Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti megengednétek hogy...

Szülők! Ti megengednétek hogy 16 éves lányotok egy héten többször is barátjával aludjon és rendszeres szexuális életet éljenek? Most szeretne elkezdeni fogamzásgátlót szedni és nem tudom hogy mit mondjak rá.

Figyelt kérdés

2019. máj. 30. 17:04
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
82%

29!


Dolgoztam tinik között. Hát nagyon meglepődnél, ha tudnád mire kepesek és milyen ötletesen tudjak a szülők elől eltitkolni a dolgokat.... De jó, hidd azt, higy a tiéd kivetel

2019. jún. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
56%
Sose értettem, hogy csomó felnőtt miért nézi le emberileg és erkölcsileg a tiniket, mintha termesztés lenne, hogy hazugok és tisztességtelenek. Nem mindegyik ilyen, ha mégis akkor nincs szülői tekintély, az meg nem az ő szegénységi bizonyítványa. Egy normális, jól nevelt tizenevessel bármit meg lehet beszélni észérvek mentén, és hallgatni fog rád, nyilván tiéd a döntés és az utolsó szó. Normál esetben.
2019. jún. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
89%

Nem feltétlen a tizenévesekkel van a gond.

Sokszor azért titkolóznak, vagy hazudnak, mert a merev szülő ezt "kényszeríti" rájuk.

Pl nem engedi szőrteleníteni, hajat vágatni, nem engedi el a barátaival, folyton csak tilt mindent. A gyerek meg megtanulja, hogy az őszinteség nem jó megoldás.

2019. jún. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
75%

32!


Semmi lenezes nem volt benne, csupán tenykozles volt. Nincs ember a világon, aki mindent megosztana egy másik emberrel. Mindenkinek vannak titkai, így bizony egy tizenévesnek is. Sőt, nekik van valószínűleg a legtöbb. Nem gyilkosságot titkolnak el, hanem többnyire apróságokat, főleg olyat, amiről úgy tudjak vagy gondolják, higy a szülőnek nem lenne ínyére. Ezzel sincs gond, amíg nem valami komoly dologról van szó. De bizony vannak olyan szülők, aki elől kénytelen a gyerek eltitkolni a dolgait.... Előled pl biztos titkolni fogja, ha 18 éves kora előtt szexre adná a fejét.

2019. jún. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
24%

Imádom, hogy itt mindenki jobban ismeri a másik gyerekét, mint az anyja maga..:D

Tudom, hogy nem hazudik a lányom és ezen mit sem változtat az, hogy X vagy Y mit mond/gondol erről vagy hogy épp dolgozott-e tinik között. Nem is értem, azért mert te dolgoztál tinik között, már azt hiszed mindent tudsz róluk és mindegyik ugyanolyan? Hát nem. Én is dolgoztam kamaszok között, akiknek raadasul a szüleit is jól ismertem és bizony szembetűnő volt az eltérő neveltetést kapott gyerekek magatartásbeli különbsége!! Igen, egy gyereket nevelni is kell, márpedig aki normálisan van nevelve az nem fog hazudni ilyen komoly dolgokban, az hogy néha füllent 1-1-et pl arról, mikor kérnéd aláírásra az ellenőrzőt és az valahogy mindig épp a tanárnal van, egy más kategória. De mondhat bárki, bármit, az a gyerek aki tisztességes nevelést kapott, az nem fog a suli WC-ben dugni, sem ellogni az iskolából egy fiú/lány miatt! És nem is az lesz az első dolga a gimibe kerülve, hogy 14-15 évesen pasizzon/csajozzon és szexeljen. Egy ennyi idős gyereknek jobb esetben tudnia kéne, hogy nincs ezzel semmi baj, de nem ennyi idősen. Bőven ráér még, ilyenkor a tanulásra kell koncentrálni, barátokkal lógni és élvezni a gyerekkori, nem fiukkal egyutt aludni és foggátlót szedni!

2019. jún. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
88%
Akinek hazudik a gyereke, az is azt hiszi, hogy az övé neeeeem. Az én anyám a mai napig azt hiszi, hogy 18 évesen szexeltem először, az első évekig tartó kapcsolatomban. Hát nem. Egyszerűen tudtam, hogy ha megmondom az igazat, kiakad, úgyhogy kreáltam egy számára is elfogadható sztorit. Semmi rendkívüli amúgy, 16 voltam, a barátommal történt, nem levarrt valami ismeretlen félrészegen, csak tudtam, hogy pár hónap járás után még nem fogadná jól, úgyhogy vártam még. Azt is hitte, hogy sose hazudok arról, hogy hol vagyok. A valóság az volt, hogy rendszeresen úgy mentem bulizni, hogy mást mondtam, mert tudtam, hogy nem engedne el. Mindenki mást igen, csak engem nem... Persze, majd biztos megmondom, hogy aztán kuksolhassak otthon, és utólag ugye esélyem sincs kamuzni se. Szóval szerintem minden szülő azt hiszi, hogy az övé nem hazudik. Az enyém is azt hitte. Nem voltam amúgy rossz gyerek, csak túl szigorú volt a többi szülőhöz képest, és kvázi rákényszerített ezzel, hogy hazudjak, ha nem akarok mindenből kimaradni, meg kirekesztve lenni.
2019. jún. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
81%

Iszonyat naivak tudnak lenni egyesek. Teljesen normális nevelést kaptam. Bármit meg tudtam beszélni a szüleimmel, nagyon jó viszonyban voltam édesanyámmal mindig is. Jól tanultam, sosem lógtam a suliból, nem voltam felelőtlen.

De bizony 15 évesen lefeküdtem az akkori barátommal jó pár hónap járás után. Nem gondoltam úgy, hogy "mindenképp pasizni kell", egyszerűen jött a nagy szerelem és kész. Mindig volt eszünk védekezni, sosem jutott volna eszembe anélkül csinálni, de azért nem álltam oda anyám elé, hogy "anya, szexuális életet élek".

És nem, nem lettem riban*c sem:D

2019. jún. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
0%
És akkor kedves utolsó, ez örökérvényű igazság minden egyes tinire nézve, mert te így csináltad?
2019. jún. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
69%

Volt egy ostálytársam. Kitűnő tanuló, igazi mintagyerek, jól nevelt, udvarias, illedelmes...

Kivéve, mikor időnként a "barátnőjénél aludt" ...olyankor épp az aktuális pasijával partizott s.ggrészegen. Havonta vette a terhességi tesztet, mert megszakítással védekezett. Félt, hogy a szülei megtalálják az óvszert, így nem vett. Mázlija volt, mert egyszer sem lett terhes.

2019. jún. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
78%

Azt hiszem nem azon múlik, hogy megengedem-e


Inkább szedje, mint terhesen jöjjön haza...


Bár nem örülnék neki, hogy ilyen hamar elkezdni.

2019. jún. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!