Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen hátránya lehet annak,...

Milyen hátránya lehet annak, ha vki háznál gyerekhámot?

Figyelt kérdés
Valamelyik országban teljesen természetes, nálunk tabutéma. Viszont életét menthet.

2019. szept. 4. 14:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
24%
Életet menthet fizikailag, viszont lelkileg nem hinném, hogy egészséges lesz az a gyerek. Csak hát mindent a divatért... A gyerekpóráz azoknak a lusta/ostoba szülőknek való, akik képtelenek megtanítani a gyereknek, hogy nem futkosunk, nem kolbászolunk, és mikor szabad-nem szabad átmenni az úttesten.
2019. szept. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Nem használom. De jó dolog. Forgalmas utak mellett életmentő lehet.
2019. szept. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
London belvárosába minden második gyereken rajta van.Nem tud elfutni,kifutni autó elé,nem veszik el a tömegbe, nem tudják csak úgy ellopni.Az, hogy ilyen helyeken használják szerintem nem gáz.Külterületen soha egy gyereken nem láttam.Nem mondom, hogy látványra nem fura vagy ,,meghökkentő". De forgalmas helyen érthető miért használják.Azt se hiszem, hogy ez befolyásolna bármit a gyerek lelkivilágában.Nem egész nap van rajta, max amíg olyan helyre nem érnek ahol már biztonságosan lehet anélkül is lenni.És tényleg életet menthet.Mi nem használunk hámot:)
2019. szept. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem van olyan gyerek, akinél szükség van rá. De hosszútávon nem tartom hasznosnak, mert nem alakul ki a gyerekben a tudatosság (út szélén megállunk stb). Persze hosszú távon is fontosabb, hogy a gyerek éljen egyáltalán.
2019. szept. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

Olyan hátránya lehet, hogy gcire meg fognak szólni az okos anyukák, hogy még arra sem vagy képes, hogy fogd a kezét.

Egyébként nem kell velük foglalkozni, gyerek élete fontosabb.

2019. szept. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
Nekünk nincs, nem lakunk városban, de én is hasznosnak tartom, azoknak akik nap mint nap forgalmas utak mellett, belvárosban sétálnak, több kicsi gyerekkel. Igen életet menthet. Mellette persze tanítani,kell a közlekedésre, nem szaladunk át az úton, felhívni a figyelmét a lámpák jelzéseire, mikor lehet menni stb.
2019. szept. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%

Huszonpár éve történt Angliában egy megdöbbentő bűncselekény: két tízéves(!) fiú elcsalt az anyja mellől egy kétéves gyereket, amíg anyuka fizetett a pénztárnál, tehát kb. öt másodpercre levette róla a szemét. Brutálisan megkínozták és megölték, csak úgy poénból. Ott ezután terjedt el széles körben a gyerekhám, és tényleg megszokott látvány, azóta is rengetegen használják.

Most, hogy történt ez a gyerekgázolás, én is napi szinten olvasok olyan hirdetéseket a FB csoportokban, hogy hámot vennének a szülők. Ki tudja, itthon talán ez kellett hozzá, hogy a szülők rájöjjenek, hogy sajnos tényleg egy pillanat alatt bekövetkezhet a baleset.

Az enyémek már iskolások. Két év van közöttük, voltak rázós szituk, amikor toltam a babakocsit, a "nagy" meg szaladt előre a kismotorral. Mi nem használtunk hámot, ahogy itthon nem is láttam soha senkinél, de ha jobban benne lett volna akkoriban a köztudatban, biztos, én is beszereztem volna egyet. Nem hiszem, hogy a gyerek ettől kutyának érzi magát, azt viszont igen, hogy a leggondosabb szülővel is előfordul, hogy egy-egy pillanatra elengedi a gyerek kezét vagy elfordítja a tekintetét, és onnantól csak a jószerencsén múlik, hogy ne történjen tragédia.

2019. szept. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%

A biztonság felül írja az okoskodó anyukák véleményét. Én fogok használni. És nem azért mert lusta és ostoba lennék, hanem mert forgalmas helyen élünk. A gyerek meg gyerek.


Nagyon jó saját példám van erre. Én nagyon jól nevelt és szó fogadó kislány voltam anno. Szigorúan is fogtak. A házunk mellett volt egy másik háznak kiásott alapja, pince mélységben. Nem volt kerítésünk így bármikor oda mehettem (volna), de a szüleim nem győzték mondogatni, hogy ne menjek a telek szélére mert leeshetek megütöm magam stb. Nem is mentem oda soha, megértettem, felfogtam. Aztán egy nap valami oknál fogva mégis csak odamentem, és bele is estem. Én magam nem emlékszem. A szüleim mesélték, hogy nem is értették, hogy soha meg sem közelítettem, hogy akkor mit láttam vagy mi ütött belém, azt ki tudja?

Szóval ennyi. Egy gyerek az csak gyerek.


Nyilván nem a vidéki tanyán sétálgatva használná az ember, hanem veszélyes részeken. Amúgy attól még megtanulja a gyerek, hogy hol az út széle hogy hám van rajta. Ettől még anya/apa magyaráz, nem lesz belőle hirtelen kutya aki csak abból ért ha visszahúzom a pórázt. A hám sem erre van. Hanem arra hogy ha valami idióta ötlettől vezérelve kirántaná a kezét a kezemből, akkor ne legyen esélye nagyobb távolságra eltávolodni. 10 hónapos a fiam de már most olyan ereje van hogy ha ki akar fordulni a kezemből akkor nem kicsit küzdök meg vele, hogy ne tegye és várja meg míg leteszem. Milyen erővel tépheti ki magát akkor egy 2 éves?

2019. szept. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
24%
Városban élünk, nekem nem jutna eszembe használni. Tudom fogni a gyerekem kezét, az enyémet is sikerült mindig fogniuk a szüleimnek.
2019. szept. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%

Láttam én már értelmesnek hitt anyukát azon fikázódni, hogy más ilyen biztonsági hámot használt bp belvárosában a gyerekkel. A korlátoltság az ő szégyene, mert persze a balkáni gondolkodásával képtelen felfogni, hogy nem mindenki a külvárosban lakik szófogadó gyerekkel. Őszintén lenézem az ilyen anyukákat, akik azon pörögnek, hogy más mint csinál másképp egy tök másik élethelyzetben.

Mindenki használja a hámot, aki szükségét érzi, én úgy gondolom!

2019. szept. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!