Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek kicsinek jó evő volt a...

Akinek kicsinek jó evő volt a gyerkőc, nagyobb korában sem lett válogatós?

Figyelt kérdés
2019. okt. 1. 21:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A bölcsi óta szenvedünk az evéssel. Pedig a lányomnak előtte mindegy volt h mi a kaja. Szívesen evett mindent.

Most 4 éves. Alig van olyan étel amit megeszik itthon.

Érdekes h az oviban kevésbé finnyás. Lehet csak én főzök s.arul 🤔😂

2019. okt. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
De az lett. Olyan 8 - 10 evesen mar vannak igenyei es elkezd valogatni...
2019. okt. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Megnyugtatlak, nem minden gyerek változik meg. Pici korában is jó evő volt, most is az (9 éves). Pár dologban változott meg az ízlése, ennyi. Amúgy szinte mindent megeszik.
2019. okt. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

gyerekem nincs, úgyhogy magamról tudok nyilatkozni. gyerekként nem voltam válogatós, a gyerekkorban tipikusan utált kajákon kívül (tökfőzelék, spenót, paradicsomos káposzta) mindent megettem. ma már azokat is.

húgom viszont gyereknek nagyon válogatós volt, egy időben csak és kizárólag sajtos tésztát és vajaskenyeret evett. aztán kinőtte, ma már olyat is megeszik, amit korábban kifejezetten utált (pl nyers paradicsom, borsó). mindketten huszonévesek vagyunk

2019. okt. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert nekem a három gyerek közül egy sem volt szuper jó evő kicsinek, inkább a mennyiséggel volt gond, válogatni nem válogattak. És kb így is maradt mind a három. Igazából bármit megesznek,sosem voltak válogatósak, de azért van pár kaja, amit nem, pl pacal, gomba.... de a párolt brokkolit és a gránátalmát is nagyon szeretik, meg úgy általában mindenféle zöldséget, gyümölcsöt. A húsféléket, pékárut, mindenféle levest- főzeléket is megesznek. Iskolában is mindent. :) Mind a három vékony testalkatú, pedig sokat esznek.


de tesóm fia- ő kifejezetten szuper jó evő kisgyerek volt, bármit bármennyit megevett- később pedig kb másfél éves kora utántól volt 8féle kaja, amit megevett. most 13 éves, most mondjuk van 15 féle....

2019. okt. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

A nagyfiam legendásan jó evő volt, otthon is, és amikor bölcsis lett, ott is. Volt, hogy kérdeztem délután, hogy "evett rendesen?" és mindig csak mosolyogtak a gondozónők, hogy "olyan még nem volt, hogy nem".

Aztán amikor ovis lett, elkezdett már fintorogni erre-arra, 5-6 éves korára eljutottunk odáig, hogy spagetti-krumplipüré-csirkepaprikás, ami ezen kívül van, az fujj.

Most 12 éves, sok mindent megeszik már azért, olyat is, amit a legtöbb gyerek nem szokott szeretni, pl. a tengeri herkentyűket imádja már évek óta, de a zöldségek nagy részét most se eszi szívesen, vagy csak nyersen (pl. karalábé, répa, karfiol, cukkini), főtt ételben kipiszkál mindent, ami szerinte "fura darabka".


A kicsi még csak 3 múlt, eddig ő is nagyon jól evett, most már kezd válogatni ő is. Korábban mindent hajlandó volt megkóstolni, most már sok mindenre csak ránézésre mondja, hogy nem kell, mert fura.

2019. okt. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!