Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti erre mit reagálnátok?

Ti erre mit reagálnátok?

Figyelt kérdés

A fiunk 18 éves, és most olyan erélyes volt, hogy nem tudok még aludni sem.

Az történt, hogy eldöntötte, hogy a nyáron Ausztriában szeretne dolgozni. Itthon is dolgozik hétvégente. És mi mondtuk neki, hogy Ausztriáról szó sem lehet, mert azért az külföld, oda nem engedjük el.

Erre ő: "Nem engedélyt kértem. Ki fogok menni a nyárra, ha a fejetek tetején ugráltok, akkor is."


Egyedül annyi van, ami mellette szól, hogy anyanyelvi szinten beszél németül. De ő akkor se jelentsen csak így ki még semmit. Mondtuk neki, hogy ebbe semmit nem fogunk belefizetni. Válasz: nem is kért ilyet, meg ki fog fizetni mindent ő. És teljesen tanácstalan vagyok.


2019. márc. 9. 02:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
18 eves. Es legalabb dolgozni akar. Nem kell engedelyetek, en is leleptem melozni messzire 18 evesen ket evre, es eletem legjobb elmenye es dontese volt. Sokkal tapasztaltabb lettem es sokkal ratermettebb onallobb.
2019. márc. 9. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
Igaza van a fiatoknak.Ilyen szülők mellől le kell lépni.
2019. márc. 9. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

Támogatni kéne. Nem kell elengedni, 18 éves, nagykorú, megy ha akar. Nem kért tőletek anyagilag sem támogatást, kevés ilyenkorú fiatal van már sajnos. Inkább legyetek rá büszkék. Igen is jól tette, hogy erélyesen lépett fel, legalább kiáll magáért. Vagy azt szeretnéd, hogy 30 év múlva is te moss,főzz, takaríts rá, ne dolgozzon, és ti pénzeljétek?!

Felnőtt, fogadjátok el.

2019. márc. 9. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%
Én örülnék neki hogy talpra esett, Ausztria nincs messze.
2019. márc. 9. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
Nagyjából ugyanez a beszélgetés lezajlott köztem és a szüleim között is. Szerintem eljött az a pont, amikor be kellene látni, hogy nincsen hatalmatok fölötte. Ha valamit rossz ötletnek gondoltok, akkor lehet ellene érvelni, de tiltani nem. Ha pedig szeretitek annyira, akkor segítetek neki, hogy könnyebben vegye a maga számára választott akadályokat. Amúgy nem tudom, hogy mit vagytok ennyire beszarva Ausztriától, nagyon közel van, pár óra kocsival, a pénz meg dupla annyi. A fiától okos és talpraesett, hogy nem itthon húzza az igát 700 forintos órabérért...
2019. márc. 9. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
Ja és még valami... lehet játszani ezt a tiltogatós-nemsegítős dolgot, de az lesz a vége, hogy pár év múlva felétek se fog nézni, vagy ha azt nem is, de biztosan nem fog beavatni az életébe. Szülőként az a dolgunk, hogy a tőlünk telhető legjobb úton elindítsuk a gyerekeinket, amikor pedig kartávon kívül lépnek, el kell őket engedni, hittel, hogy az alapozás megfelelő volt.
2019. márc. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
98%
A "ne segítek"-kel mindig az a baj, hogy rá fog jönni, hogy szülők nélkül is boldogul. Sőt, még jobban mert nem ütközik akadályokba, ami jelen esetben a tiltás. Így fogjátok elveszíteni.
2019. márc. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%

Hogy a kérdésedre is válaszoljak.

Támogatnám. És az én éjszakáim úgy lennének nyugodtak, ha tudnám jó helyen van a szállása. Szóval abban segíteném elsősorban, hogy a biztonságát megteremtsem.

2019. márc. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%

Az enyém is kimenet. Betöltötte a 18at,leérettségizett és kiment Franciaországba.

Egy szóval se mondtam, hogy ne menjen.

Egy évet volt kint. Nem volt jó neki, haza jött, most itthon dolgozik, munka mellett akar tanulni.

Engedni kell, támogatni, hagy tapasztaljon.

Igaza van nem kell az engedélyetek, de ha mellette álltok nem rossz szájízzel fogtok búcsúzni.

Persze félti az ember a gyerekét, de ez az élet rendje.

2019. márc. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne mondjatok ilyeneket, hogy szó sem lehet róla, meg nem engeditek el.

Beszélgesetek vele. Miért akar oda menni? Hogy képzeli el a munkakeresést, lakhatás megoldását? Milyen buktatókra kell számítson? Mit hogyan lehet kivédeni?

Azt is elmondhatjátok, hogy ti nagyon aggódtok ez meg ez miatt. Mit gondol róla?

Egyébként tényleg, mi baj van Ausztriával? Hiszen még németül is beszél a fiatok???

Természetes dolog, hogy aggódtok érte, de ez nem lehet ok arra, hogy ne járja a maga útját. Aggódunk, mikor az első lépéseiket teszi a gyerekünk, hogy el ne essen, meg ne üsse magát. Aggódunk, mikor először éjszakázik máshol, mikor kollégiumba megy tanulni, mikor megtanul autót vezetni, veszélyes sportokat művel, párt választ ... Féltjük, de nem tartjuk vissza.

A gyereknek élnie kell az életét. Egyre több dologban hozhat döntést, és joga van rossz döntést is hozni. Persze a következményeket is viselnie kell. Ez a felnőtté válás útja. Aztán majd gyerekei lesznek, és ő is folytatja az aggódást.

2019. márc. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!