Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen hátránya lehet annak,...

Milyen hátránya lehet annak, ha vki háznál gyerekhámot?

Figyelt kérdés
Valamelyik országban teljesen természetes, nálunk tabutéma. Viszont életét menthet.

2019. szept. 4. 14:16
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
25%
Gondolkodtam rajta sokat a szörnyű baleset kapcsán és arra jutottam, hogy ilyen fatális baleset akkor is megtörténhet ha van hám, azt is kitépheti valahogy az anya kezéből, olyan is volt már velem, hogy a kutya nyakáról omlott le a nyakörv, bármi előfordulhat, én itt nem használnék gyerekhámot, mert egyáltalán nem megszokott és nem is olyan helyen lakunk, hátránya az, hogy rabszolgát meg kutyát szoktak láncra verve tartani.
2019. szept. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
81%
Engem pont nem erdekel ki mit gondol de hasznalom a 19 honapos gyerekemnel. Babakocsiban nem marad meg, igy seta van. 6 savos uton is atkell mennunk. Ameddig nem erti meg, hogy nem lehet atmenni kezfogas nelkul nem megyunk ki a hazbol a ham nelkul. Ott van ll junior fiaval mi tortent? Meg lehet ezt elozni ezzel.
2019. szept. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
85%

Nekem nincs gyerekem, de barátnőmnek van és ő használ ilyet. Tök cuki, van neki oroszlános meg teknősös. Nem olyan mint egy kutya póráz, hanem egy hátizsák ami elöl össze van csatolva. A gyerek szereti, a gyerek biztonságban van, anyuka nyugodt. Semmi hátrányt nem látok.

Ha lesz gyerekem én is veszek majd ilyet.

2019. szept. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
82%

Ha forgalmasabb helyen élnénk, akár pesten, ém igenis használtam volna a nagyfiamon. Pontosan azért, mert tudtam milyen szeleburdi és szeles. Hosszú idő volt, mire összekapcsolta, miért kell körülnézni az úton, mivel jár, ha elüti egy autó, de már érti. Szerencsére nem túl dorgalmas helyen nőtt fel. A testvére nyugodt, és nem hiszem, hogy nála kelleni fog, de ha mégis, feltenném rá. Hiszen van egy csomó menő hátizsákos is.

Mondjuk kocsival fogok lassan járni, szóval nagyon nem lesz rá szüksége.

2019. szept. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
30%
Röhej és szánalmas, ha valakinek más a véleménye, azt carrá pontozzák. Akkor ne kérdést tegyél fel, hanem alapíts gyerekhám klubot.
2019. szept. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
95%
Pont erre gondoltam én is, hogy hasznos. Még sohasem láttam ilyent, de ha életet ment, akkor az felülírja a - szerintem nem létező - lelki sérülést. Nekem már nagy a gyerekem, de használnám. Mégpedig úgy, hogy fognám a gyerek kezét, mindig, a hám fogó részébe pedig belebújtatnám a karom, vagy a derekamra erősíteném. A gyerek azt tanulná meg, hogy mindig fogni kell a kezem, de ha hirtelen kirántja magát, akkor sem történik visszafordíthatatlan dolog.
2019. szept. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
19%
Én Pesten lakom de egyik gyerekeknél sem használtam ilyet nem kutya gyerekem ,és elöbb utóbb megtanulta hogy kell közlekedni ,ha megpróbálta kihúzni kezét ott ahol nem kellene még erősebben fogtam szorítottam kezét.
2019. szept. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
23%
Most nem azért de a kutyára is csak a társadalmi elvárások miatt teszek pórázt.
2019. szept. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

A "fogom erősen a kezét" témához: 2 éves volt a kislányom, amikor egyszer a zebrán nem volt kedve a kezemet fogni. Mivel ha simán fogtam neki, könnyen kicsúszott belőle, úgy közlekedtünk necces helyzetekben, hogy a középső-és a hüvelykujjammal gyűrűt képeztem a csuklóján, ő pedig a mutatóujjamba kapaszkodott. Egy szép napon addig ficánkolt, amíg a mutatóujjamat kiugrasztotta a helyéből. Az ijedtségtől és a fájdalomtól persze elengedtem, ott az út közepén. Nem történt nagyobb baj (mármint nekem nyilván el kellett mennem az ügyeletre, hogy visszategyék, de ennél nagyobb nem), de azért na.

Mindig jó kislány volt, a mai napig az. Akkor épp bekattant nála valami. Minél kisebb a gyerek, annál inkább előfordulhat az ilyesmi.

2019. szept. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
24%

Többek között a hám is modern szülő egyik instant "nevelési" módszere. Kényelmes, gyors megoldás, de így még véletlenül sem fogja 5 évesen sem megtanulni a közlekedést.


A gyereknek keretekre van szükségük, a szülőknek nem barátainak kell lenni a gyereknek, hanem kell, hogy legyen tekintélye. Természetesen így is elő fog fordulni, hogy kitépje a kezét de basszus, akkor ez egy olyan helyzet, hogy le kell keverni egy nagyot, hogy legközelebb eszébe se jusson ilyet csinálni! Véletlenül sem vagyok az ütés híve, de vannak helyzetek amikor "csúnyán" kell tudatosítani, hogy nagyon rosszat csinált. De azért ilyenek a mai gyerekek, mert mindenre csak azt mondják neki, hogy ejnye-bejnye és el van felejtve. Aztán csak csodálkoznak amikor Bodri a 100. fülhúzás után megharapja a gyereket és viszik elaltatni.

2019. szept. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!