Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak én sajnálom ezért a...

Csak én sajnálom ezért a gyereket? Ti hogy éltek?

Figyelt kérdés

Anyám nevelt apám tesóm nincs,kevés barátom volt,faluban nőttem fel játszótér se volt nagyon,

Bár elvoltam,de gimibe városba kerülve jöttem rá, hogy ott milyen játszóterek vannak gyerekekkel meg játszóházak. már gyerekként mekibe jártak ,vidámparkba vagy külföldre, én egyszer voltam osztályjal balatonon, 16 évesen láttam melit,állatkertet,vidámparkot,semmilyen gyerekkorom volt,most jöttem rá.most van egy öt éves fiam,és félek hogy megismétlődik.mi visszük játszóházba néha, vidéken vagyunk üres a játszótér,évente többször visszük strandra,vadaspark,állatkert, barátokhoz,jó lenne sűrűbben barátokhoz,rokonokhoz,de ez nem rajtunk áll.évek óta sajnálom hogy nincs tesója de még dolgoznom kell,hitelt akarunk házra. Nagyon mozgékony gyerek mindenen hisztizik, percenként nyaggat,sokat unatkozik,folyton játszani kell vele,úgy érzem nem kapok levegőt,és tényleg úgy gondolom 3- mal könnyebb lenne,mert játszanának vagy veszekednének :p de legalább lefoglalnák egymást. Mindig cipelteti magát az utcán vagy megáll és sír tehát csak biciklivel tudok vele menni,de néha oda se engedi hogy belerakjam. Mindent egyedül akar csinálni,de segítenem kell hisztizik. Udvaron figyelnem kell mert át akar mászni a szomszédba. Már hiába kiabálunk.hosszúnak érzem a napokat vele,mindig unatkozik mindig programokat kellene vele csinálni,menni valahova,egyszerre kiidegel megfulladtok és sajnálom őt. Oviba félénk mondták is hogy nincs barátja. Nagyszülei sincsenek. Akinél baba is van,ugyanúgy unatkozik a nagy? Ahol vannak tesók jobb vagy csak többen unatkoznak? Milyen gyakran mentek gyerekekkel és hova? Néha busszal is viszem,de pl.2- 3 gyerekkel már nem mennék annyi helyre,mint vele.3 gyerekkel csak úgy lehet bírni ha az udvarban még a házban vannak? Ti milyen gyakran és hova mentek a gyerekekkel? Köszönöm


2019. dec. 18. 11:49
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom miért gondolod azt, hogy aki városban van mindig megteheti, hogy ide oda húzza a gyereket. Nem hiszem, hogy a jatszohazak teszik színessé a gyerek életét. Olvasgassál milyen programokat csinálhatsz otthon, mivel kötheted le a figyelmét. Én városbab nőttem fel, az egyik legkedvesebb gyermekkori emlékem, amikor a nagymamámnál voltam a tesómmal vidéken és a kertjükből nyíló nagy földre kiszabadultunk. Ki néztünk egy őzet és az volt a cél kuszva maszva, hogy minél közelebb kerüljünk. Nem pedig a vidámpark, pedig voltam ott is.
2019. dec. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
59%

"Mindig cipelteti magát az utcán vagy megáll és sír"


hagyd ott a francba. majd rajon hogy egyedul megse olyan jo, es utanad szalad. nem kell kinyalni a se/gget, ha hisztizik majd abbahagyja

2019. dec. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
80%

Bocs,de a gyerekeddel valami nem stimmel. Hisztizik? Cipelni kell? Nyaggat? Jézusom. Nekem is 5 évesem van, nincs és nem is lesz tesó, egy erdőben élünk külföldön, a félnapos ovin kívül nincs társasága (jó, tánciskola, edzés, úszás,de semmi privát) és nagyszülő sincs. ÉS nem idegbeteg. Szuperül el lehet vele lenni. Ennyi dolgod lett volna 5 év alatt, hogy megtanítsd levezetni az energiáját és viselkedni. Ha te azért akarsz még x gyereket vállalni,hogy akkor majd könnyebb lesz,akkor rossz úton jársz. Csak annak válik be ez a terv,hogy elvannak együtt,ahol anyuka képes volt az elsővel is megbirkózni.


Amúgy heti 1 úszás, 1 táncóra, 1 gimnasztika és tervbe van még egy dolog. Az úszást leszámítva mind hétvégén van. Évente 2-3x játszóház. Nyáron egy hónap nyaralás,nyilván ott rengeteg inger éri. ÉN vagyok a szórakoztatás a fennmaradó időben. Napi erdei séta, rengeteg beszélgetés, közös házimunka stb. Ez kell ahhoz,hogy ne legyen egy gyerek olyan,mit a tied. Ne haragudj,ha kemény vagyok,csak elég gáz,hogy ilyen gyerekekkel van tele az ovi, iskola, játszótér és az olyanokat cseszegetik,akik nem idegbajosak.

2019. dec. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
78%

Nekem is nagy koppanás volt, mikor leesett, hogy az állatkert, mozi, vidámpark, játszótér, szülőkkel közös játék másoknál nem luxus, nálunk évente ha egy volt, pedig nem voltunk szegények, és BP mellett nőttünk fel, egyszerűen a szüleinknek nem volt fontos, mert ott voltunk ketten(utáltuk egymást) szaladgáljunk a kertben, mint ők anno..


