Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti mennyi zsebpénzt kaptok...

Ti mennyi zsebpénzt kaptok (ha kaptok)? Vagy mennyit adtok gyerekeiteknek? És hány évesek vagytok?

Figyelt kérdés
2019. jún. 30. 22:43
1 2 3
 21/26 anonim válasza:

Én 10-14 éve heti 1000 ft-t kaptam középiskolás koromban (szerintem ma ez 2-3 ezer ft). Ezen kívül a ruhát fizették a szüleim. --> ezért porszívóznom kellett, port törölni heti 1x hétvégén, valamint lemenni a boltba bevásárolni.

Általánosban 1-8.-os koromig napi 50 Ft-t, ami 100 ft, majd a végére 200 ft lett. --> ezért a pénzért csak le kellett vinnem a szemetet reggelente, meg suliból hazafelé kenyeret kellett hoznom.


Emlékszem, ezeket a zsebpénzeket nem költöttem el, hanem pl. Ebből vehettem magamnak mobilt.

2019. júl. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Általánosban nem kaptam zsebpénzt. Irigykedtem is az osztálytársaimra, akik a büfében jártak kajáért.

Gimitől kaptam havi 10000 forintot, de nem szerettem költeni belőle. Amikor költöttem, akkor hangszert vettem, ami nem volt olcsò. Körülbelül 400-500 ezer forint megtakarításom volt ìgy mire egyetemen végeztem. Nyáron amikor dolgoztam, abbòl fizettem a fesztiválokat, ìgy akkor sem kellett ehhez hozzányùlni.

Azt vettem észre egyébként, hogy akiknek fiatalabb korukban van zsebpénzük, az sokkal jobban megtanul bánni a pénzzel. Mindenképpen szükségesnek tartom.

Viszont ha azt venném észre, hogy a lányom nem hajlandò tìzòrait vinni magával, mert inkább megveszi a büfében, akkor simán megvonnám tőle. Ez nem vezet jò irányba.

2019. júl. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Jogos!

Koszi a valaszt! ;)

2019. júl. 7. 21:50
 24/26 anonim ***** válasza:

Én 17 vagyok, igaz nem végzős, most megyek majd 11. Osztályba.


Én 5000 ft-ot kapok havonta. Én nem tartom el magam, csak az egyszem hörcsögöm, akit én akartam, én gyűjtöttem össze az összes felszerelésére a zsebpénzt, én veszem neki a magokat, forgácsot, homokot.... Ha esetleg nagyon beteg lenne akkor nyilván fizetnék az állatorvosi költségeit, nem hagynák szenvedni, de ezen kívül mindent én biztosítok neki.


Nyilván nem nagy kiadás, de rá mindig kalkulálnom kell valamennyit. Változó hogy mikor mennyit, 500-1500 ft között.



Ezen kívül amit szeretnék, arra költöm, ezt már felsorolták előttem.

2019. júl. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Gyermekeim 16 éves korukig nem kaptak zsebpénzt ,mi vettük nekik a ruhákat ilyesmit.


Aztán 16 évesen ,amikor 10-ikesek lettek kollégiumba küldtük őket.

Menza be volt fizetve, kolit mi fizettük.

Mivel ikrek, fontos volt hogy hasonló módon kezeljük őket.

Havonta 50.000 forintot kaptak fejenként, amiből kajájukat fizették (menzán kívül hétköznap), ha akartak villamosbérletet venni, és a többit ha akarták vagy elszórakozták, vagy félretették.

Amikor vállaltak deákmunkát akkor se adtunk nekik kevesebbet ,hogy ÍGY SZOKJÁK MEG A JÓ MUNKA GYÜMÖLCSÉT

2020. máj. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

Semennyit. Viszek egy szendvicset a suliba, ha hazaérek délután négyre iszok valami vizet és ha maradt ebéd ami így egyben vacsora is eszek majd tanulok/játszok 10-ig és lefekszem. Öcsém rendszeresen kap pénzt a suliban büfére.


Funfact, kíváncsi voltam öcsémnek honnan van 10.000-e majd anya rávágta: tudod ő a büfére szánt pénzét elrakja és nem eszik semmit aznap, abból jön neki össze.

Oké majd én is elrakom azt a pénzt amit nem kapok meg :D

2020. aug. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!