Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednétek egyedül a 13...

Elengednétek egyedül a 13 éves lányotokat?

Figyelt kérdés

Kislányom most augusztusban lesz 14 éves. Nagyon szeretne elmenni egy régi osztálytársához Pestre. Autónk nincs, ő vonattal menne egy nála pár évvel idősebb fiú kísérné, akit szinte nem is ismerek. Tőlünk Pest 140 km-re van. Én véleményem szerint nagyon féltem, de kíváncsi vagyok más szülő hogyan gondolkodik.

A válaszokat előre is köszönöm.


2019. márc. 5. 19:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
37%
Nem. Elkísérném, majd amíg bandáznak én is elfoglalnám magam.
2019. márc. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
58%

Elvinném őket (vagy elkísérném őket a vonaton). Elmennék egész a helyszínig, ahol a buli/összejövetel van, otthagynám, addig elfoglalnám magam. Nem tudom, ottalvós-e a dolog, ha igen, valószínű megszállnék valahol.

Mikor vége, érte mennék és akár a többiekkel együtt hazahoznám/hazakísérném őket.

2019. márc. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
40%

Nem engedném el egyedül.

Ahogy előttem is írták, elkísérném és diszkréten meghúznám magam, hogy tudjanak beszélgetni. Esetleg egy plázába megbeszélni a találkozót és még ők valahol esznek-isznak-beszélgetnek, addig te körbenézelődnél és megbeszélnétek egy időt, meg egy helyet, ahol találkoznátok, ha végeztek a beszélgetéssel.

2019. márc. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
38%
Hat biztos hogy nem. 13 eves kislany meg es egy ismeretlen idosebb sraccal menne. Szerinted van olyan szulo aki ezt engedne? Plane ha ennyire messze is van toletek. Nekem kicsit sandit a sztori hogy o szaladgal egy regi osztalytarsahoz raadasul egy huseges lovag kisereteben. Nem valami mas all a hatterben? En nem engednem vagy elkisernem es kesz de igy tutira nem.
2019. márc. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
19%
Egyértelműen NEM
2019. márc. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem inkább előbb nem ártana megismerni ezt a nála pár évvel idősebb fiút sem.


F

2019. márc. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha még aznap haza jönne,akkor elengedném.
2019. márc. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Én is ezen a véleményen vagyok, csak a lányom szerint ez túl szigorú döntés tőlem. Eddig bármelyik osztálytársához elmehetett ebben a városban ahol lakunk, vagy a közeli faluba. Ahol nem akadály a távolság, mivel írtam, hogy autónk nincs. Bármi történne, még utána sem tudnék menni. A fiút csak egyszer láttam, és ő is ugyanoda menne. Arra hivatkozik, hogy a volt osztálytársát is elengedte az anyukája Pestről ebbe a városba egyedül. Én miért nem engedem meg neki ugyanezt. Köszönöm az eddigi válaszokat. Holnap megmutatom neki, hogy lássa, más szülő is hasonlóan gondolkodik mint én. Talán így nem én leszek a világ legrosszabb anyukája.
2019. márc. 5. 21:47
 9/25 anonim ***** válasza:
47%

Ellenvélemény:

Én elengedném. Gondolom nem éjjeli vonattal utazik. Napközben semmi baja nem lesz a vonaton. Budapesten lehet, hogy már az állomáson várja az osztálytársa, de ott is lehet buszozni, villamosozni, metrózni: nem esznek embert a budapestiek sem.

Este ne csámborogjon egyedül Bp-en, csak ennyit kérnék.

2019. márc. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
36%
#9 nyilván nincs gyermeked
2019. márc. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!