Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti mit tennétek a...

Szülők! Ti mit tennétek a helyemben? Azt hiszem a lányomnak viszonya van a tanarával.

Figyelt kérdés

18 éves a lányom, idén fog érettségizni. Egy ideje már gyanitottam hogy esetleg járhat valakivel, de akárhányszor kérdeztem, azt mondta nincs senki, én meg ráhagytam. De az édesanyja vagyok, meg hát én is voltam fiatal, tudom milyen az amikor egy lány szerelmes. Teljesen kivirult, boldogan jött mindig haza a suliból.

Pár hete azonban alapítványi bál volt a suliban és mivel a lányomnak van egy tánccsapata és felléptek, ezért ő is ott volt a rendezvényen. Nem velünk volt, én és a férjem a többi szülővel beszélgettünk, a lányom meg a barátaival volt, így nem is sűrűn láttam aznap este. Aztán indultunk volna haza ezért elindultam megkeresni. A tornateremben nem volt, kimentem a folyosóra, és ott állt ő meg a tesi tanára aki olyan 25-26 éves lehet. Mikor oda értem szétrebbentek, konkrétumot nem láttam de éreztem azt a vibrálást köztük. Utána próbáltam faggatni a lányomat de hát természetesen nem mond semmit. A férjemnek még nem mondtam, mert lehet én értettem félre, de múltkor vacsinál kapott egy üzenetet ami S. M-től jött, így volt a telefonjára írva,ez pedig "egészen véletlenül" a tanára monogramja. Aggódom, hogy viszonya van vele, nagyon megutheti emiatt a bokáját. Mit tegyek? Kérdezzek rá? Tiltsam el? Mi ilyenkor a helyes megoldás?


2019. febr. 27. 01:21
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
95%

Miért, ha nem tanár, hanem osztálytárs használja ki, az felmenti??? Nem.

Vannak tanár-diák hosszútávú kapcsolatok, és vannak "kihasználós" kapcsolatok is.

Pont úgy, mint egy nem tanár-diák, hanem fiú-lány kapcsolatban.


Ezzel is tapasztal, és tanul. Nem óvhatod meg az életében mindentől, van, amit csak tapasztalatból tanul meg. Neked most az a dolgod, hogy mellette állj, ott legyél, ha szüksége lenne rád.

2019. febr. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
97%
A lányod utolsó éves, 3 hónapot lesz a diákja, az megvan a fejedben? Akkor nem mindegy hogy testnevelésből hogy osztályozza? Egy fiú osztálytársa is kitudná használni, meg a tanár is. Nem tudsz mindent megakadályozni. Fogadd el, hogy a lányod felnőtt korú, ha ki is használják, tanul belőle.
2019. febr. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
95%

Ő osztályozza, és? Ha fontos tárgy lenne még érthető is lenne az aggodalom, de a testnevelés? Szerintem emiatt kár aggódni.

Ami meg a kihasználást illeti, egy vele egykorú srác ugyanúgy kihasználhatja, megcsalhatja, szex után eldobhatja, és még csak következménye sincsen. A tanárnak van vesztenivalója. Még ha csak érettségi után bánik is rosszul a lánnyal, ha szakítanak, akkor is rajta lesz a szülők szeme, hogy ő az a tanár, aki diákkal kezdett. Még egyszer nem játszhatná el ezt diákkal, valószinűleg így is úgy is munkahelyet kéne váltania utána. Csak meggondolja mit csinál.

Ne érts félre, én is erkölcsileg kifogásolhatónak tartom, ha egy tanár nem utasít vissza mindenfajta romantikus kapcsolatot a diákjával, de ebben a konkrét helyzetben nem éri meg ebből felhajtást csinálni. Főleg , hogy nem is biztos a dolog. Ha van köztük valami, úgyis kiderül érettségi után. Ráérsz akkor elbeszélgetni velük.

2019. febr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 A kérdező kommentje:
Én bizakodom hogy csak én értettem félre valamit, és én képzelem be, de már a párom is kerdezte hogy mi van a lánnyal mert olyan szétszórt tuti van valakije. Ráadásul pár hónapja volt egy eset amikor a barátnőjénél aludt elvileg aztán egy beszélgetésük alkalmával elszólták magukat amiből az jött le hogy a lányom nem ott volt. Szóval nem tudom, aggódom.
2019. febr. 27. 15:22
 25/54 anonim ***** válasza:
34%

Bírom hogy van egy-két kommentelő aki el van ájulva hogy "úristen és akkor mi van, tanár diák kapcsolat, éééés, tök elfogadható amúgy."

Nem tudom ha a ti gimis gyereketek egy tanárával kavarna, akkor is ha fiatal, hogy reagálnátok. Tudjátok én konkrétan jártam akkor gimibe ahol ilyen megtörtént, hát arról nem beszélve hogy a tanárnak hogy hat a karrierjére, a srác ne tudjátok meg minek volt kitéve, és most képzeljétek el ugyanezt egy csajjal. Hátha kiderül, ember legyen a talpán aki utána azt az érzelmi nyomást kibírja. :)

És én ezzel most nem azt mondom (bár úgyis beleköttök), hogy nem lehet belőle komoly dolog, vagy elítélem, de TI honnan tudjátok, hogy nem fog kiderülni, nem lesz megalázva a gyereketek, nem b***za el egy másik ember életét, vagy hogy épp a srác nem vágja át?

