Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy lehetne egy elfogult...

Hogy lehetne egy elfogult anyukával megértetni, hogy a fia korántsem olyan angyal, mint hiszi?

Figyelt kérdés
Van egy kedves ismerősöm, gyerekem osztálytársa a fia. Ém úgy ahogy beszélőviszonyban vagyok a nővel, semmi extra gond nincs, általában lehet vele beszélgetni majdnem mindenről. Ha a gyerek jön szóba, az övé nagyon jól nevelt, nagyon igazságos, nagyon őszinte stb stb. 12 éves. Szájrapuszi van reggel , délután a gyerekkel. A gyerek nagyon okos. Pontosan tudja, hogy húzza az anyját. Osztályban fő balhérendező, húzza magával a többit sajnos. Akármit szól a tanár, a gyerek ártatlnannak adja be magát, otthon a tanárt szidják. Én már próbáltam vele, hogy hát figyelj, kamaszodnak, bármi meglehet, nem biztos, hogy tudsz mindent, stb stb. Még a saját gyerekemmel is példálóztam, hogy én se tudhatom, hogy tökéletesen minden úgy van e ahogy elmondja stb stb..Ennek az lett a vége, hogy ő jól nevelte agyereket és tökéletesen megbízik benne...tehát kőfalakba ütköztem. Viszont az a baj, egyre több a probléma az osztályban. Ha beteg agyerek, teljes a nyugalom, maguktól a többiek nyugiban vannak. Az ő gyereke elég vezéregyéniség. Így azonnal meglátszik, ha ott vab. Plusz interneten, telefonon is állandóan zargatja mindent, mert unatkozik, játszani akar, online. Ti mit tennétek?
2019. febr. 25. 12:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
25%
Nem lehet, hogy túl pukkancs vagy??
2019. febr. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
78%os ezt próbálom, mindennap téma lassan. Fiam elég nehezen kezeli ezeket a helyzeteket, de mondjuk nem is lehet neki könnyű. Már került bajba. Nyilván egyedül sem akar maradni, barátok kellenek. Van aki nagyon vevő a hülyeségre, nem mondom, fiam sem kell félteni, ha jó a buli, nyilván. De alap esetben nyugodt természet. Soha sehol nem volt rá gond, sőt sok szülő hívta játzsani hozzájuk, mert szeretik ha vele barátkoznak a gyerekek. Edzésen is nyugalom van. De itt...amióta lebukott ez a fiú..hát jó nehéz. Anyukéval szinte napi szinten összefutok, sokat szidja a tanárokat, próbálom rávezetni, hogy nem-e gondolná máshogy, de akkor támad...:(
2019. febr. 25. 12:35
 13/22 anonim ***** válasza:
76%

Ja, hogy egy bukott a többi között túlkoros nyomorék?

Nagyon határozotton közöld az anyjával, hogy totál el van billenve a kölykét illetően.

Bukott, bajkeverő! Ennyi nem elég?

Leosztanám és utána szóba nem állnék az ostoba anyjával.

2019. febr. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Nem túlkoros , végülis ellehetne.(ő 6 évesen ment anno suliba, az osztály nagy része 7 évesen kezdte,szóval fel sem tűnik) Az , hogy bukott én betudom családi problémának. Volt nagy bajuk, ez megesik. Nem jött össze az az év. Emiatt nem bántom. De a viselkedése miatt, ami tuti formálható lehetne, ha otthon nem hinnének el neki mindent csont nélkül :( És ez csak rosszabb lesz.
2019. febr. 25. 12:51
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Én megértelek, nálunk ugyanez a helyzet, csak kisebbekkel. Sajnos minden osztályban van ilyen gyerek és a többség megy utána, nem akar kilógni a sorból. Mi is szenvedünk ettől, mert egy kis r.ohadék, zsarol, fenyeget, kiközösít, ha nem azt csinálják, amit ő akar. A szülők is olyan mulyák, kerülik a végsőkig a konfliktust, nem avatkoznak bele. Én beszéltem/össze is vesztem az anyjával ennek a gyereknek, sőt, szóltam az osztályfőnöknek, a gyereket is elkaptam az öltözőnél, amikor a kedves anyuka már köszönni sem akart és neki mondtam el, hogy hagyja abba a csúfolódást, fenyegetést, ha nem akar az igazgató bácsinál üldögélni hetente, vagy másik suliba járni.

Én is mindig tanítom a gyerekemnek, hogy ne hagyja magát, merjen segítséget kérni, mert az ilyen keselyűk kiszúrják a gyengébb, csendesebb gyerekeket és rászállnak. Tudom, hogy nagyon nehéz ez, sajnos sok ilyen fog még felnőtt korukig legyeskedni körülöttük. Az osztályfőnök meg sokszor azért nem tud mit tenni, mert ezek a sunyi kis m.ajmok akkor intézik, amikor tanár/szülő nem hallhatja. Reménykedjünk benne, hogy megbukik, hátha egyszer emberére talál.

2019. febr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Így én is jártam már. Többször úgy jött haza a fiam 3-dikban, hogy bántotta az egyik. Hiába szóltam a tanároknak. Semmi, szülőnek is szóltam , hogy tudja-e, hogy gond van a gyerekek közt, hát azóta köszönni sem köszön, inkább fellök. Amikor vérző fejjel jött haza a fiam, ráírtam a szülőre, hogy mit tud, mi történt, mert mi ennek nem nagyon örülünk. Válasz helyett letiltott. Aztán bementem a suliba, beszéltem a gyerekkel, osztályfőnök előtt, természetesen, halljon mindent. Erre másnap a másik tanár engem kap el, majd jól lecsesz, hogy ezt nem szeretik sem ők, sem a szülők, ha a gyerekkel beszél egy másik szülő. Hát én fél éve könyörögtem, hogy a fiam fél, szóltam, nemegyszer. Amikor a feje vérzett, hát azt én sem szeretem :(
2019. febr. 25. 13:18
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
A "nagy" pedagógusok, akik képtelenek fegyelmezni... Nem szeretik, ha egy szülő beszél a problémás gyerekkel? Jó vicc. Azért olyan, mert rohadtul senki nem beszél vele, hogyan is kéne viselkedni.
2019. febr. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Már ott el van rontva az egész, hogy a "gyerek szent és sérthetetlen" elv most a divat, Miért is ne szólhatnék rá más gyerekére, aki bántja az enyémet? Tanárokat rúgnak ki, ha le mer hülyézni egy gyereket, aki egész nap káromkodik és bántja a társait, nagyon beteg világ ez.
2019. febr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

"A "nagy" pedagógusok, akik képtelenek fegyelmezni... "



Mégis hogyan ha már nincs eszköz a kezükben?

Ha a gyerek olyan rossz és a szülő ráadásul ő pártján van akkor lehetetlen helyzet.

2019. febr. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
A mi sulinkból rúgtak ki kezelhetetlen kölyköket, hamar híre is ment, hogy itt nem tökölnek, szenvednek évekig. Lehet így kéne máshol is. Menjen kisegítőbe, ha képtelen beilleszkedni, nem kell ezen megsértődni, mindenki félti a gyerekét. Miért 25 szívjon 1 miatt? Szívjon ő, utazzon egy órát minden nap a suliba, majd rájön, hogy ő húzza a rövidebbet, ha nem alkalmazkodik.
2019. febr. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!