Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 13 eves fiam kovetelozik...

13 eves fiam kovetelozik akaratos, hogy neki kell xbox. Amit mi megvennenk de csak karacsonyra. Megvennetek most es karacsonyra semmi mast nem kap? Hosszu lesz

Figyelt kérdés

Borzalmas amilyen hisztiket veszekedest szitkozodast muvel itthon. Most meg megrendelte utanvetellel a konzolt az en adataimra. Nem is ertem hogy merte megcsinalni.

Az apja annyit mondott megkaphatja most de akkor karacsonykor semmit sem fog kapni. Megkapja a konzolt de hozza jatekot nem. Igy szerinte eleg buntetes lenne neki, hogy kapott es megsem tudja hasznalni.


2019. nov. 27. 10:35
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kompromisszum a középút.

Vegye meg magának, gyűjtse rá a zsebpénzt, gondolom már van neki?!

Meg kell tanulnia, hogy nem terem minden hülyeség a szobájában, ahogy kiejti a száján.

Az nem büntetés, ha a játékot nem kapja meg hozzá, hiszem úgyis megkapja, nemde? De!

Feltéve, ha megakarod neki tanítani.

Feltéve, ha nem akarod, hogy 2 lábon járó pénztárcának nézzen a gyerek.

Feltéve, ha beleállsz a szituációba, ami rém kellemetlen lesz.

Lehet, hogy én még karácsonyfát sem állítanék, nemhogy ajándék...

Milyen határok vannak az életében?

2019. nov. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
97%
Ezek után biztos, hogy nem kapná meg, még karácsonyra sem. Vennék neki ruhákat aztán jó napot. Jól elkapattátok ezt a gyereket, ő irányít titeket. Ha megveszitek neki csak azt fogjátok elérni vele, hogy továbbra is követelőzni, hisztizni fog, mert tudja, hogy úgyis megkapja, amit akar. Legközelebb mi lesz? A legújabb iPhone, esetleg autó?
2019. nov. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
96%
En teljesem megertelek kerdezo Mert nalunk is ez a helyzet a fortinet miatt csak ennyire nem durva ! Teljesen behalozza a gyerekeket ez a jatek ... Kontrolad amennyire csak tudod bar nem konnyu
2019. nov. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

Ket szek kozott vagyok ez a baj. Az egyik, hogy szivem szerint nem karacsonyoznek ezek utan. Nem akarom engedni ezt, hogy nemi de bizony ez kell, szuksege van ra hisztit. Se karacsony fa se semmi. Az biztos a mikulas nem jon. Ezt delutan megmondtuk. A rokonoknak, nagyszuloknek is. Nem adhatnak neki semmit sem.


A masik oldal a gyerekem akivel egy netes jatek miatt nem jatszik a legjobb baratja.


Ferjem szerint vegyuk at az xboxot, de ennyi. A tevet is elhozna a szobajabol. Maradna neki csak a konzol.

Az idei karacsony mindenkinek csalodas lesz de ezt nem birjuk. Hiaba vannak a szabslyok nem erdekli. Ha nincs 4 napig olyan dolog amit szeret sem erdekli. Nincs sem zsebpenze amit elvehetnenk.

2019. nov. 27. 20:50
 25/36 anonim ***** válasza:
85%
Ha csak a játék kötötte össze a gyerekeket, azt messze nem nevezném legjobb barátságnak. Nekem sem volt sok mindenen ami a valóban legjobb barátomnak igen, de sosem merült fel ezzel kapcsolatban hogy ne játszana velem. Bárhol elszórakoztunk együtt.
2019. nov. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

Jó nagy hülyék vagytok, ha engedtek azzal, hogy átveszitek a konzolt és még oda is adjátok neki.

Ebben mi a büntetés? Semmi. Majd kisírja magának a játékot legközelebb, ha nálatok nem, majd valamelyik rokonnál/nagyszülőnél.


Mindenesetre a bankkártyáitokat ne hagyjátok őrizetlenül, mert a következő még az is lehet, hogy előre kifizeti a rendelést.

2019. nov. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj. De az a gyerek nem a legjobb barát aki az miatt nem játszik a gyerekeddel mert épp nem kap xboxot. Én nem is engedném ilyen gyerekkel játszani. De az is biztos, hogy felhívnám a másik szülőt, hogy beszélgessen el a gyerekével az értékrendjéről.

A fiadat meg pont azért nem érdeklik a szabályok azért van 0 motivációja mert mindig mindent megkap. Semmiért nem kell megdolgoznia. Nincs felelősségre vonva.

Én elvennék tőle mindent telefon tablet stb és nem is adnám oda amíg nem érdemelte ki magyon kemény bizonyítással. Ha ezt most megmerte tenni szerinted később mit fog? Lenyúlja a bankártyát lop a pénztárcátokból? Pláne ha szinte 0 következménye?

És igen. Ezek után nem hogy nem kapná meg de karácsonyt se tartanék. Lehet tanulna valamit belőle.

