Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyünk, ha a gyerekünk...

Mit tegyünk, ha a gyerekünk nem akar a kertben játszani?

Figyelt kérdés

Júniusban költöztünk ki egy belvárosi lakásból egy kertesházba, amit legfőképpen a hatéves fiúk miatt tettünk: jót levegőt és egy olyan tág teret akartunk számára, ahol a környékbeli gyerekekkel felszabadultan futkározhat.


Sajnos semmi érdeklődést nem mutat a kert iránt. Leginkább a szobájában gubbaszt, képes könyveket lapozgat, legózik, a gépen játszik, és zenét hallgat. Csendes és magának való, nehezen tudjuk rávenni, hogy akár csak egy fél órára is kijöjjön játszani.


Nem szeretnénk, ha az egész kiköltözésünk feleslegesnek bizonyulna, és azt sem, ha így telne el a gyerekkora. Úgy gondoljuk, hogy egy egészséges gyereknek az a dolga, hogy kiabálva és rohangálva kiélje magát felnőttkoráig.


Mit tegyünk? Vigyük pszichológushoz? Esetleg tudtok valamilyen alternatív megoldást erre a problémára?



2019. aug. 10. 14:05
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
85%

Mi bajod van neked? Ő ilyen, neki nincs igénye állat módjára üvöltözve rohangálni. Bár a szomszéd gyerekének se lenne. Miért baj, hogy nem egy kis Maugli? Ő a legót meg az olvasást szereti. Örülj neki, hogy így hátha nem lesz egy kis huligán.

Nem értem, miért nem fogadod el a gyerekedet. Introvertált lehet, csesztetni fogod egész életében?

2019. aug. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 Andi80018 ***** válasza:
98%
Mielőtt kiköltöztetek, a játszin mennyire volt rohangálós-bandázós? Csak mert ha a lakásnál sem nagyon volt ez jellemző, akkor azért sejthető volt, hogy a kertnél sem lesz máshogy. Amúgy meg nem minden gyerek egyforma. És ha megkérdezitek, miért nem megy ki, akkor mit mond?
2019. aug. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
82%

Fogalmam sincs, hol töltik a szülőkbe ezt a tévképzetet, hogy a gyerekek örömmel szaladgálnak a füvön..


Valamiért az én szüleim fejében is ez él, de az enyémben nem.


Kertesházban nőttem fel, 25 éve engem is úgy kellett kiparancsolni.. Amikor kint voltunk KÍNUNKBAN építettünk bunkert esernyőkből, szedtünk bogarakat meg fogócskáztunk.


5 évesem van, más típus, ő szaladgál, felfedez egyedül a kertben, de itt bent a szobában is nagyon szeret lenni.


Ne az elképzelt gyereked szeresd, hanem azt, amilyen van!


A gyereked egészséges, normális, ideje lenne őt szeretni, és nem az elképzelt gyerek igényeihez mérten élni..


Egyébként egy kert arra jó, hogy felügyelet nélkül ki lehessen engedni a gyereket egy zárt helyre, ahol semmiben sem tud kárt tenni, magában sem.


A gyerekkor lehet tartalmas kert nélkül, amennyiben a gyereknek ez az igénye. A tiéteknek ez, nektek nem elég jó a saját gyereketek?

2019. aug. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
84%
Egyyébként egy pszichológus jó ötlet, szívesen megnézném a fejét, mikor elmondjátok neki, hogy valami baj van a gyereketekkel, mert nem szaladgál a kertben, ahogy egy gyereknek kellene:)
2019. aug. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
22%

Azért a válaszokat elnézve, igencsak elferdült ez a világ. Láttatok már IGAZI gyereket? Nem is tud másképp közlekedni, mint nyargalászva, futva, mert hatalmas a mozgásigénye. Megjegyzem az egészséges fejlődéshez szüksége is van az állandó mozgásra, erőkifejtésre. Csak az étolajok divatba jöttével lett egyre lustább a nemzedék.

Persze ez megint megér nektek egy piros praclit, de lelketek rajta, engem nem zavar. Én csak elmondom, amit a kérdés kapcsán el tudok, aztán a többi a ti dolgotok.

60F

2019. aug. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
81%
Érdekes, én nem bánnám, ha üvöltve rohangálás helyett képesek lennének kulturáltan id létezni a fiaim. Igazságtalan az élet, mikor kiosztja a gyerekeket a szülőknek.
2019. aug. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
86%

Azt a kertben van valami, amivel játszhat, vagy tényleg azt várod, hogy fel alá rohangáljon? 😀

Minimum kell a kertbe hinta, csúszda, medence, homokozó, trambulin és TÁRSASÁG. Társaság nélkül nehéz lesz...

2019. aug. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
80%
Kertesben nőttem fel, parom is, utaltuk. Van ez így.
2019. aug. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
84%
Gyanítom, akkor menne ki szívesen, ha lenne kivel odakint játszania. Ti játszotok vele? Vannak már barátai, akiket áthívhat? Egyébként meg vigyétek ki azt, amivel bent játszik - kint is lehet olvasni meg legózni, meg akár telefont nyomkodni és fülesen zenét hallgatni is.
2019. aug. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
98%

6 éves lányunk van. Jövőre költözünk kertesbe,most még panelba lakunk. Én is,s a férjem is abban nőttünk fel,imádtuk. A lányunk is igazi kinti gyerek. :D Állandóan lent lenne,bicajozna, sétálna, virágot szedne.

Nyáron sokat van a mamáék, ők kertesbe laknak, hát be se akar menni este 9kor...ugy kell beparancsolni anyukámnak.

Valószinű a te gyermeked nem szeret kint lenni, el kell fogadnod!

2019. aug. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!