Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 éves gyereket ti otthon...

12 éves gyereket ti otthon hagytok egyedül otthon?

Figyelt kérdés
Húgom lánya 12 éves, most hogy megkezdődött a nyári szünet nem maradhat a kislány otthon egyedül. Tavaly is a szünet nagy részét az anyja munkahelyén töltötte, és az idén szintén ez lesz azt mondta. Anyukáméknál laknak amúgy, de ha a mama vagy a papa otthon van akkor sem maradhat otthon mert jobb helyen van mellette azt mondja. Egyébként nem értem hogy lehet ilyet megcsinálni hogy egész nap ott legyen a munkahelyen egy gyerek. Borzasztóan félti mindentől, nem mehet egyedül sehova, nem mehet egyedül haza az iskolából. Megy táborba a kislány de oda is kíséri (lehet felnőtt kísérő). Úgy babusgatja még mindig mint egy 3-4 évest. Ennek meg is van az eredménye, a kislány dirigál neki. Amit mond ő azt csinálja. Hiába mondom neki hogy teljesen elrontotta azt mondja ő nem kényezteti el csak szereti miért baj az.
2019. jún. 18. 13:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
35%

Ne emlegessétek, hogy régen hogy volt. A törvény szerint 12 éves kor alatt a gyerek nem lehet egyedül. Persze én is otthon hagyom 1-2 órára egyedül, de egész napra biztosan nem.

Egyébként meg az ő gyereke, mi közöd hozzá?

2019. jún. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én is ott kellett üljek ennyi idősen anyám munkahelyén. Nem mehettem sehova, mindenki más mehetett. Az mondjuk különbség, hogy nekem "kuss volt a nevem".

Ágyba hozták nekem a reggelit is. Nehogy megvágjam a kezem a késsel, miközben a kenem a kenyeret. Persze ha szerettem volna szalámis kenyeret enni, akkor azt hozott be. Ez kívülről babusgatásnak tűnik, meg elkényeztetésnek, belülről viszont ez egy érzelmi terror. Ezek a helyzetek kimondatlanul elhitetik az emberrel, hogy ő semmire sem jó, semmit sem képes jól csinálni, és ezért folyamatosan mások jóindulatára kell rászorulnia... Én pszichésen beteg lettem, szorongok, személyiségzavaraim vannak, gyógyszereket szedek. Fogalmam sincs, lesz-e egyszer csak feleannyi önbizalmam, mint egy normális embernek.

2019. jún. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos még ma is ész nélkül, minden alkalmassági vizsgálat nélkül szaporodhat bárki bármennyit, a húgod még egy egészen szofisztikált példa erre... nyilván nem normális, de fogadd el, h amíg te nem tetted meg azt az emberfeletti teljesítményt, h védekezés nélkül keféltél, addig neked bizony kuss a neved, nem láthatsz, nem hallhatsz, nem véleményezhetsz semmit, ami gyerekneveléssel kapcsolatos, ne merészelj észrevenni semmit ezzel kapcsolatban, ha jót akarsz magadnak... komolyan. Majd ha te is dugsz egy jót gumi nélkül, 9 hónap múlva emberszámba vesznek majd a vérmamik - ha nem, akkor meg soha. Ez van. ;)
2019. jún. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nincs olyan törvény, hogy 12 év alatti nem lehet egyedül. Vagyis de, van, Angliaban. Itthon nincs. Ne terjesszetek olyasmit légyszí, ami nem igaz.
2019. jún. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem jó, hogy mindig hordja a munkahelyére. Engem otthon mertek hagyni a szüleim, de a 14 éves unokahúgomat ma sem mérik otthon hagyni egyedül a kislány pszichés állapota miatt.

Talán nem árt, ha a gyerek tud felnőtthöz fordulni, ezért azt ajánlanám, hogy fogadjon valakit mellé, aki pár órát vele van, megcsinálják a házi feladatot, stb.

2019. júl. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!