Ne engedd hogy egy 13 éves gyerek a hisztivel manipuláljon. Ez nevetséges bocs!

A nagyobbik lányom aki 4.5 éves ne tudd meg milyen hisztiket produkál pici kora óta.

Ha kellett átléptem a földön fetrengő gyereken, hagytam had tombolja ki magát. Ha kellett nyakon öntöttem 1 pohár vizzel ha kellett felvettem megvígasztaltam és mindenképp elmagyaráztam mit miért nem. Teszem ezt most is. De soha nem adtam be a derekam vagy engedtem, hogy ő irányítson. Volt mikor az apjával 2 alig bírtuk kocsiba tenni mert ő még maradt volna a játszón. Na büntetésként 2 hétig nem mehetett játszóra. Elvittem megálltunk a kapuba majd elmondtam neki nem mehet be amiért nem tudott viselkedni, amiért nem fogadott szót. Lám azóta megérti..

A gyereket nem kiskamasz korban kell kezdeni nevelni.. 🙄

2019. nov. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a helyzetet én két oldalról kell közelíteném meg. Egyrészt a nevetekben történő rendelést erősen szankcionálnám, olyan szankciókkal, amik szigorúak és be is tudom tartani/tartatni. Átgondolnám tehát, hogy tényleg nem akarok-e neki semmit sem adni az egy hónap múlva következő karácsonyra, vagy azért addigra úgyis változni fog a helyzet, és inkább egy meghitt, kisebb karácsonyozást azért csinálnánk. Én speciel azt, hogy teljesen eltöröljük a karácsonyt ebben az évben, nem tudnám megtenni, azért sem, mert abban már nem csak ő vesz részt, és nem szeretném az egész család karácsonyát megmérgezni, de azért az meg nagyon kegyetlen, ha csak őt hagynátok ki az ünnepből. Viszont ezek után biztosan nem kapná meg karácsonyra sem azt a konzolt, ezt már csak a saját összegyűjtött pénzéből vehetné meg a jövőben is. Más, témájában is különböző, és kisebb ajándékot kapna. A mikulásozás eltörlése szerintem pont jó döntés volt, különösen, ha következetesen be is tartjátok.


Másik részről viszont nehéz kamasznak lenni, és beilleszkedni, barátokat szerezni és megtartani. Emiatt (hogy ha kicsit már lenyugodott), mindenképpen beszélnék arról, hogy milyen barát az, akinek emiatt már nem is fontos, hogyan próbálja meg mégis fenntartani vele a kapcsolatot, és hogy merjen kiállni magáért, és higgye el, hogy akkor is fontos, ha neki valamit nem szabad. A kamaszok elég kegyetlenek tudnak lenni, és egy ilyen kis emberke még nem tudja ezt kezelni. Ebben a korban a legfontosabb tanítás, amit átadhatsz neki, hogy megtanítod kezelni a szociális kapcsolatait.

2019. nov. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
73%

A játékot vissza mondanám azonal és kitalálnék valami büntetés mellé illetve a fejét biztos le orditanám hogy merte ezt megcsinálni és biztos hogy egy ideig nem biznék meg benne . viszont karácsonyt tartanék.

Viszont megtudom érteni hogy nem szeretne barátok nélkül lenni.

2019. nov. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
67%

Mindig felmerül bennem, hogy vajon ezek a kérdések csak trollkodások-e. Ha igen akkor elég idegesítő, ha nem akkor elég szomorú.


Először is a Fortnite hatalmas hatással van a mai fiatalokra, többször dokumentált, interneten megtalálható tény, hogy a gyerekek kiközösítik már azt is akinek nincs olyan skinje (kinézete) a játékban ami elég menő. Természetesen ez az egész társadalom és a szülők sara, de hát tudjuk, hogy gyerekhez nem kell jogosítvány és különben is énúgynevelema sajátgyerekemetahogyakarom így menjünk is tovább.

Másodszor említi a kérdező, hogy gond nélkül megvették a gyereknek a 200 ezres LEGOt idáig. Nem vagyok szakértő, csak követem a LEGO megjelenéseket. 1-2 Star Wars Ultimate Collectors megjelenésen kívül (amiből alig pár darab jut országunkba) tudtommal nincsen semmilyen ilyen árat megközelítő készlet még a túlárazott üzletekben sem. Azok a Star Warsosok meg jóval drágábbak.

Valaki említi, hogy az Xbox piszok drága. A játékok lehet, de maga a gép nem. Jelenleg 50 ezer forinttól lehet kapni alapgépeket játékokkal, persze nyilván meg lehet venni a legdrágább csomagot is, az a többszöröse is lehet. Magában a gép meg sem közelíti akár egy jobb mobiltelefon árát ami meg véletlenül szinte mindenkinek van.

Én sem tartom jó ötletnek megtartani a gépet, mert ezzel gyakorlatilag megjutalmazzátok a rossz cselekedetért, de amúgy passz én nem teszek úgy hogy értek a gyerekneveléshez.

2019. nov. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!