Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A párom nem akar elvenni, de...

A párom nem akar elvenni, de most gyerekünk lesz. Kérhetem, hogy a gyerek az én vezetéknevemet kapja, akkor is, ha ő elismeri az apaságot?

Figyelt kérdés
Ha engem nem akar a nevére venni, a gyereket se hívják úgy, ahogy őt.

2016. okt. 20. 23:19
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
90%
Igen.
2016. okt. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
67%

Biztos vagy abban,hogy egy ilyen férfinak szülsz gyereket?

A kérdésedre válaszolva,igen,kérelmezheted,hogy a te vezetékneved kapja.

2016. okt. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
25%
XD nő létemre nem akarok házasságot és ezt a párom is tudja. A család egyik barátja sem akar házasságot még is boldogan élnek a gyerekkel. Röhejesek vagytok és maradiak. De igen kérheted.
2016. okt. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
29%
A gyerekednek szerinted jó lesz, ha az anyja nevét viseli? Ne az indulatból eredő bosszú vezéreljen, hanem a gyerek érdeke. Attól, hogy nem vesz feleségül, még lehet jó apa. És ezt ne is utasítsd el, mert a gyereknek szüksége van az apjára. Sőt, neked is szükséged lehet a gyereked apjára!
2016. okt. 21. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező kérni kérheted, persze - de korántsem biztos, hogy az fog történni, amit kérsz. A törvény ugyanis az, hogy a gyerek nevéről a szülők KÖZÖSEN, vagy megállapodás hiányában a bíróság dönt.

Ha viszont ő nem ismeri el az apaságot, és te se pereled be, ilyen módon az apa személye ismeretlen marad, akkor te dönthetsz egyedül.

Szóval vagy egy szülő van, vagy kettő - egyenlő jogokkal. Megéri?


(mi 19 éve vagyunk NEM házasok - nehogy már a szalagos nénin vagy a szoknyás bácsin múljon a kapcsolatunk minősége...:)))

2016. okt. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
72%
Jajj nem lesz semmi baja a gyereknek ettől, nekem is voltak osztálytársaim az anyjuk nevén, SEMMI bántás nem érte őket. De az ilyen "nem akar elvenni"-férfi meg sem érdemli h továbbadhassa a családja nevét.
2016. okt. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
91%

Kérheted, persze, de közösen kell megegyezni, egyezség hiányában mindkettőtökét kapja kötőjellel. Mondjuk nekem szimpatikusabb lenne, ha valami más indokkal tennéd (pl. szebb/ritkább a te neved; jobban illik a választott keresztnévhez; kihalna a családod neve enélkül; büszke vagy a felmenőidre; stb.) nem ezzel a "hű de jól kicseszek veled" hozzáállással.


Egyébként le kéne már szokni erről a mentalitásról, hogy a házasság egy jutalom a nőnek, amit a férfi nagy kegyesen ad. Ez is két ember döntése, mint a gyerekvállalás, egyikük sem lesz sem több, sem kevesebb se a házasságtól, se a hiányától.

2016. okt. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
68%
A kérdésben azt írtad, hogy ő a párod, szóval még együtt vagytok, és ha együtt vagytok, akkor nem értem, miért kell ilyen kicsinyesnek lenni. Ő nem akar házasodni, te meg igen, ezt meg kell beszélni, és nem pedig "bosszút állni", hogy "akkor most nem a te nevedet kapja a gyerek". A gyereket húsz év múlva is ugyanúgy fogják hívni, úgyhogy ezt a név kérdést baromira nem a pillanat hevében kéne meghozni, ráadásul ha kibékültök, akkor még húsz év múlva is a hülyeségedre fog emlékeztetni a gyerek neve, vagy pedig lehet rohangálni nevet változtatni.
2016. okt. 21. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
27%
Adj neki egyedi nevet! Se anya se apa ne legyen benne. Legyen kalányos májküldzsekszon
2016. okt. 21. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
66%

Csak ez a gond? Vagy már mentek is szétfele?

Neked meg az csodás ötleted támadt mint oly sok nőnek már előtted,hogy majd a babától jobb lesz minden.

2016. okt. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!