Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti mit tennétek a...

Szülők! Ti mit tennétek a helyemben? Azt hiszem a lányomnak viszonya van a tanarával.

Figyelt kérdés

18 éves a lányom, idén fog érettségizni. Egy ideje már gyanitottam hogy esetleg járhat valakivel, de akárhányszor kérdeztem, azt mondta nincs senki, én meg ráhagytam. De az édesanyja vagyok, meg hát én is voltam fiatal, tudom milyen az amikor egy lány szerelmes. Teljesen kivirult, boldogan jött mindig haza a suliból.

Pár hete azonban alapítványi bál volt a suliban és mivel a lányomnak van egy tánccsapata és felléptek, ezért ő is ott volt a rendezvényen. Nem velünk volt, én és a férjem a többi szülővel beszélgettünk, a lányom meg a barátaival volt, így nem is sűrűn láttam aznap este. Aztán indultunk volna haza ezért elindultam megkeresni. A tornateremben nem volt, kimentem a folyosóra, és ott állt ő meg a tesi tanára aki olyan 25-26 éves lehet. Mikor oda értem szétrebbentek, konkrétumot nem láttam de éreztem azt a vibrálást köztük. Utána próbáltam faggatni a lányomat de hát természetesen nem mond semmit. A férjemnek még nem mondtam, mert lehet én értettem félre, de múltkor vacsinál kapott egy üzenetet ami S. M-től jött, így volt a telefonjára írva,ez pedig "egészen véletlenül" a tanára monogramja. Aggódom, hogy viszonya van vele, nagyon megutheti emiatt a bokáját. Mit tegyek? Kérdezzek rá? Tiltsam el? Mi ilyenkor a helyes megoldás?


2019. febr. 27. 01:21
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező: persze, hogy tagadni fogja, mert a tanár erre kéri. Tudja a tanár is, ah kitudódik, akkor instant bukja a karrierjét. Lányodat nem biztos, hogy kirúgnák, de óriási kiközösítést kapna, mert mindenki azt gondolná a tanár anno kivételezett vele, stb. Lehet még az igazgatóság is felülvizsgálná az érdemjegyeit. Érettségi előtt meg nem lenne éppen ez jó.

Lányodtól meg majd annyit kérdez még meg, ha tagadja, hogy a tanár vajon miért nem talált a saját korosztolyában párt magának, miért egy diákkal kezd ki. Csak ennyit kérdezz meg kezdésnek. Az, hogy egy 25-26 éves nem talál a saját korosztályában párt az nem éppen jó dolgokról árulkodik.

2019. febr. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
61%

Hiába véditek a TANÁR DIÁK kapcsolatukat. Mondhatta volna a kedves tanár úr, kölcsönös szimpátia esetén IS, hogy bocsi, a diákom vagy, térjünk erre vissza ha elvégezted a sulit. ;) De neeeem, mert a tanár úr sem bír a vérével. Milyen elragadó.

Azért a biztonság kedvéért megkérdeztem a páromat is, a ő válasza az volt hogy felgyújtaná a tanár házát, ha az ő lányáról lenne szó, de minimum kirúgatná a tanárt anélkül hogy a diákok megtudnák miért, iskola igazgatóval elintézve. :D


Akik lenullázzák azokat akik ezt elítélik, elmondanátok hogy miért véditek ezt a tanárt? Csak kérdem, őszintén, mi az meggyőző indok amit fel tudtok rá hozni hogy ez miért NORMÁLIS? És hogy miért baj hogy a szülőnek nem tetszik? Erre feleljetek, ne csak a dislikeot püföljétek.

2019. febr. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
100%

16-os vagyok.


Nyilván kellemetlen lenne, ha kiderülne, de nem rúghatják ki emiatt a lányod.

Meg -hacsak nem valami szuper szigorú egyházi suli- az iskola vezetősége sem hiszem, hogy nagyon bolygatná az ügyet (legalábbis a lányodat tuti nem, nekik az az érdekük, hogy szépen érettségizzen le és kész).


Ezen kívül: ami (esetleg) megtörtént, azon már úgysem tudsz változtatni. Ami fontos, hogy a lányoddal megmaradjon a jó kapcsolatod. Ha vádolod, elítéled, faggatod, azzal nem segítesz neki, csak elhidegíted magadtól. Ha nincs viszonya a tanárral, akkor eleve hülyének fog nézni. Ha viszonya van vele, akkor két dolog lehet: vagy felvállalják a kapcsolatukat érettségi után - ekkor szerintem annyit tehetsz, hogy próbálod elfogadni a férfit (azzal együtt, hogy esetleg jelzed, hogy nem érzed teljesen tisztességesnek az eljárását), vagy véget ér a kis románc, akkor meg lehet, hogy vigasztalásra lesz szüksége a lányodnak, ezért lenne jó, ha jóban maradnál vele.


Amúgy meg, szerintem azért ez nem az az eset, amikor mondjuk egy 40 éves, nős tanát kavar egy 14 éves kislánnyal. Lehet őszinte érzelem a pasi részéről is, és azt sem tudod, hogy pontosan mi történt meg kettejük között.

2019. febr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
61%

32: Hagyd, itt ebben a kategóriában az emberek 99%a váltig állítja, hogy ő nekik mindig vagy az egyik volt tanár a párjuk vagy 20-30 évvel idősebb férjük van és az igenis komoly szerelem. :D


33: Iskola dönt, kirúghatják, ha úgy ítélik meg. Nem kell egyházi iskolának lennie hozzá. Bolygatni meg kötelező ilyen esetben az ügyet, nem csak úgy megy, hogy fogják és kirúgják a tanárt és kész.

