Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kitegyem ennek a kisfiam,...

Kitegyem ennek a kisfiam, vagy inkabb hagyjuk otthon a babajat?

Figyelt kérdés
Kulfoldon elunk, 3-4 havonta latogatunk haza. Az egyik csaladtag, akivel ilyenkor nagyon sok idot toltunk 1 hetig, es akit amugy szeretunk, eleg makacs tipus, eloiteletes gondolkodassal. A fiuk szerinte ne foglalkozzanak lanyos dolgokkal. ,,Te babazool? Dehat azt a lanyok szoktak!”, mar megmondtuk, hogy szeretnenk, ha jo testver es apa lenne belole, de nem tudom, hogy mennyire ment at az uzenet... A fiam megcsak 3 eves, es bar jobban erdeklik a hagyomanyosan fius dolgok, a babajat szereti, megnyugtatja, ha “sir”. Kibirna, ha nem vinnenk, mert mindig van ilyenkor mas, meg ott is vanegy jatekbaba. Nem akarom kitenni a megjegyzeseknek, nehogy elvegyek tole a kedvet. Egy het nem a vilagvege baba nelkul, de nem tudom, melyik lenne a jo dontes. Ti mit tennetek a helyemben?
2019. ápr. 1. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy nagy általánosságban írom, hogy a beszólogatós rokonokat és pláne az ismeretleneket le kell állítani még az első beszólás első mondatának a vége előtt. Teljesen mindegy, hogy miről van szó. Tehát nem tenném ki a gyerekemet a rokon beszólogatásainak, de nem hagynám otthon a babát sem, még akkor sem, ha kibírna nélküle egy hetet. Mert beszólni bármiért lehet. Az arcforma miatt (az is lehet lányos), a kedvelt színek miatt, a kedvenc mese miatt, nem is akarom sorolni. A baba otthon hagyható, de pl. a lányosan szép babaarc nem, ha valakit ezért piszkálnának.... szóval a megoldás szerintem itt az, hogy kiállsz a gyerekért.
2019. ápr. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindeképpen vigyétek magatokkal a babáját.Ha megint belekezd a régi nótába a kedves rokon,akkor kicsit félre kell hívni és erélyesebben közölni vele,hogy szeretnéd,ha nem zavarná össze a gyereket azzal,hogy nem babázhat.

Az én bátyámnak is volt egy babája,ő nevezte el Krisztának és nem lett homoszexuális tőle.Egy teljesen normális gondolkodású,családos férfi.

De mondok valamit.Én lány létemre szerettem matchboxozni és ennek sem lett kihatása a szexuális orientáltságomra.A gyerekeknél nem szabad ennyire komolyan venni az ilyen dolgokat,ezt egy felnőtt embernek tudnia kellene.

2019. ápr. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ne hagyd otthon a babajat :( en a helyedben biztos nem hagynam.. aki meg ezert beszolna biztos leosztanam! gondolj a kisfiadra, hiszen o az elso :)
2019. ápr. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

az én anyám se vette el a plüssállatom kilencévesen, hiába tépte az apám a száját hogy nagy vagyok én már ehhez. hagyd meg neki a babáját.

a rokonnal meg egyszerűen nem kell túl sok időt tölteni. aztán ha kidurcogta magát, talán elkezd agyalni, hogy miért is került feketelistára...

2019. ápr. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

#4, ez nemilyen egyszeru, nala lakunk, amikor hazalatogatunk, es mivel egyebkent jo a kapcsolat, emiatt biztosan nemfogjuk mellozni, hiszen igyis jo, ha negyedevente egyszer latjuk egy hetig.

2019. ápr. 1. 20:43
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
A gyereked az első.
2019. ápr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

,,De mondok valamit.Én lány létemre szerettem matchboxozni és ennek sem lett kihatása a szexuális orientáltságomra."


Érdekes ez a dolog. Képzeljétek el, hogy én pedig barbieztam, babáztam, sokkal nyitottabb voltam a lányosnak tituált játékok felé ééés... Leszbikus vagyok. :) Még hozzá a nőies kategória.


( Bocsi, hogy kiemeltem a válaszod, csak szerettem volna ezt leírni és pont a te hozzászólásod ösztönzött rá. )


Én is ellene vagyok a játékok, rajzfilmek, színek nemek szerinti bekategórizálásának, remélem előbb vagy utóbb eltűnik ez a jelenség és egy gyereknek se kell majd szorongania amiatt, mert az ő szíve vágya egy "neméhez nem illő" játék.


De lapozzunk. Én az első két-három napban ott lennék a gyerekem mellett, mikor játszik és ha a rokon valami beszólásra nyitná a száját, rögtön lecsapnám. Mármint a mondatát csapnám le és megmondanám neki, hogyha a fiam babázni szeretne, akkor babázni fog. Pont. Le lehet szállni a témáról.


Ha a gyerek még is elcsíp egy ilyen beszólást én lehet megkérném az apukát, hogy babázzon már egy kicsit a fiával, hogy lássa, felnőtt férfiként sem ciki kisbabát a kézben tartani és gondozni. Hisz - gondolom én - az jobban beleég a gyerekbe, amit apukától lát, mint amit hall egy ritkán látott rokontól.

2019. ápr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az en fiamnak nem kifejezett babaja van, hanem egy pluss "embere". :)


Nehogy otthon hagyd a babat!

Kit erdekel a rokon gondolkodasmodja, nem is kell neki megfelelnetek!

Es nagyon gyorsan le kell alkitani, ha elkezdene szovatenni!

2019. ápr. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Megmondanám a kedves rokonnak, hogy igazán tudhatná, hogy valójában nincsenek "fiús" meg "lányos" játékok. Az egész csak marketing fogás.

És ha egy plüssmedvét gondozna/babusgatna egy baba helyett, az miben lenne más?

Teljesen normális dolog, ha egy fiú babázik. Hiszen az apukák is foglalkoznak a gyerekeikkel.

2019. ápr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!