Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elengednétek egyedül a 13...

Elengednétek egyedül a 13 éves lányotokat?

Figyelt kérdés

Kislányom most augusztusban lesz 14 éves. Nagyon szeretne elmenni egy régi osztálytársához Pestre. Autónk nincs, ő vonattal menne egy nála pár évvel idősebb fiú kísérné, akit szinte nem is ismerek. Tőlünk Pest 140 km-re van. Én véleményem szerint nagyon féltem, de kíváncsi vagyok más szülő hogyan gondolkodik.

A válaszokat előre is köszönöm.


2019. márc. 5. 19:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
De van, kettő is. Igaz, kisebbek.
2019. márc. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
78%

Az én szüleim 13 évesen 40 km-ről sem engedtek pestre egyedül (pl moziba)

Már azzal is boldog lettem volna, ha bekísérnek, és aztán kicsit külön válunk.

2019. márc. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
63%

Nem igazán emlékszem már, talán 14 voltam, amikor szintén 14 éves unokatesómmal és 15 éves tesómmal utaztunk Pestre (200 km) az ottani unokatesókhopz (akik külföldről szintén csak látogatóban tartózkodtak ott pár napra).

Unokatesók vártak a pályaudvaron, elmetróztunk a lakásig, főzünk, ettünk, ittunk, buliztunk, másnap délután vissza a délibe és hazavonatoztunk. Egyáltalán felnőtt sem volt a közelünkben és akkoriban még mobiltelefonja sem volt senkinek. Szóval érkezéskor fülkéből csörögtünk haza, hogy hahó, egyben vagyunk.


Ennek ellenére a saját gyerekemet nem engedném el. Nem azért mert kicsi hozzá, hanem mert egyszerűen 13 évesen még nem érett rá. Van a családban olyan gyerek, akiről tudom, hogy nem okozna neki gondot, de az enyém a vonatról leszállva szerintem azt is elfelejtené, hogy jobbra vagy balra induljon neki.


Szóval te ismered a gyerekedet. Ha szerinted nem érett még rá, akkor ajánld fel, hogy elkíséred, ott kap némi szabadidőt, amíg te mozizol, plázázol, elmész ikeába (oké, az inkább 2 nap, de minimum 5-6 óra :)), aztán x órakor találkozó és irány haza.

2019. márc. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
48%

Azért örülök, hogy nem most vagyok fiatal... Ilyen idős koromban már nyáron is elengedtek napokra nyaralni a nálam egy évvel idősebb legjobb barátnőmmel....


De ha te ennyire félted kísérd el.


Az utazástól függetlenül a fiút viszont mielőbb ismerd meg!

2019. márc. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
15%
húúú, tényleg. 4-en csajok 12-15 közöttiek elmentünk sátorozni 3 napra csak úgy brahiból. Igaz, kocsival elvittek minket, majd haza is hoztak, és egy "szálló" udvarában voltunk, de volt egy olyan éjszaka, amikor nem volt szállóvendég, és így a tulaj sem tartózkodott ott. Na, az para volt. Szellemet idéztünk meg minden :D
2019. márc. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
65%
SEMMIKÉPPEN
2019. márc. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
14%
Nyilvan en a lányomat elengedném mert érett lenne már rá az én lányom egyedül elengettem nyaralni egy olyan barátnőjével aki 2szer láttam de létezik auto szerintem engedd el
2019. márc. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim válasza:
34%
Nem
2019. márc. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
7%
Nem. Kizárt. El sem gondolkodnék rajta. Egyértelmű, megmásíthatatlan nem.
2019. márc. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
46%

9-es meglehet hogy van gyermeked de bar ne lenne. Nagyon buta gondolkodasod van es felelotlen.

13 evesen egy ismeretlen sraccal a vakvilagba persze persze.

Nem kell ahhoz estenek lennie hogy a baj megtortenjen, nem csak a srac itt a veszelyforras akit ugye az anyuka sem ismer hanem az hogy ket gyerekrol van szo akik szulok vagy felugyelet nelkul utazgatnak. Ki tudja ki figyel fel rajuk plane Pesten ahol nem ritka az ilyen. Hiaba mast elengednek a szulei en az enyemet nem engednem se egyedul se a sraccal.

2019. márc. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!