Őszinte lenne a pasi részéről akkor már rég elment volna máshova dolgozni csak azért, hogy együtt tudjanak lenni. Az ilyenek csak szexuális játékszerekre vadásznak, bármennyire nem tetszik sokaknak ez.

2019. febr. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
95%

#34:#33 vagyok.


Én úgy értem, hogy a lány betöltötte a 18-at, így bűncselekmény akkor sem állhat fent, ha lefeküdtek egymással (de ha nem töltötte volna be a 18-at se biztos, így az lenne). A házirend talán tilthatja, de nem hiszem, hogy ilyen bármelyik iskola házirendjében szerepel, ráadásul bizonyítani se nagyon lehet. Hacsak nem az iskolában kapják őket rajta, akkor jogilag ez aligha megfogható. Így ha csöpp esze van az iskolavezetésnek, akkor nem firtatja a dolgot.


Nyilván a botrány mindenkinek kellemetlen, ezért elvileg elképzelhető, hogy szóban “eltanácsolják” a diákot, de 3 hónappal érettségi előtt ilyet nem fognak tenni.

2019. febr. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 A kérdező kommentje:
Most már biztos vagyok benne hogy a tanár a "pasija". Megdönthetetlen a bizonyíték, csak azt nem tudom mit tegyek. Beszéltem erről az egyik ismerősömmel, szerinte a tanárt kellene felelőségre vonnom és eltilranom a lányomtól.
2019. febr. 28. 16:43
 37/54 anonim válasza:
97%
Minél jobban erőlteted, hogy vallja be, annál később fog neked erről beszélni. Ha bevallja akkor mi fog történni? Nem hiszem, hogy tudsz olyan érvet mondani, ami után a fejéhez kap és azt mondja, milyen bolond voltam, abba hagyom ezt a kapcsolatot. A lányod azért nem őszinte veled, mert tudja, hogy egyáltalán nem elfogadott az, amit csinál, nem szeretné, hogy csalódj benne. Az a baj, hogy minél többször kérdezel rá, annál többször kényszerül hazugságra és nem biztos, hogy később fog erről neked beszélni, mert azzal az összes hazugságot be kell vallja neked (egyre rosszabb érzés lesz neki erről beszélni veled). Most nem tudsz mit tenni, mint várni, hogy leérettségizzen. Utána valószínűleg már könnyebben tudtok erről beszélni.
2019. febr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
49%

35: Attól, mert elmúlt 18, még az iskola tanulója. A szabályok meg tiltják, hogy bármilyen szexuális kapcsolatot folytasson egy tanár az iskola valamelyik tanulójával. Firtatni meg firtatni fogják, mivel nagyon csúnya anyag az iskola kartonjában, de azon se lennék meglepődve, hogyha az oktatási hivatal, stb. is kivizsgáltatná az ügyet.


37: Leírtam miket kérdezzen meg a lányától. Elég csak azt a kérdést feltennie egy 25-26 éves vajon miért nem talál párt a saját korosztályában, miért egy 18 éves kellene, aki a saját diákja, ezzel kockáztatva az állását? Meg, ha olyan nagy a szerelem az ő részéről is miért nem ment máshova dolgozni, hogy nyugodtan együtt tudjanak lenni?


Kérdező: nyugodtan mond meg neki, hogy tudsz az egészről, tedd fel azokat a kérdéseket, amiket leírtam. Mond el neki bármennyire nem tetszik igenis gond, hogy egy tanárral jár, gondoljon bele ez mikkel járhat, meg mond meg neki, hogyha te is rájöttél erre, akkor mit hisz mennyi idő míg az iskolai vezetés is rájön?

2019. márc. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
70%

Ha megdönthetetlen bizonyítékod van, akkor egyszerűbb, ha a tanárt hívod fel vagy keresed fel, és vele beszélsz. A lányodat nem fogod tudni meggyőzni.

Egy 18 éves lányt meg pont nem érdeklik a "miért nem talált a saját korosztályában" jellegű érvek. Nincsen ennyi élettapasztalata. Számára a "mert belém szerelmes!" indok mindenre magyarázatot ad.

2019. márc. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
96%

#38: milyen szabály tiltja a 18 éves diák és tanár közötti kapcsolatot? Kérlek, idézd a jogszabályt! Ahogy írtam,?esetleg az iskola házirendje tilthatná (nem tudom, milyen alapon mondjuk), de mutass egy iskolát, ahol ez szerepel a házirendben...ráadásul bizonyítani is tudni kell, és ha tagadják, akkor nem tud az iskola mit csinálni. Úgyhogy nem, a lányt emiatt nem rughatják ki törvényesen, ne ijesztgesd a kérdezőt. Nyilván botrány lehet belőle, ami kellemetlen, de ha csöpp esze van az iskola vezetésének, akkor egy végzős diákot már nem vegzál emiatt.


Kérdező, szerintem ha már teljesen biztos vagy benne, akkor mindenképp a férjeddel beszéld meg a továbbiakat, ha jól értem, ő még nem tud erről.


Továbbra is azt gondolom, hogy szülőként az a legfontosabb most, hogy a lányotok érdekeit nézzétek, és vigyázzatok a vele való kapcsolatra. Nem feltétlenül rossz egyébként a tanárral való elbeszélgetés sem, de tényleg csak akkor, ha cáfolhatatlan bizonyítékod van. Illetve szerintem a lányodnak is szólj előre erről, hogy elbeszélgettek a tanárral.

2019. márc. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!