Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ennyire rossz vagyok vagy...

Ennyire rossz vagyok vagy anyám reagál túl mindent?

Figyelt kérdés

Huhh nem is tudom hol kezdjem, de szólok előre, hogy hosszú lesz bocsi. Ha elolvasod és segítesz azt nagyon megköszönném. <3


Szóval...kezdjük a templomnál. Anyum hívőnek tartja magát én nem. Mindig elmegyek vele a templomba mert zsarol.

Ha eljössz: ez neked jó és alap dolog.

Ha nem jössz: te döntésed de soha többet nem szólok hozzád és nem kapsz tőlem semmit és ha nem jössz abból kiderül, hogy nem vagyok fontos neked...(aha az én döntésem tényleg namind1)

A másik. Főz a konyhában és mikor már végzett leszíd, hogy miért nem segítettem. És mindig elmondom neki, hogy ha kell segítség akkor szóljon, mert szívesen segítek, de nem ezt nekem kell kitalálni, hogy ő mit szeretne...még akkor is ha nem látom mit csinál...

De a "legjobb" amikor azt mondja, hogy miattam fog meghalni mert idegileg kikészítem. Nem ezekkel a szavakkal, de ez a mondanivalója.

Ami még nagyon rosszul esik, ennél nincs rosszabb amikor azt mondja, hogy ha apám ezt látná...(apukám meghalt, de vele mindig is jobban szót tudtam érteni, neki mindent elmondtam még anyám semmit nem tudott/tud rólam)

A másik ami még kiakaszt, hogy képes azon összeveszni velem, hogy a 2 percre lévő buszmegállóba fél órával előbb KELL indulnom, mert nem érek oda...


És kb. ennyi így is már egy kisregény lett. :D



2019. jan. 27. 14:01
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Segítek a házimunkában, nem tudom honnan vetted l, hogy nem csinálok semmit...
2019. jan. 29. 07:05
 12/24 A kérdező kommentje:
Segítek a házimunkában, nem tudom honnan vetted, hogy nem csinálok semmit...
2019. jan. 29. 07:06
 13/24 anonim ***** válasza:
0%

Na, tipikus. A többi tinitől várod, hogy majd itt leírják, hogy veled semmi gond, és anyukád egy zsarnok. Ha valaki mást ír, lepontozzátok, lehurrogjátok. Hát, akkor itt van, amit hallani akarsz:

-Te tökéletes vagy, és anyukád a rossz.

Lehet nyomni a 100 %-okat.

Csak azért érdemes lenne azon is elgondolkodni, hogy 2 ember közötti viszony mindig két emberen múlik.

2019. jan. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Nem azt kell fel/le pontozni, hogy tetszett-e a válasz, hanem azt, hogy segitett-e vagy értelmesen szólt hozzá. Az utolsó komment pedig tök felesleges közeledés...ezért kár volt írni...
2019. jan. 29. 20:19
 15/24 A kérdező kommentje:
Kötekedés*
2019. jan. 29. 20:19
 16/24 anonim ***** válasza:
91%

Egyrészt amellett, hogy egy kamasszal nem egyszerű, anyukád az is lehet hogy mindenbe beleköt, és esetleg rajtad vezeti le a napi feszültségét. Nyilván nem nagyon tud mit kezdeni azzal hogy már szófogadó kisfiúból önálló akarattal rendelkező "nagyfiú" lettél, és saját véleményed van, ami adott esetben különbözik az övétől (lásd templom).

Valószínűleg olyan gyerek lenne számára megfelelő aki olyan mint egy robot és mindig azt csinálja ami szerinte a legtökéletesebb lenne, és mindenben egyetért.

Az nagyon nem szép tőle hogy olyanokat mond hogy jobb h apád ezt már nem érte meg, meg az is durva hogy azt mondja h miattad hal meg. Ezek érzelmi zsarolások, nyilván bántani akar velük, ez amolyan "utolsó fegyver" a tarsolyában, mert erről biztosan tudja hogy hatást ér el benned és talán akkor úgy fogsz viselkedni ahogy ő akarja. Persze az is lehet hogy semmi nem lenne jó neki és valamiben mindenképp találna hibát.

Jó tanácsot annyira nem tudok adni - azért próbálj a kedvére tenni, de ha olyan téma van akkor kiállni a saját véleményed mellett és megmondani neki hogy miért gondolod úgy, ahogy. Azt nyugodtan megemlítheted neki ha úgy érzed hogy igazságtalan veled, vagy érzelmileg zsarol.

Békét csak az fog hozni neked ha később majd elköltözöl.

Egyébként a leírásod alapján anyukád elég megkeseredett, életunt embernek tűnik, akinek nyűgje van mindennel.

2019. jan. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2019. jan. 29. 20:30
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

A főzős rész ismerős, anyám velem is pont ugyanezt csinálta....

Ha kérdeztem mit kell segíteni, akkor mindig lerázott azzal, hogy "semmit, csak feltartasz", utána meg mindig megkaptam, hogy "soha nem csinálok semmit", holott ő nem hagyta.

Sosem volt türelme megmutatni, elmagyarázni semmit. Ha pl próbálkoztam krumplipucolással, vagy hús szeleteléssel, kb 2 perc után kikapta a kezemből hogy "úristen, ezt rossz nézni is, de béna vagy, így sosem lesz kész", aztán megcsinálta ő.

Ilyen hozzáállással persze h hamar elvette a kedvem mindentől, aztán meg minden ismerőseinek azt hangoztatta, hogy mekkora lusta dög vagyok, mert semmit sem csinálok.

Borzalmas volt. Most már felnőtt vagyok, és nem is tartom a kapcsolatot vele.

(Ja és azóta jól megtanultam főzni, anyósomtól akinek végtelen türelme van, és nem idegesítette fel, ha valamit elrontottam)

2019. jan. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Legalább vaku megtanított téged. :)

Köszi a választ!!

2019. jan. 30. 19:57
 20/24 A kérdező kommentje:
Valaki*
2019. jan. 30. 19:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!