Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti vennétek a gyereket...

Szülők! Ti vennétek a gyereketeknek 150 ezerért új processzort és videókártyát?

Figyelt kérdés

17 éves lányom nagyon szeretne kapni, és már régóta könyörög érte. Igazából a saját pénzéből nem tudná fedezni, mert még nem vállalt sehol diákmunkát, és a zsebpénze is csak abból tevődik össze, hogy havonta megnézzük, hogy hány 5-öst kapott az iskolában, és mindegyikért jár egy százas. Nincs vele baj, jó gyerek, nem szoktunk vele veszekedni, csak így is már sokat számítógépezik, és ez csak még több lenne.

Viszont idén fog előrehozott érettségizni, nyelvvizsgázni, valamint osztályozóvizsgázni, és, ha ezek jól sikerülnek, akkor megérdemli, csak engem személy szerint az ára borít ki, mert nagyon drága.



2019. febr. 17. 12:17
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
14%
édesem, tudjuk, hogy már a kérdést is te írtad ki, nem anyád.
2019. febr. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
20%
Nem vennék,biztatnám hogy inkább vegyen biciklit,könyvet,járja be az országot,fessen,rajzoljon,nézzen kiállitást,muzeumot bármit ami értelmesebb ennél.
2019. febr. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
90%
És miből gondolod utolsó, hogy aki szeret játszani, az nem szeret olvasni, világot látni stb? Hála az égnek a legtöbb ember nem csak egy dolog iránt képes érdeklődést mutatni.
2019. febr. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
75%

100 Ft 1 db 5-ért ultra gáz. Azt írod magától tanul jól, akkor ne szúrd ki a szemét 100 Ft-tal, legyen normális zsebpénz, sztem az már szükséges ebben a korban. Én is mindent megveszek, mégis van 5000 Ft ez se nagy összeg és spórol + kap szülinap, névnap, Kari...

Jobb gépet ha telne biztos vennék mert az később is jól jöhet.

2019. febr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
32%

Achillesz könyörgöm ne fújd a hülyeségeidet. Majd szerinted egy játékot elvinne egy prociba szerelt integrált grafikus vezérlő? Könyörgöm, szerinted akkor ki a franc venne videókártyákat? Igen, lehet elindulna a játék, 15-18 képkocka/másodperccel.

Nem értesz az informatikai témához akkor inkább ne szólj hozzá.

2019. febr. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
15%

Én nem vennék ennyiért számítógépes alkatrészt, mert nagyon gyorsan elavul. Ha csak nem vagy megszállottan PC-s (nem hangzol annak), akkor a helyedben vennék egy használt playstation 4-et vagy xbox one-t, amelyik jobban tetszik, és meg lenne oldva a gondod. Kevesebbe kerül, minden fut rajta tökéletesen, amit árulnak hozzá, nincs több processzor probléma, stb. Ezeket erre találták ki.

A számítógépen meg tudnál tanulni.


Talán a szüleid is belemennek, ha kevesebbet kell költeni. 80 ezerért már lehet kapni konzolt, plusz 20 a játék (de használtan biztos olcsóbb), 100-bol megvan az egész. tévétek meg csak van.


Szóval én ezt megvennem a gyereknek, mert látom, hogy átgondolta, nem csak megvenné az első cuccot, amit a doboz hátára írtak, pedig nem is ért hozzá.

2019. febr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
59%
#08.41 Nem szerintem, hanem tesztek szerint. Irtam, csak felületesen olvasol. És nem, nem 15-18 FPS-sel, viszont alacsony részletességgel. Ezért természetesen van létjogosultsága a videókártyáknak. Akinek az adja a játékélményt, hogy a szétlőtt ellenség repülő vércseppjei kristálytisztán látszanak, annak valóban videókártyát kell vennie.
2019. febr. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
75%
37: Aha, mert az jobb, hogy annyira le kell butítanod a grafikát, hogy az már nevetséges. Az ilyeneknél nem arról van szó, hogy nem olyan fényesen villog a fegyver, stb. hanem olyan szinten leveszed a grafikát, ami kb. már röhejes. Főleg, hogyha egy proci videókártyájával akarsz játszani, na ahhoz annyira le kell butítanod a grafikát, mint amilyen a PS1es játékoknak volt. Úgy meg minden már csak nem élmény játszani, mondom mindezt úgy, hogy nekem a grafika másodlagos csak.
2019. febr. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Igen -
2019. febr. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Anyuka, kedves Leányzó!


Én a szülők helyében, ha tehetném, biztos segítenék

a gyermekemnek (erősebb) számítógépet venni.

Nem ismerem a Far Cry 5 gépigényét, meg úgy a két évnél

fiatalabb játékokét sem :D, ennek ellenére úgy gondolom,

hogy egy (viszonylag) erős "nagy" gép mindig jól jön.


A bevezetés után jönne a válasz "szakmai" része.


Nekem egy régebbi, Haswell alapú gépem van, pl. 8gb ram

lassan alap, gtx 950 két éve is a középkategória alja

volt, i5 4460-os prockóval... Ez ma már egyáltalán nem

számít kiemelkedő teljesítményű gépnek, de! úgy építettem meg, hogy fejleszthető/bővíthető, ugyanis nagyon jó alaplapom van. Erre majd később kitérek.


