szövegű zene": mondjuk itt sem tudom, hogy pontosan milyen zenére gondolsz, de megnyugtatlak: számtalan embert ismerek, aki olyan zenét hallgat amiben néha elhangzik egy-egy trágár kifejezés, mégis inteligens, értelmes emberek, kiegyesúlyozott élettel


Szóval csak annyi, hogy vigyázz, mert ha túlzottan szigorú vagy az a visszájára fordulhat, hogy rossz következményei lehetnek a lányodra nézve is és a kapcsolatotokra nézve is.

2018. dec. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
A leírásod alapján igen.
2018. dec. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem igen. A kamaszok nem véletlenül "lázadnak". Ez nagyon fontos lépése a személyiségfejlődésnek. A "lázadás" során találják meg önmagukat. Neked el kell fogadnod, hogy ő nem a te tökéletes kis másod, nem kell mindig mindenben egyetértenie veled, nem kell, hogy mindenről ugyan úgy gondolkodjon. Minél jobban fojtogatod, minél jobban rátelepedsz, annál jobban bezárul majd előtted.
2018. dec. 11. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem hiszem hogy a szigorú nevelés miatt lenne, ilyen korban minden kamasz lázad.

Próbálj kompromisszumokat kötni vele, de ne büntesd meg ha bezárkózik a szobájába, vagy rád csapja az ajtót. Ha ő nem akar beszélni a problémáiról, akkor ne kérdezd, vár meg míg magától megnyílik. Próbáld meg elhívni a családi programokra hétvégenként, és adj neki egy minimális "szabadságot". Azért idézőjelbe tettem, mert nem hiszem hogy eddig szigorú lettél volna. Van saját szobája, saját személyes tere, néha-néha ránézel hogy hogy van, de ennyi. Ez szerintem teljesen normális, nem szigorú, hiszen nem zártad be a szobájába, mehetett arra amerre akart.

Adj neki egy kis időt. Nem tudhatjuk hogy tényleg van-e fiú a dologban, mi okozza a lázadáson kívül ezt a változást. Lehet még ő sem tudja pontosan, hadd ülepedjen le benne ez az egész. Később ha lecseng a dolog, akkor magától is meg fog nyílni. Ha eddig jó kapcsolata volt veletek, akkor nem hiszem hogy baj lenne.

Nálunk legalábbis mindig így volt:)

2018. dec. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Nekem csodálatos apukám van, szigorú de azért mindent megbeszélhettem vele de ettől függetlenül a személyes dolgaimat akkoriban inkább a barátnőimmel beszéltem meg. 17 évesen már komoly barátom volt, szexeltünk, eljárogattam Stb. Apukám ezt elfogadta, hagyott kibontakozni. Persze volt olyan hogy pl. Nem engedett el discoba mert nem akarta hogy minden hétvégén járjak,akkor volt is nagy veszekedés, de most már megértem miért. Szóval szerintem hagyj neki teret, ne vedd magadra ha nem beszél meg veled mindent, ez most normális. Néha-néha kérdezz azért rá a dolgaira hagy lássa hogy érdeklődsz iránta de ha nem akar beszélni, tartsd tiszteletben. A mostani "menő" zenék szövegei sajnos trágárok, szerintem ezt is fogadd el, ne foglalkozz vele, majd kinövi.
2018. dec. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

" Van saját szobája, saját tere, de nem olyan szabadon mint másoknak, "


Ez mit jelentene? nincs ajtója? bejárkálsz?

2018. dec. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamas..


ez is a tied? egyszer már megmondtuk, kamasz, törődj bele.

ja, és ne tapadj már rá, te is rühellnéd ha valaki folyton megy utánad és belepofázik és ráderőlteti magát.

2018. dec. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyanitom hogy igem.... sztem nem bizol benne.

16 az enyém, nem lázad mert nincs mi ellen.Magatol tudja hatarokat.

2018. dec. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%

Konkrétumokat írjál már kérlek.

"Van saját szobája, saját tere, de nem olyan szabadon mint másoknak, mert szerintem egy gyereknek még nem kell korlátlan szabadság, és így oda tudok figyelni rá"

Ez annyi mindent jelenthet, onnan hogy nem maradhat ki egész éjszakára szó nélkül odáig hogy be van kamerázva a szobája bármit. Mik a szabályok?

2018. dec. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!