Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek hogy belássa...

Mit tegyek hogy belássa végre, rosszul nevelte a lányát? Lehet még javítani a helyzeten?

Figyelt kérdés

Nővéremmel és a lányával nagyon jó a kapcsolatom, de mivel egyedül neveli a lányt, ezért eléggé elrontotta. Kicsi korától kezdve látom ezt, többször szóltam, próbáltam segíteni, de nem hatott.

Mondom mik a problémák.

A kislánynak már kiskorában is minden meg lett engedve, apja nem él, ezért a nővérem nevelte anyukámmal karöltve, aki hát imádta az unokáját és amit a testvérem mondjuk nem engedett meg neki, azt anyukám azonnal. Így ahhoz szokott hozzá hogy az van amit ő akar, bármit megtehet. Sajnos 2005-ben édesanyám meghalt, de ez mit sem változott. Sokszor voltam náluk, próbáltam terelgetni a kislányt, nyaralt nálam heteket, próbáltam tanítgatni, megdorgáltam ha kellett, sarkalltam, hogy tanuljon,amikor eljött a középiskola ideje segítettem jó iskolába felvételizni neki, az esze megvolt hozzá, de a dac ott már erősen mutatkozott.

Sajnos kisebb korában is rengeteget hazudott, én észre vettem, az anyja nem. Nem egyszer kaptam rajta hogy hazudik. Olyanokban hogy váltig állította, hogy megmosta a fogát, miközben nem. Az iskola után nem haza ment, hanem ide-oda fiúkkal, amit természetesen nem vallott be, hazudott erről is. Hiába mondtam a testvéremnek hogy itt gondok vannak, kellene egy pszichológus, nem volt hajlandó hallgatni rám. Aztán bekerült a középiskolába(Nem oda ahova járatni akartam, mert dacolt, és direkt elszúrta a felvételit) és elszabadult a pokol.

Nem tanult, hazudozott a jegyeiről, megbukott, pótvizsgákra járt, miközben váltig állította, hogy ő boldog. Ott már szóltam a nővéremnek hogy ez így nem lesz jó ha nem áll végre a sarkára, mert nem lesz egyetem, ahova felveszik,és teljesen elszúrja a jövőjét. Én próbáltam minden támogatást megadni. Fizettem volna a különóráit, vettem neki felvételi tájékoztató könyvet, körbejártunk nem egy egyetemet felvételi előtt, de semmi. Érettségi előtt is megbukott, így leszállt minden lehetősége. Most ott tartunk, hogy egy éjszakai szórakozóhelyen dolgozik pultosként, és állítja, hogy boldog,az anyja meg továbbra sem szól bele, pedig ha eddig megtette volna, nem itt tartanánk most.

A hazudozás dolgot továbbra sem hagyta abba, legalábbis felém Nem. mondta meg, hogy barátja van, valami kigyúrt verőember féle, gondolhatjátok. Az anyja tud róla, kedveli, szerinte ez is rendben van, nekem nem mondta meg. Szerintetek mit kellene még csinálnom, hogy a lány a helyes útra lépjen?


2019. máj. 9. 21:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Talán nem kéne egy felnőtt ember életébe beleszólnod.
2019. máj. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem te vagy az édesanyja, miért te akarod megnevelni? Én ezt megkaptam az anyósomtól, a férjem fiatal húga volt botrányos kamasz. Akartam volna segíteni, mert láttam mik a problémák, el lettem zavarva. Még szerencse, hogy néhai apósom jól nevelte a férjemet, rá büszke lenne, ha élne.

"Nem oda ahova járatni akartam" - ezt mondjuk túltoltad, én legalábbis nem lennék képes megszabni a gyerekemnek, hogy mit/hol tanuljon.

Ha nem kapnak a segítséged után, ami évek óta adott, mást nem tudsz tenni: fogadd el, hogy ők olyanok, amilyenek.

2019. máj. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező ezt minden bunkóság nélkül kérdezem: Mi lenne, ha építenéd a magad életét, és nem ütnéd bele az orrod mások életébe? szép tőled, hogy segíteni akarsz, de nem a te ügyed.
2019. máj. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Semmi közöd nincs a kislány életéhez.

ha ez így neki és az anyukájának is rendben van, akkor nem kellene beleszólni.


Nagynéniként nem is értem, mi az, hogy iskola, "ahova járatni akartam" -mi alapján akarod te bhova is járatni? És pl mi alapján kellene neked a magánéletéről beszámolni?


Szállj le a leányzóról és akkor még lehet jó a kapcsolatotok.

