Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti vennétek a gyereket...

Szülők! Ti vennétek a gyereketeknek 150 ezerért új processzort és videókártyát?

Figyelt kérdés

17 éves lányom nagyon szeretne kapni, és már régóta könyörög érte. Igazából a saját pénzéből nem tudná fedezni, mert még nem vállalt sehol diákmunkát, és a zsebpénze is csak abból tevődik össze, hogy havonta megnézzük, hogy hány 5-öst kapott az iskolában, és mindegyikért jár egy százas. Nincs vele baj, jó gyerek, nem szoktunk vele veszekedni, csak így is már sokat számítógépezik, és ez csak még több lenne.

Viszont idén fog előrehozott érettségizni, nyelvvizsgázni, valamint osztályozóvizsgázni, és, ha ezek jól sikerülnek, akkor megérdemli, csak engem személy szerint az ára borít ki, mert nagyon drága.



2019. febr. 17. 12:17
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
19%

Kicsi lány ha ilyen drága játékot szeretnél elmész és megdolgozol érte. Egyébként, meg ha anyukád nevében írsz ki kérdést akkor figyelj jobban a részletekre és akkor nem buksz le.

16 éves voltam amikor akartam a szobámba egy TV-t. Nyáron elmentem a Melodiák hoz, és három hónapon keresztül egy párna üzemben dolgoztam, majd augusztus végén megvettem a tévét. Anyukámék egy fillért nem adtak bele.

2019. febr. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:

De mint már említettem, nyár elenjén szeretném megkapni a gépet, addig pedig nincs lehetőségem dolgozni.

Milyen részletekre?:D


#21

Az lehet, hogy te ráuntál, de nem vagyunk egyformák. Nekem nagyon nagy vágyam egyszer azzal játszani, és garantálom, hogy nem unnék rá. (A Far Cry 3,4-et minimum hatszor játszottam végig, és nem tudtam megunni őket)

2019. febr. 17. 13:25
 23/43 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem önmagában a "nincs zsebpénz, ha akar valamit, talán megvesszük, egy ötösért meg kap egy 100-ast" elég érdekes megoldás.

Szerintem ilyen idős korban már nem árt arra nevelni a gyereket, hogy ha akar valamit, akkor spóroljon, legyen félretett pénze. Én kiskoromtól kezdve havonta kaptam zsebpénzt. Ha elköltöttem, hát elköltöttem. De ha akartam valami drágább dolgot, amit a szüleim butaságnak gondoltak, akkor összegyűjtöttem a pénzt és megvehettem. 100 forint/ötös? Alapból nem tartom a legjobb megoldásnak a jegyekért való jutalmazást, de 100 forint? Egy gombóc fagyit nem lehet venni 100 forintból...

2019. febr. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
34%
Nem
2019. febr. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
57%

Ahhoz kepest hogy gamer apuka vagyok, nemet fogok irni.

Egy, raadasul single jatekert nem veszek uj gepet, bar igaz hogy utolag masra is jo lehet.

Az ajanlott gepigeny sima marketing, akkora parasztvakitas mint a napi horoszkop.

Plusz ha hasznaltat nezel, akkor egy 970 80 ezer helyett van 50-ert is.

Olyan gep szoba johet amin a stabil mediumot ki lehet hozni, persze neked is tenni kellene erte.

2019. febr. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
14%
Nem venném,és nagyon csalodott lennék ha ennyi idős korára ilyen felesleges marhaságokra akarná költeni a pénzt,mint a számitógépes játékok.
2019. febr. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%

#13.05

Nem kell mindent elhinni, amit a gyártók írnak. Prociból nem kell erős, mert játékoknál alapvetően a videokártya dolgozik. A Ryzen 3 2200G típust ajánlom, melyet 31 ezer forint környékén lehet megvásárolni. Grafikus vezérlőt is tartalmaz, melynek ereje a tesztek szerint elegendő játékok fullHD felbontásban történő futtatására. Érdemes kipróbálni ezt a verziót, és akkor spórolsz a szüleidnek 120 ezer forintot. Ha kevésnek bizonyulna a grafikus erő, akkor szükség van külön videokártyára. A Radeon RX 580 chipkészletet ajánlom, melynek brutális ereje van. Ilyen kártyát kb. 63 ezer forinttól lehet venni, így a két alkatrész ára még mindig 100 ezer forint alatt marad.

2019. febr. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
93%
Igen megvenném neki. Az én lányomat sosem érdekelték a számítógépes játékok, de volt más hobbija, amire szintén rengeteg pénzt költöttünk, mert egyszerűen annyiba kerül. Sosem dolgozott diákmunkán, nem is örültem volna neki, mert gyerek és tanuljon, szórakozzon stb., az én dolgom őt eltartani és megteremteni számára mindent. Neki az volt a hasznos és az élvezetes, mert azt szerette, az érdekelte, az volt számára a kikapcsolódás stb., a kérdésben említett lánynak pedig a számítógépes játékok. Én a kettő között nem tennék különbséget, szerintem mindkettő egyforma és nincsen értelme különválasztani, hogy melyik mennyire értelmes elfoglaltság vagy milyen haszna van. Az a lényeg, hogy neki tetszen és örüljön neki. Így, ha tényleg erre vágyik és megengedhetem, akkor én megvenném neki.
2019. febr. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
43%
Nektek miért nem teljesen mindegy, ki mennyi zsebpénzt kap????? Én sem kaptam, mégsem szenvedtem hiányt semmiben.
2019. febr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
91%

Ha anyagilag beleférne megvenném neki a drágább gépet, ha nem akkor nyilván nem.

Nem tudom miért kell azon mélázni, hogy hülyeség-e játszani vagy nem, minenkinek megvan a maga érdeklődési köre. Ha ő játszani szeret hát játszon, ameddig képes mértéket tartani, illetve jól tanul mellette.

2019. febr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!