Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy-egy pofon vagy nyakas...

Egy-egy pofon vagy nyakas szerintetek belefér a gyerek nevelésébe, ha nem fogad szót?

Figyelt kérdés

Érdekelne, h szerintetek bele fér e?

Pl ha visszabeszél direkt, hiába szólsz rá

Ha direkt nagyon csúnyát mond

Ha direkt nem fogad szót

Stb stb ... ha 5000x rá szólsz és nem használ a szép szó



2019. aug. 8. 21:14
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
32%
"Ledurrantasz"?!
2019. aug. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
63%

Gyerekfüggö. Láttam már olyan gyereket, akire simán ráfért volna egy pofon.

Én nem ütöm az enyémet, értelmes, lehet vele beszélni.

2019. aug. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
42%

Persze ... nekem is es a ferjemnek is eljar a keze , inkabb fenekveres van nalunk .

Amikor mar tenyleg ketsegbe vagyok esve es faradt vagyok stb sajnos megtortenik es utana meg is banom es utalom magam .

Van amikor csak ilyesztem olyanokkal mint pl az orrszivas , amit nagyon nem szeret , es ezert is utalom magam . De tenyleg sokszor nem latom a fenyt az alagut vegen es olyankor elgondolkozok hol is rontottam el , vajon csak az en gyerekem ilyen szofogadatlan vagy en varok el tul sokat tole?

Szoval engem jobban megvisel mint ot ...

Az oregek bantalmazasa teljesen mas dolog , hiszen ott ket felnottrol van szo , az oreget teljesen mas celbol vered mint egy gyereket.

2019. aug. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
83%

Én úgy nőttem fel, hogy életemben egyetlen egy pofont kaptam (férfi vagyok). Most is emlékszem rá, egy halott szomszédon viccelődtem a többi gyerek és szülő előtt az udvaron (társasház), vagány szerettem volna lenni. Nem jött össze. A pofont máig jogosnak ítélem, tanultam belőle.

De ez a pofon nem erőfitoktatás volt, nem testi erőszak, nem is volt erős, csak váratlan. Hasonló esetben azt mondom oké, de ez egy életben egyszer történt, az egy-egy nyakas gyakorisága egyáltalán nem mindegy. Én úgy gondolom saját példámat tekintve, hogy tisztességes, értelmes felnőtt nevelhető fenyítés nélkül is.


Amúgy te kapásból 4 okot felsoroltál az egy-egy nyakasra - nagyon nem mindegy, hogy 18 év alatt egy-egy, vagy hetente egy-egy? Érted... A leírt példáid egyike sem ad okot szerintem erőszakra.

2019. aug. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
41%
13 - Más célból vered? Bravo... Bravo...
2019. aug. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
89%

Azért a verés és az egy-egy "jól irányzott" anyai/apai pofon között nagyon nagy különbség van.

14 évesen kaptam az első és egyben utolsó anyai pofont. Nem szeretném részletezni, de nagyon nagy baromságot csináltam. Egy életre helyretett az a pofon.

2019. aug. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem sok kamasznál van ilyen élete-egy-megérdemelt pofon, ahogy fentebb írták.

De a kérdést a Kisgyerekek topicba írták, és arra hogy egy erős felnőtt "ledurrant egyet" egy ötévesnek, szerintem nincs mentség.

2019. aug. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
39%
15 -os Gondolj bele , aki veri az oregembereket az miert teszi ? Biztos nem azert pl hogy jomodorra nevelje
2019. aug. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
66%

2 nagyon eleven kisfiam van. A pofon, es "nyakas" nalunk nem fer bele a nevelésbe. A kicsinek 1x csaptam ra a kezére, jogosan de megbántam! Soha máskor egyiknek se.

Nálunk a büntetes a következetesség.

Nem zsarolasnak nevezném. 2x elmondom nekik pl az esti pakolásnál hogy amelyik játék nincs a dobozban, összeszedem és másnap nem játszanak vele. És ezt be is tartom. A nagy 1x vilt büntiszékben, mert az öccsének befestette alkoholos filccel a haját. De akkor is csak azert mert előtte elmondtam hogy nem rajzolunk a filccel csak a cerutával, ő meg kicsente a fiókból. Szóval nem hisuem hogy a verés, megfélemlítes jó nevelési eszköz.

2019. aug. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
53%
Én egyszer csaptam a másfél éves fiam fenekére, de akkor már nagyon feldühített. Ő semmit nem érzett belőle a pelenkától, (nagyon kicsit csaptam) én viszont elsírtam magam, mert abban a pillanatban megbántam. A gyerek inkább attól rémült meg, hogy én miért sírok. Soha többé nem akarok ilyet tenni! Se vele, se magammal.
2019. aug. 9. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!