Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mostohaanya marad otthon a...

Mostohaanya marad otthon a gyerekkel?

Figyelt kérdés

3 eves gyerkőc, most szeptembertől lenne náluk.

Hétfőtől péntekig.

Kb fél éve ismeri az apuka új barátnőjét...

Távolság miatt nem megoldható, hogy reggel viszem este hozom, így náluk lakna lényegében hétfőtöl péntekig.

Az itteni oviból kivettem mert nagyon rosszul érezte magát, a nevelők is szörnyűek voltak. Ahol az exem él ott viszont nagyon jó és az van legközelebb.

Szerintetek?


2019. aug. 5. 09:44
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
70%

Vagy lepasszolod vagy felmondassz...

A marad minden úgy, ahogy van még nem játszik...

Hát anyám, nem tudom milyen tanácsot vársz. Ha ez csak a te agyában született meg eddig, akkor jó lenne, ha leegyeztetnéd a másik féllel is, nehogy pofára esés legyen a vége.

2019. aug. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
83%

😳Bátor vagy.

Nem bíznám idegen nőre a gyerekem. Az új nő téged lát benne, nem biztos, hogy lenne hozzá türelme. Van gyereke? Tudja, hogy mit jelent egy szinte idegen gyereket nevelni? Kétlem...

2019. aug. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Mekkorák a testvérei?
2019. aug. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Az, hogy a gyerek minden nap kéken, zölden jön haza vagy éppen itt-ott véresen az tarthatatlan állapot és érthető módon a gyerek nem akar ide járni többet. Sokszor hányt reggel az idegességtől, hogy mennie kell.

A lany most terhes, amúgy szereti a gyereket es mint írtam az ő ötletük volt.

Aki azt irta, hogy vegyek egy kocsit, igen azt is szeretnék, de meg most kezdtem el vezetni, eddig 5 órát vezettem, sajnos meg par hónap mire meglesz a jogsim es akkor sem tudok rögtön kocsit venni.

2019. aug. 5. 12:46
 25/30 A kérdező kommentje:
A nagy 8 éves, a kicsi most megy iskolába, ő 6 éves.
2019. aug. 5. 12:47
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha ők ajánlották fel, alternatíva meg igazából nincs, akkor innentől nem annyira kérdés. A gyereknek az ő szintjén elmagyaráznám a dolgot, hogy ne érje meglepiként, és közben gondolkodnék alternatíván, ha nem jönne be: jogsi megszerzése, bébiszitter, arrafelé lakó ismerős, agilis nagymama..... nyilván, amelyiknek van realitása.


Illetve van még egy szempont, amit érdemes figyelembe venned, nem tudom, milyen a viszony az exeddel: ha bejön a dolog, a gyerek szeretni fogja az ovit és az ottlétet, hamar felmerülhet, hogy változtassák meg a gyermek felügyeleti jogàt hivatalosan, egyrészt akkor te fizetsz gyerektartást, másrészt onnantól nehezebben visszacsinálható.

2019. aug. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
70%
Megéri neked dolgozni? Mert ugye így kiesik a rá jutó családi pótlék, meg nem tudom mennyi gyerektartást fogsz fizetni nekik de ha így lesz kb 60 ezer minuszod és elgondolkodnék tényleg a bébiszitteren aki hozza-viszi, kb ennyiből megvan benzinköltséggel, mindennel együtt és nem dobnád el a gyereket.
2019. aug. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
3 éves a kisebbik gyerekem. Szerencsére nem vagyok ilyen helyzetben. Ha nincs más kiút akkor persze legyen. De én előbb mindent megpróbálnék, minthogy ne én neveljem a gyerekemet, akit én szültem..!!
2019. aug. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
67%
Én itt úgy látom meg leszek kövezve, de ő az apja. Azaz ugyanolyan 100%-os szülő, mint te. Ha a kicsi szívesen megy hozzájuk és a mostohaanya is rendben van, menjen egy próbát megér. Gondolom ha neked lenne parod arra nem mondana itt a sok okos, hogy milyen pasi az exed hogy más neveli a gyerekeit... .utalom a kettős mércét. Sok ismerősöm van, ahol a testvérrel nem együtt nőttek fel (mi sem a nővéremmel), de azért normális felnőtt lett mindenkiből. Sőt volt aki maga választotta, hogy az apjával akar élni.
2019. aug. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Mostoha anya is otthon lehet a gyerekkel,ha a vérszerinti apának itélte a gyereket,gyerekeket.
2022. jan. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!