A kérdés, hogy mit szeretnél? Félgépet? Egész gépet?

Milyen időtartamra tervezel vele? Far Cry 5-ön kívül

más új játék is megtetszett?


Az az igazság, hogy új gép vásárlása esetén annyi sok kérdés merül fel, hogy az alapján, amit ideírtál (én legalábbis) nem tudok válaszolni, nem tudok számodra optimális választ adni. (=csak tanácsokat adni, konfigötlet közel sem fogalmazódott meg)


Tanácsaim a következők:

-Ne fapados alaplapot vegyél. Lehet nyersz egy Deák önarcképet a puksirágással, de később amikor korosodik a gép és fejleszteni kéne, mert nincs pénzed újra, nagyokat fogsz nézni (és anyázni).


-Ne vegyél túl erős processzort. Az a lényeg, hogy a videókártyát

kihajtsa - ha kihajtja megfelelően y marhaerős vga-t x gyengébb proci, jó lesz az y vga & x cpu kombó - ezt bővebben az info-s topikban, vagy prohardveren kifejtik neked.


-Ne vegyél használt számítógépet/alkatrészt, főleg ilyen árban.

Mondom ezt én úgy, hogy sokat csencseltem használt cuccokkal.

Emlékeztető: alapból ez nem a te pénzed, a szülők ajándékként vennék neked, én szülőként marhára ki lennék akadva, ha a gyermekem egy használt, kétes gari hátterű, működését tekintve lutri eszközt venne, ennyi pénzért.

Vagyis a szülők helyében akkor adnám a pénzt/akkor venném meg a PC-t, ha a megajándékozott biztos a döntésében, nem jár vele rosszul és

megfelelő garival rendelkezik a termék.


-Ügyelj a megfelelő tápellátásra! Vagyis vegyél jó minőségű PSU-t.

Gondolom ezt nem kell bővebben részleteznem. Hogy milyen tápot vegyél, megint csak kifejtik neked az infos topikban, egyrészt nem ez volt a kérdés, másrészt nekem pl. Thermaltake Hamburg 530-am van, 2015-ben ajánlották, azóta olvastam róla pár rossz véleményt. Csak ezért nem fogom kidobni (20k egy normális táp... ehh), nekem megy rendesen, de lehet, nem ez a termék volt a legmegfelelőbb döntés. Sőt, biztos, ugyanis

évek óta nem játszom különösebb számítási erőt igénylő játékokat, nagyrészt netezem, filmeket nézek... "új gép vásárlása esetén annyi sok kérdés merül fel". Akár csak egy év múlva is lehet, hogy megbánod azt az erős VGA-t.


Ezt te döntsd el, illetve a szülőket győzd meg.


A válasz személyesebb része...


Nekem nagyon sokáig nem volt saját számítógépem, internetem, telefonom. Édesanyám a 80-as, 90-es évek szellemében nevelt. Utólag belátom, hogy nem

akart rosszat, de görcsösen ragaszkodott sokáig ahhoz, hogy ne legyen kábelTV, internet, stb...


Akkor lett meggyőzve, amikor biológia prezentációt kellett volna írni hétvégén és 1. csak a századfordulós Compaq állt rendelkezésre, mint számítógép, 2. nem volt

internet ugye, ezért órás turkálások után kellett öreg, szertefoszló könyvekből kihámozni az infót, 3. normális ppt-ben képek is vannak, ezért a könyvekből fényképezte a jövendőbeli illusztrációt, aztán a fényképet fel is kellett rakni a paks 2-re... Hát, a Windows 2000 sp2 nehezen kezelte a nála ~5 évvel fiatalabb fényképezőgépet :D De valahogy felment a gépre minden, elkészült a ppt.


Aztán a feketeleves: hol van pendrive? :D Azt kereste a legtovább, végülis késő estére meglett az (akkor) 10 éve kapott pendriveja...


Ezt csak azért írom, mert fejlődésre mindig szükség van. Nyilván nem arra gondolok,

hogy eszetlenül váltogassad a telefonjaidat a legújabbakra pl.

Kis túlzással nem lehet élni megfelelő informatikai berendezések nélkül. Illetve lehet, de minek?

A "megfelelő" szócska meg mindenkinek mást jelent: neked azt, hogy a szabadidős

tevékenységeidet tudd rajta folytatni, illetve egyetemista korodban szerintem áldani

fogod az Istent, hogy van egy viszonylag jó géped, nem kell egyetemistaként újat venni.


Természetesen nagyon nagy az értékvesztése ezeknek a termékeknek újonnan, de nyugi, nem

azért veszitek, hogy meggazdagodjatok belőle :D


A szülőket neked kell meggyőznöd, ez sok pénz, ráadásul ők nem is igazán tart(hat)ják a sz.gépeket fontosnak, számukra ez feleslegesnek tűn(het).


Kívánok nektek sok szerencsét, remélem sikerül kiegyeznetek! :)


Üdv

18F

2019. febr. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!