Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 13 eves fiam kovetelozik...

13 eves fiam kovetelozik akaratos, hogy neki kell xbox. Amit mi megvennenk de csak karacsonyra. Megvennetek most es karacsonyra semmi mast nem kap? Hosszu lesz

Figyelt kérdés

Borzalmas amilyen hisztiket veszekedest szitkozodast muvel itthon. Most meg megrendelte utanvetellel a konzolt az en adataimra. Nem is ertem hogy merte megcsinalni.

Az apja annyit mondott megkaphatja most de akkor karacsonykor semmit sem fog kapni. Megkapja a konzolt de hozza jatekot nem. Igy szerinte eleg buntetes lenne neki, hogy kapott es megsem tudja hasznalni.


2019. nov. 27. 10:35
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Az kellene betartani, amit ígértetek neki. Ha azt mondtátok, hogy nem kapja meg, akkor azt (és lemondani a rendelést (és ezért az akcióért büntetném pl. jó hosszú ideig nincs net), 14 napon belül tudtommal indok nélkül elállhatsz tőle), ha azt hogy megkapja, akkor meg azt és már nem itt kérdezgetni. Akkor lesz hisztis a gyerek, ha tudja, hogy elég feljebb tekerni a hangerőt meg kitartóbbnak lennie nálatok és akkor változtattok.
2019. nov. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
95%
Az a baj, hogy a fortnite alapból ingyenes játék, tehát ha megkapja a konzolt, már tud vele játszani. A kozmetikai hülyeségekért kell külön fizetni, amit először még talán elnéz, de aztán megint hisztizni fog, mert mindenkinek az van. Én nem venném meg, spórolja össze magának.
2019. nov. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim válasza:
86%
Egy általános iskolás gyerekről van szó. Sajnálom kérdező, de ott elrontottátok,hogy régen is megkapta az x összegű dolgokat,így úgy gondolja,hogy amit kér az jár neki. Kamaszként már szinte lehetetlen nevelni. Én is voltam gyerek, de nem hisztiztem,ha nem kaptam meg mindent (4-en vagyunk, csődbe is mentek volna,ha minden gyerek kívánságát teljesítik). Telefont is csak gimiben kaptam, okos telefonom pedig 18 éves koromban lett. Visszagondolva hálás vagyok a szüleimnek,hogy tudtak nemet mondani, megtanultam, hogy a pénz nem fán terem.
2019. nov. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Nálam itt jönne el az a pont, hogy sem előbb, sem pedig karácsonyra nem kapná meg egy ilyen húzás után. Amúgy mit gondolt, ki fogja ezt kifizetni vagy lopott volna tőletek? Ma még csak alap adatokkal, holnap meg már bankkártya adatokkal élne vissza.
2019. nov. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
61%

Te rendelted? Nem. Hát ne vedd át. Én biztos ezt tenném.


Azon azért elgondolkodnék, hogy karácsonyra (nem előbb!) megkapja-e, de ott is előre lefektetett játékszabályokkal, mittudomén napi fél óra, hétvégén napi 2 óra, vagy vmi hasonló rendszerben, ahogy tartani tudjátok.

Nálunk most úgy van, hogy ha kész a lecke, korlátlan ideig kockulhat a gyerek (persze ésszerűen a takarodó előtt időben abbahagyva), viszont ezt az időt "meg kell szereznie" jó jeggyel, házimunkával, szabadban töltött idővel, kirándulással, sportolással, olvasással... Ez most úgy tűnik, bejött.


Nem csak a viselkedését bünteted azzal, ha nem kapja meg, hanem sajnos kvázi kirekeszted a kortársai közül. Igen, most ez a menő, el kell fogadni. Vagy keresni más elfoglaltságot, társaságot, ahol nem erre vannak rákattanva (huhh, de jó, hogy nálunk ez nincs, viszont van más, de ahhoz elég a PC)

2019. nov. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
97%

Ti sem vagytok normálisak, ha a megrendelt terméket még ki is fizetitek és odaadjátok neki. Ez aztán a büntetés.

Visszamondanám a rendelést, és nem venném át.


Itt az ideje megnevelni.

2019. nov. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom. Ezért van ennyi gyökér, kontrollt nem ismerő hülyegyerek. Simán közöltem volna már a hiszti kezdetekor a fiammal, hogy amennyiben tovább cirkuszol, nemhogy most, karácsonyra sem kapja meg azt a szart. Ha meg ilyet megengedne magának, hogy megrendeli az engedélyekm nélkül, biztos, hogy lemondhatna róla. Nálatok a gyerek neveli a szülőt, vagy mi?
2019. nov. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
94%
Én nem venném át a futártól, az tuti. Hülyére vesz titeket a gyerek. Am minek hozzá az xbox, gépen nem lehet játszani ezt? Mert szerintem igen...
2019. nov. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
79%

Megrendelést AZONNAL visszamondani (vagy nem átvenni), kölyökkel közölni, hogy boldog lehet, mert az elkövetkezendő évszázadban lófaxt sem fog kapni, nemhogy xboxot. Ha a feltétlenül szükséges alapdolgokon kívül bármi egyébre szüksége van, gyűjtse össze a rá valót. Bár már elég késő, de azért meg kéne próbálni elkezdeni NEVELNI ezt a kölyköt, mert láthatóan ez eddig egyáltalán nem történt meg.

És most lehet lepontozni, nem érdekel: ha annyira mocskos szájjal szitkozódott emiatt, akkor úgy vágtam volna szájon visszakézből, hogy a fogai körmérkőzést játszanak a bennmaradásért. Mégis mit képzel egy ilyen taknyos? Ez éppen iskolapéldája, hogy néha szükség van arra a bizonyos makarenkóira.

2019. nov. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
91%

Na pont ezért ilyen a mostani gyerek generáció. 0 nevelés 0 kötelességtudat 0 szabály 0 önkontroll 0 tisztelet 0 önértékelés és ami fő 0 motiváció.

2 kislányom van a nagy 4.5 éves. Pici kora óta akaratos. De tudod ha fejre áll akkor sem kap meg mindent amit kiejt a száján és még az sem érdekel ha a bolt kellős közepén össze hányja magát a hisztitől, drága dolgot pláne karácsony ide vagy oda. Ha nem érti a nemet a szép szót leülhet a büntiszékre gondolkodni.

200 ezres lego.. Gratulálok. 🤦‍♀️ Ti nem vagytok normálisak! És csodálkozol hogy megmerte tenni?

Tudod mit kapna ha az én fiam lenne? 2 büdös nagy pofont hogy a fal adná a másikat, ajándékot semmit 3 hónap szobafogságot és keményen megdolgoztatnám a zsebpénzért.

Nevelj továbbra is egy szörnyecskét úgy sincs elég belőlük.

2019. nov. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!