Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyünk, ha a gyerekünk...

Mit tegyünk, ha a gyerekünk nem akar a kertben játszani?

Figyelt kérdés

Júniusban költöztünk ki egy belvárosi lakásból egy kertesházba, amit legfőképpen a hatéves fiúk miatt tettünk: jót levegőt és egy olyan tág teret akartunk számára, ahol a környékbeli gyerekekkel felszabadultan futkározhat.


Sajnos semmi érdeklődést nem mutat a kert iránt. Leginkább a szobájában gubbaszt, képes könyveket lapozgat, legózik, a gépen játszik, és zenét hallgat. Csendes és magának való, nehezen tudjuk rávenni, hogy akár csak egy fél órára is kijöjjön játszani.


Nem szeretnénk, ha az egész kiköltözésünk feleslegesnek bizonyulna, és azt sem, ha így telne el a gyerekkora. Úgy gondoljuk, hogy egy egészséges gyereknek az a dolga, hogy kiabálva és rohangálva kiélje magát felnőttkoráig.


Mit tegyünk? Vigyük pszichológushoz? Esetleg tudtok valamilyen alternatív megoldást erre a problémára?



2019. aug. 10. 14:05
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
91%

1.Gondolj arra, hogy ahol most laktok, a levegő mindenképpen jó.

2.Építsetek a kertbe egy olvasókuckót! (Ez lehet akár egy készen vett olyan tojás alakú kerti napozó fotel, vagy függőágy). Persze nem ártana vele is megbeszélni az ötletet, de valószínű, hogy tetszene neki.

3.Ha nem rohangálós típus, attól még lehet, hogy lesznek tevékenységek, amiket megszeret a kertben, pl. kertészkedés, gyümölcsszedés. Esetleg rakhattok tábortüzet, süthettek szalonnát. Ha grilleztek, kuktáskodhat apuka mellett.

4.Lehet, hogy a fáramászás, foci, rohangálás nem érdekli, de lehet, hogy egy hintának örülne.

5.Néhány játékboltban, müllerben lehet kapni természetbúvár felszereléseket, pl. bogárfigyelőt, nagyítót, iránytűt. Lehet, hogy szívesen természetbúvárkodna kint a szabadban. Van egy könyv, az a címe, hogy 365 játék, kísérlet, felfedezés a szabadban. Ha megkapná ezt a könyvet, lehet, hogy inspirálná arra, hogy a kertben is játsszon, kísérletezzen. (Ezek általában nagyon egyszerű kis kísérletek, pl. papírsárkány-készítés, ejtőernyős figura szalvétából, kavicsok dekorálása, stb.)

6.Adjatok magatoknak egy kis időt, meglátod, egy-két éven belül meg fogja szeretni a kertet, mégha nem is rohangálva, labdázva fogja ott tölteni az idejét. Minden évszakra ki lehetne találni valami kis tevékenységet, kézműveskedést, dekorálást, ami érdekelheti. A születésnapi buliját is megtarthatjátok kerti parti keretében.

2019. aug. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
15, akkor én biztosan felnőttként születtem. Két tesóm van, tehát ha akartam, ha nem, menni kellett. Vittem egy könyvet, leültem egy fa tövébe és ovisként színeztem, később olvastam.
2019. aug. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
82%
Miquel, azt már megszoktam, hogy összevársz hetven választ, aztán mindenkivel szembemenve valami egészen új és szokatlan szemszögből vizsgálod a kérdést. De mi ez a baromság az étolajjal?
2019. aug. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
29%

Vagy ilyen a gyereketek, vagy csak meg kell szoknia az új környezetet. Adjatok neki időt, csábítsátok ki azzal amit szeret.

Azt viszont iszonyú vagy baromságnak tartom ha csak ezért költöztetek ki.


Egyik másik válaszoló pedig szégyellhetné magát. A kérdező biztosan imádja a gyerekét, és ezt megkérdőjelezni.. Nos húzzatok a francba.

2019. aug. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom egyke barátja nincs az új helyen így még is minek mennyei ki kertbe ?
2019. aug. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
18%

Hanyatló grafomániám nem predesztinál arra, kedves 23-as, hogy Háború és béke terjedelmű tanulmányt vezessek le az étolajok hatásáról. Csak címszavakban így néz ki:

Étolaj=> bélflóra eltolódása=> mikrogyulladások=> fáradtságérzet, kedvetlenség, idegrendszeri problémák (később) autoimmun betegségek.

2019. aug. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
66%

Miquel!


Ennek mi a jo ég közé van a kérdéshez??????

2019. aug. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
27%
Nem tudom mit csesztetitek Miquelt, ő adja a legnormálisabb válaszokat, szinte minden témakörben. 😋Igaza van egyébként. És nem hiszem, hogy direkt megvár hetven akárhány választ,.... Haha, komolyan! Nincs mindenkinek állandóan ideje, itt lógni, talán csak pont akkor kapcsolódódik be, nem?
2019. aug. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
34%

28!


Tehát szerinted és Miquel szerint aki olajat hasznal zsír helyett, az nem szeret a kertben játszani??????

2019. aug. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
80%

"Mit tegyünk, ha a gyerekünk nem akar a kertben játszani?"

Mit kellene játszania? Ész nélkül szaladni?


"Júniusban költöztünk ki egy belvárosi lakásból egy kertesházba, amit legfőképpen a hatéves fiúk miatt tettünk: jót levegőt és egy olyan tág teret akartunk számára, ahol a környékbeli gyerekekkel felszabadultan futkározhat."

Nyári szünet van! Kiragadtátok a megszokott környezetéből, gondolom a suli/ovi is új lesz, régi barátok nélkül.


"Sajnos semmi érdeklődést nem mutat a kert iránt."

Majd fog, vagy nem.


"Leginkább a szobájában gubbaszt, képes könyveket lapozgat, legózik, a gépen játszik, és zenét hallgat."

Gondolom a szobája, cuccai nyújtják neki a megszokott régi környezetet.


"Csendes és magának való, nehezen tudjuk rávenni, hogy akár csak egy fél órára is kijöjjön játszani."

Ha eddig is ilyen volt miért várod el, hogy varázsütésre megváltozzon?


"Nem szeretnénk, ha az egész kiköltözésünk feleslegesnek bizonyulna, és azt sem, ha így telne el a gyerekkora."

Úgy teljen a gyerekkora, ahogy neki jó! Ha megszerettetitek vele a természetet ki fog menni a kertbe, de akkor meg kevés lesz a kert!


"Úgy gondoljuk, hogy egy egészséges gyereknek az a dolga, hogy kiabálva és rohangálva kiélje magát felnőttkoráig."

Rosszul gondolod, világ életemben utáltam futni, céltalanul meg pláne és világ életemben gyűlöltem a zajt/kiabálást. A legót meg ki lehet vinni a teraszra.



"Mit tegyünk?"

Várjatok


"Vigyük pszichológushoz?"

Mielőtt a gyereket pszichológushoz rángatják, mindig a szülőnek kellene elmenni terapeutához!


"Esetleg tudtok valamilyen alternatív megoldást erre a problémára?"

Adjátok örökbe és vegyetek egy droidot!


Aki háziállatot javasol az vegye azt figyelembe, hogy ilyenkor a szülőnek lesz háziállata, ami csak következő problémák forrása lehet, ha a gyerkőcnek nincs rá igénye!

2019. aug. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!