Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti vennétek a gyereket...

Szülők! Ti vennétek a gyereketeknek 150 ezerért új processzort és videókártyát?

Figyelt kérdés

17 éves lányom nagyon szeretne kapni, és már régóta könyörög érte. Igazából a saját pénzéből nem tudná fedezni, mert még nem vállalt sehol diákmunkát, és a zsebpénze is csak abból tevődik össze, hogy havonta megnézzük, hogy hány 5-öst kapott az iskolában, és mindegyikért jár egy százas. Nincs vele baj, jó gyerek, nem szoktunk vele veszekedni, csak így is már sokat számítógépezik, és ez csak még több lenne.

Viszont idén fog előrehozott érettségizni, nyelvvizsgázni, valamint osztályozóvizsgázni, és, ha ezek jól sikerülnek, akkor megérdemli, csak engem személy szerint az ára borít ki, mert nagyon drága.



2019. febr. 17. 12:17
1 2 3 4 5
 11/43 anonim válasza:
100%

Szerintem megérdemli, örüljünk hogy nem egy csúcs mobiltelefont kér nah az igaz hogy mennyire jó lenne? :)


Milyen játékkal akar játszani?

Őszintén mondom, manapság egy gépet elégé kevés pénzből össze lehet hozni, használtan ha nem igyekszünk mindent boltból venni..

2017-ben a Pentium G4560 / GTX 1050 Ti / 8giga ram arany középút volt..

Mellesleg nyárra van betervezve az AMD-től az új Ryzen CPU-k (Nagyon remélhető hogy várható ár esés..)


Egy Ryzen 3 1200 / Athlon 220G

RX 560 / RX 570

2019. febr. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom, hogy megvenném-e, mert nem vagyok tisztában az árakkal, érettségi után szerintem kaphat egy nagyobb ajándékot. Ennél olcsóbban nem lehet beszerezni ezeket? A másik, hogy ha egy ötösért egy százast kap, akkor ez baromi aránytalan díjazás, és bár nem vagyok a híve az osztályzatokért kapott jutalomnak el nem tudom képzelni, hogy száz forint bárkit is motiválna.
2019. febr. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
83%

ÉS ha olyan peches, hogy egész hónapban nem felelt és volt vagy két témazáró, akkor kap kétszáz forintot?

NEvetséges.

2019. febr. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
69%
Minden féle feltétel nélkül megvenném. Elve nevetséges, hogy egy 17 évesnek pár száz forinttal akarod kiszúrni a szemét. Hasonló korú gyerekeknek heti 5-10ezer körül van a zsebpénzük.
2019. febr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
42%
#12.35 A megszállottságot nem úgy értem, hogy egész nap a gép előtt ül. Akkor egy kis informatika. Nincs olyan játék, amely csak csúcskategóriájú gépen futna. Bolondság is lenne ilyet fejleszteni, mert akkor ugye nem olyan sokan vennék meg. A játékok grafikájának minőségét viszont széles skálán lehet módosítani. Aki megszállott, annak fontos, hogy minden csúszkát a maximumra toljon, nagy legyen a felbontás, és a mozgókép soha ne döccenjen, azaz a másodpercenkénti képváltások száma (FPS) soha ne essen 25-30 alá. Véleményem serint nem ez adja a játékélményt, ezért tartom ezeket az emberek megszállottnak. Ha a lányod ilyen, akkor tényleg szükség lehet brutális teljesítményű hardverre. Ha viszont egy-két csúszkát lejjebb vesz rögtön lég lesz kisebb teljesítmény is, miközbn a megjelenítés minősége talán csak alig észrevehetően romlik. Kíváncsi vagyok, melyik ez a játék. Elárulod?
2019. febr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:

Igen, nálunk ilyen a zsebpénz, még nem érkezett rá panasz a részéről, mert általában, ha szeretne valamit vásárolni, arra adunk külön pénzt.

Megjegyzem, hogy nem a százasok motiválják, ő magátol tanul jól!

Aránytalan díjazás? Azért egy 5-ért nem adnék 100 Ft-nál többet, annyit nem ér.


#11

Én nem értek az ilyen gépi dolgokhoz, és azt se tudom pontosan, hogy mivel szeretne játszani, de azt mondja, hogy ezt ajánlják hozzá.

2019. febr. 17. 12:53
 17/43 anonim ***** válasza:
83%
Én vennék, én is kaptam. Egyetemen jól jön a szuper gép
2019. febr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:

Sziasztok, én vagyok az a 17 éves lány, anya megkért, hogy meséljek arról a játékról.

Far Cry 5-tel szeretnék játszani, és megnéztem az ajánlott gépigényét, és aszerint választottam processzort és videó kártyát.

Processzor:

Intel Core i7-4770 kb. 64 990 Ft.

vagy

AMD Ryzen 5 1600 kb. 47-50 000 Ft.


Videókártya:

NVIDIA GeForce GTX 970 kb. 83 000 Ft.

vagy

ASUS Radeon R9 290X kb. 115 000 Ft.


Ezek közül lehet választani, én sem értek ehhez, csak megnéztem az árukat.


Kolompár Achilles (#15) : A Far Cry-ok előző részeit is Low grafikán játszom, ráadásul 1280x720-as felbontásban teljes képernyőn, olyan homályos az egész, mint a fene. 1920x1080-on teljes képernyőn már nem fut a játék normálisan, mert szaggat az egész.

A Far Cry 5 pedig egyáltalán nem futna a gépen, grafikai beállításoktól függetlenül!

2019. febr. 17. 13:05
 19/43 anonim ***** válasza:
17%

17, egyetemen egy könnyű laptop jön jól, nem egy gamer gép.


Nem.

Főleg hogy nem is értesz hozzá, kedves lány. Átlátszó, hogy nem az anyuka kérdez.

Menj csak dolgozni, de ne anyuékhoz, abból semmit nem tanulsz.

2019. febr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem csak egy játék miatt felesleges ennyiért venni. Ha másra is kéne, inkább.

Az informatikai szekcioban szerintem többen értenek hozzá.

Én amúgy játszottam a far cry 5-el,hamar rauntam. Szerintem ezért kár 130at eltapsolni + a játék.

De a szüleidnek kell eldönteni

2019. febr. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!