Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Mit mondanátok, ha a...

Szülők! Mit mondanátok, ha a 15 éves lányotok megkérdezné tőletek, hogy lefeküdhet-e a barátjával?

Figyelt kérdés
2010. júl. 4. 16:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
37%
Azt, hogy még csak pettingeljenek.
2010. júl. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
68%
Nem az en dontesem, hanem az ove. Nincs szuksege az engedelyemre, de persze orulnek, hogy megkerdezett rola. Vennek neki ovszert vagy ha gondolna, tablettat, de a tobbi az o dolga. Ha idegennek fekszik le es rossz elmenyei maradnak, az is, ha jol dont, az is. Nem fogom ennyi idosen megmondani neki, mit tegyen, maximum a velemenyemet mondom el.
2010. júl. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
68%

01:19 válasza tetszik. :(

Kár, hogy az én anyám nem így viszonyul a dolgokhoz...

15/L

2010. júl. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
62%
én is 15 évesen vesztettem el, és nem bántam meg. Anyukám csak utána tudta meg előtte nem mondtam neki..
2010. júl. 5. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
35%
nem , nagyon fiatal ehhez, ráér még pár évet várni..
2010. júl. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én nagyon örülnék a helyedben, hogy a lányom ilyen jellegű dolgokat oszt meg velem. Biztos jó a kapcsolatotok is. Mindenképp mond el neki, hogy ennyi idősen még fiatal hozzá, és lehet, hogy csalódni fog. Ismered a fiút?Komolyan beszéld meg vele a dolgot, minden témát érintve, és kérd meg hogy mondja el majd hogy döntött. Talán örülni fog neki, mert érezni fogja, hogy megbízól benne....

Én remélem, hogy okosan dönt majd, és vár még pár évet ezzel...:)

2010. júl. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Fantasztikus, hogy itt mindenki milyen liberális szülő vagy szülő lenne. Engem megrémít ez az egész kérdéskör. Gyerekvállalás előtt állunk... és megrémít a kamaszok viselkedése és gondolkodása. Ha majd az én pici lányom, aki rajzfilmeket néz a tévében, és még a macijával alszik éjszaka 13-15 évesen azzal jön haza, hogy le akar feküdni valakivel, és nekem ebbe semmi beleszólásom nincs, sőt lépjek le otthonról, és vegyek neki eseményutáni tablettát, és vegyem tudomásul, hogy ő még "jókislány is, mert mások már 12 évesen..." és akkor még a társadalom el is várja, hogy lojálisan, liberálisan mosolyogjak is??? basszus... azért vagyok/leszek szülő, hogy neveljem. Hogy megvédjem, akár önmagától és az idióta barátaitól is. Egészen addig, amig tényleg be nem nő a feje lágya, és meg nem érti, hogy miről szól az egész szerelem-szex témakör. És itt nem csak az alapvető anatómiai és élettani ismeretekről beszélek (mi az a pénisz és ha a számba téve szopogatom, akkor megmerevedik)... hanem némi érzelmi intelligenciáról is! Nem tudom.. én nem tudnék ehhez jó képet vágni. Becsapottnak érezném magam. Nem hiszem, hogy azért gürcölnek, áldoznak fel csomó mindent a szülők és szeretnek és nevelnek, hogy midnen idiótaságra bológatniuk kelljen vagy attól rettegni, hogy "istenem! megbántottam a pici lelkét azzal, hogy nem engedtem 12-15 évesen análisan közösülni a pasijával!"

A sarkítások direkt voltak.

2010. júl. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem becsüld meg, ha egyáltalán megkérdezi, és engedd meg, azzal a feltétellel, hogy óvszert használnak... Hollandiában ezt örömmel megenedik a szülők, csak legyen óvszer...És örülj, hogy ennyire érett a lányod, hogy ezt megkérdezze... Engedd meg neki mindenképp, mert ha nem, ki tudja mi sülhet belőle ki...

2010. aug. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én megengedném persze csak úgy ha ismerem a fiút és tudom hogy nagyon szeretik egymást és már jó ideje együtt járnak:)
2010. szept. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Annak aki a kettővel ezelőtti választ irta üzenném,hogy egy 15 éves kamazst te már nem fogsz "megnevelni", nem védheted meg mindentől csak annyit tehetsz hogy ellátod jótanácsokkal,és a bizalmába férkőzől egész kicsi korától kezdve,hogy igenis szoljon neked ha kilyukadt az óvszer és esemény utánira van szükség..mert ha ő leakar feküdni valakivel,akkor le is fog.Ezt elhiheted.Vagy milyen megoldást tlaálnál erre,erényövet adsz rá,bezárod a piincébe,fennhangon ordibálod ,hogy megtiltom,mert az anyád vagyok? Nem kell ehhez éjszaka kimaradni, csak egyszerüen 15 éevsen már nem loholhatsz és lóghatsz a gyereked nyakán éjjel nappal,hogy ellenőrizd nem e szexel éppen valakivel. És ha már megkérdezi tőled,hogy mi a véleményed erről,tanácsot kér,beavat ebbe az intim témakörbe,mint a szex,az már nagyon jót jelent,zat jelenti hogy jó a kapcsolatod a gyerekeddel...ez nem a túlzott liberalizmus,hanem egy normális szülő-gyerek viszony . Ha elfogadsz egy tanácsot, gondold át a nevelési elveidet mert ezzel szó szerint _semmire_ nem fogsz menni,ha kamaszodnak a gyerekeid,csak arra,hogy majd azt hazudják kézmüvesszakkörbe jár délutánonként,közben meg a barátjával/barátnőjével kufircol. Ha baj történik ,mert te elzárkoztál a témátol,nem adtál kellő felvilágositást a biztonságos szexről (túlzott liberalizmus cimén) , esetleg a gyerek nem mer hozzád fordulni smemivel,mert már kiskora óta tudja h az anyjától csak lebaszást kaphat,tanácsot nem, akkor ennek következményeképpen ne félj nem szol majd,hogy vegyél neki esemény utánit,hanem kipottyantja a gyereket majd 9 honap mulva.Akkor viszont téged is pofánb@sz az élet szerintem.
2010. okt. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!