Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy lehetne egy elfogult...

Hogy lehetne egy elfogult anyukával megértetni, hogy a fia korántsem olyan angyal, mint hiszi?

Figyelt kérdés
Van egy kedves ismerősöm, gyerekem osztálytársa a fia. Ém úgy ahogy beszélőviszonyban vagyok a nővel, semmi extra gond nincs, általában lehet vele beszélgetni majdnem mindenről. Ha a gyerek jön szóba, az övé nagyon jól nevelt, nagyon igazságos, nagyon őszinte stb stb. 12 éves. Szájrapuszi van reggel , délután a gyerekkel. A gyerek nagyon okos. Pontosan tudja, hogy húzza az anyját. Osztályban fő balhérendező, húzza magával a többit sajnos. Akármit szól a tanár, a gyerek ártatlnannak adja be magát, otthon a tanárt szidják. Én már próbáltam vele, hogy hát figyelj, kamaszodnak, bármi meglehet, nem biztos, hogy tudsz mindent, stb stb. Még a saját gyerekemmel is példálóztam, hogy én se tudhatom, hogy tökéletesen minden úgy van e ahogy elmondja stb stb..Ennek az lett a vége, hogy ő jól nevelte agyereket és tökéletesen megbízik benne...tehát kőfalakba ütköztem. Viszont az a baj, egyre több a probléma az osztályban. Ha beteg agyerek, teljes a nyugalom, maguktól a többiek nyugiban vannak. Az ő gyereke elég vezéregyéniség. Így azonnal meglátszik, ha ott vab. Plusz interneten, telefonon is állandóan zargatja mindent, mert unatkozik, játszani akar, online. Ti mit tennétek?
2019. febr. 25. 12:10
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
79%

Nekem barátsag szakadt meg emiatt egy bnőmmel, annyira elfogult volt a gyerekevel szemben. Oviban baratnők voltak, egy suliba mentek, ahol terrorizalta a lanyom meg zsarokta, nem barátkozhatott mással! Még a többi lány is felismerte a problemát 7-8 évesen, a tanárok is. Sűrűn jöttek hozzánk is, ott a lanyom akkor 3 éves öccsével gonoszkodott folyton, direkt eltüntette a jatekait mig 1 pillanatra elfordult... igazi gonosz boszorka volt, a lányom mind elmesélte ezeket.

Próbaltam beszelni anyukával, akkor bnő volt, de elzárkózott, az ő lánya nem ilyen.... végül a gyerekek és koztunk is megszakadt a kaocsolat. Anyuka szülei és testvérei is pont ezen a vélemenyen voltak, de ők is hiaba beszeltek vele...

14 évesen a lany vastag sminket hord, füves cigit sziv, fiúzik- igazi ribi lett belőle, anyuka meg tehetetlen....

2019. febr. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
49%

,,Amikor vérző fejjel jött haza a fiam.... Erre másnap a másik tanár engem kap el, majd jól lecsesz, hogy ezt nem szeretik sem ők, sem a szülők, ha a gyerekkel beszél egy másik szülő"


Ez mi a tököm? De tényleg EZ MI A TÖKÖM? Alapból ott kezdődnek a gondok, hogy ilyen esetben az iskolának AUTOMATIKUSAN eljárást kellett volna indítani az adott gyerekkel szemben. Vérző fej az meg már komoly sérülésnek számít, hivatalosan egyetlen egy pofon után eltanácsolható a gyerek. Nem, egyáltalán nem hazugság, eltanácsolható lenne, csak az igazgatók nem szeretik, mert akkor belekerül az iskola kartonjában az eltanácsolás.

Ha meg félévig fél a gyereked, akkor már nem aznap kezdődtek a bajok, legnagyobb kamu, hogy nem vették észre a tanárok. Annyi idő alatt bőven történhettek volna olyanok, ami után kérhető lett volna az eltanácsolás.


,,Mégis hogyan ha már nincs eszköz a kezükben?"

Felidegesít mikor valaki ezzel az ordas nagy kamuval jön. Kismillió jogi eszköz van a tanárok kezében. Bármikor eltanácsolható a diák, ha az bántalmazza a többieket, lop, stb. Csak a tanárok 99% tojik rá, mert be van sértődve, hogy máshova nem vették fel, ugyanis ő eredetileg nem tanárnak készült, csak mindenáron akart egy diplomát.


Kérdező: nagyon egyszerű a történet, te és a többi szülő minden egyes nap bementek panaszt tenni a diák ellen, ha már hangosan tüsszent is. Miért? Mert, ha elég panasz érkezik a gyerekre hivatalból eljárást kell az iskolának indítani. Nem lépik meg annyit mondjatok, hogy majd találkoztok a bíróságon, ott meg automatikusan ti nyeritek az ügyet.

Azt meg már most közöld, hogy amint a gyerekednek egyetlen egy pofont is lekever a srác, másnaptól fogva a gyereked őrző-védő kutyával fog iskolába menni, ha az iskola képtelen a gyereked biztonságát garantálni, holott ez is alapvető kötelességük lenne.

Meglépitek ezeket 5 perc múlva már az iskola nem csak instant eltanácsolja a gyereket, hanem ő fogja kérvényezni a településről a kilakoltatását is.

2019. febr. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!