2019. máj. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy tenyleg boldog? 2 diplomam van, de ismerek diploma nelkuli, boldog embereket. Ha meg idosodik, szukulnek a lehetosegei, meg mindig tanulhat majd, ha akar. Biztos nagyon szereted, hogy biztos jovot akartal neki, vegzettseg nelkul valoban nehezebb, de ha o igy erzi jol magat es talpraesett, megfogja oldani. Neked van sajat gyereked?
2019. máj. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Van saját igen, egy lányom van, 16 éves. Azonban a nővérem gyerekét is szinte úgy szeretem, mint a sajátomat.

Az a baj, hogy teljesen elkallódott, és látom, hogy tönkreteszi az életét. A férfi akivel együtt van idősebb is nála, látszik rajta hogy nem az a jófiú, akit a szülők a gyerekük mellé szeretnének, még jó hogy féltem.

Ráadásul nem rég voltam náluk, és éreztem hogy cigaretta szag van, akkor a lány azt mondta csak az egyik barátja volt ott aki cigizett, de a ruháján is éreztem. Aztán természetesen kiderült hogy ő is cigarettázik, csak nekem erről is hazudott. Miért hazudik nekem egyfolytában?

2019. máj. 10. 10:37
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
mondjuk mert egy kotnyeles szerencsétlen vagy? mi lenne ha csak hagynád szegény csajt élni, van munkája, kapcsolata, saját bevallása szerint boldog, akkor kell ennél több? persze neked kell, mert ameddig nem egy besavanyodott, beleszólós, a diplomáját, azt a nyomorék papírt istenítő szerencsétlen lesz, addig nem felel meg neked. még jó, hogy nem vagy az anyja, így nem kell törődnie a véleményeddel.
2019. máj. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem a Te gyereked, van neki Anyukája.

2. Ha valaki nem a Te értékrended szerint éli az életét, az még egyáltalán nem jelenti azt, hogy el is szúrta az életét!

3. Foglalkozz a saját dolgoddal. Véleményed lehet, el is mondhatot, ha meghallgatják, de beleszólási jogod NINCS senki életébe sem, még majd a sajád lányodéba sem lesz, ha felnőtt.

4. Hazudik Neked, mert marhára unja, hogy beledumálsz mindenbe és egyszerűbb egy hazugsággal leráznia. Nem kíváncsi a véleményedre, ha nem állsz le, lehet később meg is szűntet veled minden kapcsolatot.

5. Ne akard a saját gondolatiságodat ráeröltetni senkire, a későbbiekben a saját lányodra sem, mert visszaüt.

Röviden: foglalkozz a saját dolgoddal és NE a tesódéval és az unokahugodéval, mert szemmel láthatóan őket nem érdekli, hogy Te mit gondolsz.

2019. máj. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért hazudik neked, mert egy felnőtt ember nagynénje vagy, de úgy viselkedsz vele mintha a 16 éves lányod lenne.

NEM TARTOZIK NEKED SEMMIVEL. Nem kell beszámolnia neked a kapcsolatairól, arról hogy dohányzik, hogy mit dolgozik vagy hogy él. Nem támaszthatsz felé elvárásokat, nem számoltathatod el. Már kicsi korában sem a te dolgod lett volna ellenőrizni hogy hogy mossa a fogát és hova megy suli után, még azt is el tudom képzelni hogy "csakazértsem" alapon dacolt veled mert utálta hogy a nyakán ülsz folyamatosan, de most pláne semmi közöd hozzá.

Ki kéne szállnod az életéből, azt kéne csinálnod, és a saját lányodat nevelni, nem egy felnőtt rokonodat. Továbbá magadba kéne szállnod, és felfognod hogy nem a te életmódod az egyetlen helyes út.

2019. máj. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Próbáld meg nem ítélkezni mások felett. Van aki más értékrend szerint éli az életét, és nem feltétlenül csak úgy lehet valaki boldog, ahogy te akarod.

Arról nem beszélve, hogy nem lehet minden embernek diplomája. Nekem mindkét gyerekem figyelemzavaros. Én már beletörődtem, hogy nem lesz diplomájuk. A 3-asokért küzdenek az iskolában, de persze én is hallgatom a rokonoktól, hogy miért nem fogom őket szigorúbban, hogyan fognak így továbbtanulni stb. Nem mindenki kitűnő tanuló, ha folyamatosan cseszegetik érte, akkor attól ez nem biztos, hogy megváltozik, ellenben az anya-gyerek kapcsolatnak nem tesz jót. Pl. a gyerek elkezd hazudozni. Ahogy nálatok is.

2019. máj. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!