A kedves kérdező is csak AGGÓDIK, talán jogosnak ítélitek az utálkozó hangnemet vele szemben? Csak mert nem mondja hogy gyerünk lányom ihaj csuhaj, a gyerek mikor jön. :D Egy kicsit csak ne az legyen már mindig fókuszban, hogy fúj a szemétláda szülő, nem hagyja kiteljesedni a gyerekét. :D

2019. febr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
66%

Én pedagógusként ezt azért elég aggályosnak tartom. :/

Nem a lányt találom hibásnak persze, de egy dolog a kölcsönös vonzalom, meg egy másik, ha konkrét dolgok is történnek közöttük. Szerintem ez elítélendő. Ha annyira vonzza is a lány a tanárt, meg kéne várnia, hogy végezzen az iskolában. Nem szabad a tanár-diák viszonyt szerelmi kapcsolattal keverni, mert ezzel a tanár erősen visszaél a helyzettel, nem véletlenül tilos.

Sajnálom a lányodat, és megértem, hogy aggódsz. Hogy mit csinálj vele, erre nem tudok válaszolni, ezt neked kell eldöntened, de nagyon vigyázz a lányodra, mert őt most így könnyű kihasználni.

2019. febr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
26%
Amúgy jó, hogy szegény 12-esnek igaza volt, erre elég szépen le lett pontozva! :D
2019. febr. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
94%

#25 Én értem mit akarsz mondani, a szülő aggodalma teljesen érthető. De ha bekavar, csak rosszabb lesz a helyzet.

Hogy a tanár karrierjével mi lesz, amiatt főjön a tanár feje, úgyis az ő felelőssége, ha egy ilyen helyzet kialakult.

Ha a lányt utána meghurcolják, azzal se lehet mit tenni. Az akkor is bekövetkezik, ha a szülő buktatja le, akkor is, ha máshogy buknak le.

A kocka el van vetve, ha viszonyuk van, azt már nem lehet visszacsinálni, a következmények utol fogják érni őket.

Ami még nem dőlt el viszont, hogy a szülők viszonya a lányukkal megromlik-e. Márpedig ha a szülő lesz a fő ellenlábas, lebuktató, akkor a lány utána minden ebből eredő keserűsége miatt a szüleit fogja okolni. Ha más miatt buknak le, akkor a szülő, amellett, hogy elmondja, hogy "butaságot csináltál lányom", könnyebben segíthet neki túllépni rajta. Nyilván ha meg nem igaz a dolog, de a szülő igazságtalanul gyanúsítja és faggatja a lányát, az is épp eléggé aláássa a szülő-gyerek viszonyt.

Épp ezért, aggodalom ide vagy oda, ha az én lányom lenne, nem folynék bele, kivárnám hogyan alakul.

Ettől még elítélem a dolgot, és a fiatalúr, ha később bemutatná nekem a lányom, számíthatna egy alapos elbeszélgetésre, ahol megmondanám, hogy erősen mínuszból indul, és nagyon oda kell tennie magát, ha azt akarja, hogy valaha is újra megbízható embernek tartsam.

2019. febr. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
25%

Ülj le vele beszélni, tetszik, nem tetszik. Magyarázd el neki a dolgokat.

1. A tanár diplomáját kockáztatja, ha kiderül, akkor nem csak abból a suliból repül, máshova se fogják felvenni többet soha a büdös életbe, mert belekerül az aktájába. Utána egyetlen egy iskola se alkalmazna olyan tanárt, akinek viszonya volt a diákjával.

2. Magyarázd el neki, hogy még gyerek, rózsaszínben látja a világot és hiába nem így akarja, akkor is csak egy szexuális segédeszköz a tanárnak. Tetszik, nem tetszik ez van. Ez csak kisvárosi legenda, hogy egy tanár szerelmes lesz a diákba. Mégis miként, a 45 perces tanórák alatt? Ugyan kérlek. Valószínűleg annyi történt, hogy a tanár meglátta a tesi felszerelésében és szexuálisan felizgult rá, aztán össze-vissza kamuzott neki csak azért, hogy megfektesse. Nem hiszi el akkor mond meg neki azonnal hagyja ott az iskolát érte így bizonyítva a szerelmét. Na, ekkor fog jönni a fekete leves, mert nem fog lelépni.

3. Azt is elmagyarázhatod a lányodnak, hogy pusztán abba gondoljon bele még hány ilyen lány van? Hisz nem csak őt tanítja egyedül, honnan tudja nincs-e másik tanítvány ,,szerelme" is? Mi férfiak sok mindent behazudunk egy szex reményében.

2019. febr. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm a válaszod, meg egyébként mindenki válaszát, nagyon sok mindent felvetett bennem és hát igen. A tanár sorsa hogy őszinte legyek cseppet sem érdekel, hiszen ő a felnőtt neki kellene kordában tartani az érzéseit, vagy igényeit. Az viszont annál inkább érdekel hogyha ez kitudódik, a lányommal mi lesz, hiszen ki is rúghatják az iskolából. Nem tudom tanácstalan vagyok továbbra is, mert ő szög egyenesen tagad mindent ha rákérdezek.
2019. febr. 28. 11:03
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!