Én a közösség és barátok miatt viszem az egykém, meg hogy minden helyzetet tudjon kezelni, ne szorongjon, ha étteremben vagy taxiban vagy játszóban legyen, hatalmas előnnyel indul az, aki ismeri és természetesnek veszi a szabályokat mindenfajta helyen. Igyekszem átadni annyi tudást, tapasztalatot, amennyim van, mindemellett szerzek újakat, pl hotelezés, hogy ezt is ismerje. Továbbá megtanultam barkácsolni, mert az is fontos, hogy ismerjen ezt azt, így van több közös programunk is.


Az állandó barátokat még nem tudom biztosítani sajnos, eddig annyira nem is volt érett rá, de jövőre ráerősítek erre is(átmenni máshoz, közös programok, ottalvósdi).


5 éves az enyém is hatalmas szociális igénye van, én nagyon örülök ennek, de sokszor engem is bosszant a folyamatos figyelemigénye.

2019. dec. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
91%
Én kisvárosban nőttem fel. Soha nem hiányoltam a játszóteret, se játszóházat. Nem ezen múlik a boldogság.
2019. dec. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
83%
Szia. Nagyon el van kapatva a lelkem! :) nekem kettő van és nem könnyebb, 5éves lány és 2éves fiú. A lánnyal sokkal könnyebb volt mikor még csak ő volt. Meg kell neki tanulnia, hogy van szülős foglalkozás és kell szabad foglalkozás. Imádom a gyermekeim, de nem kényesztetem el mert gondolok a jövőjére is. Kihat majd a felnőtt korára! Nem fog kevésbbé szeretni ha fegyelmezed ha bünteted. És még nem késő! Neked és neki is jobb lesz! Sok sikert
2019. dec. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
74%

Hát én erősen elgondolkodnék saját magamon ha ilyet irnék a gyerekemről!

Valahogy az jött le nekem hogy neked totális nyűg leülni játszani vele az ovi utánni időben,vagy kitalálni neki otthoni teendőket,foglalkozásokat.

Az én fiam most 7 éves,5 évesen rengeteg mindenbe be lehet vonni őket.

Pl: segítsen főzésben,gondolok itt arra hogy esetleg keverje össze a lisztet ezzel-azzal,segítsen kivinni a szemetet.

Itt a karácsony,kérdezd meg van e kedve mézeskalácsot sütni. Válogassatok díszeket..sőt már lehet venni saját kezűleg színezhető díszeket is.

Vagy ilyen szép időben biciklizzetek..de ő a sajátján. Focizzatok..

És még sorolhatnám mennyi minden lehetőség van a nyűgös délutánokat elfelejteni.

A hiszti...hát az meg talán amiatt van hogy felkeltse a figyelmed.

2019. dec. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
82%

Hihetetlen számomra, hogy milyen inkompetensek vállalnak gyereket. Kb még kisállat se való, max egy hörcsög, mert azt vissza lehet tenni a ketrecébe, ha nincs hozzá kedved.

Igen, egy ovissal foglalkozni kell, megmutatni a világot, tanítani stb. Nagyon meglepő. Erre szülnél mellé mégegyet, hogy legyen kivel játszania a már meglévőnek. De sajnos nem vele egykorút fogsz szülni, úgyhogy ezt buktad.

2019. dec. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy gyereknek az a normális, amiben felnő. Nyilván azt, hogy mik a lehetőségei a szülők határozzák meg, így a leírásodból azt érzem, itt az egyetlen gond, hogy te nem érzed jól magad, ezért nem tudsz a gyerekeddel megfelelően foglalkozni.

Mi Bp-en élünk, olyan társasházban, aminek van kertje. Sétatávra van játszóház, „csiribiri” táncház, több játszótér, pláza, és nyilván az állatkert sincs elérhetetlen messzeségben… a gyerekem már tízenéves, de szerintem úgy 3x volt az állatkerben, játszóházban mondjuk 5x (barátokkal), játszótéren velem mondjuk 10x, Mekibe pedig 5-6 éves koráig nem vittük, azóta is nagyon ritkán. Mivel engem a hideg rázott a táncházaktól, baba-mama kluboktól, ilyenben nem voltunk. Ellenben rengeteget játszottunk a kertben, ültettünk növényeket az erkélyen, sétáltunk, kirándultunk, kézműveskedtünk itthon, stb. Ennek alapján mondhatnánk, hogy a város közepén „falusias” életmódot folytattunk. Ettől nem lett a gyerek befordult, magányos, vannak barátai. Kiskorában elég volt neki pár négyzetméternyi zöldterület, hogy lekösse magát, és olyan élőlényekre bukkant rajta, amiket sokan hallomásból sem ismernek. Sosem gondoltam, hogy baj lenne, ha jobban érzi magát a természetben, mint egy pláza tömegében.

Mint írtam, szerintem te a saját elégedetlenségedet vetíted rá a gyerekre – ahogy mondani szokták, a gyerekek „tükröt tartanak” nekünk…

Az jutott még eszembe, hogy nekünk elég széles baráti körünk van, és nekem nem derogált az oviban és a suliban megismerkedni a szülőtársakkal, így most már mondhatom, néhány baráti kapcsolatunk onnan is van. A szocializálódásban is segít, ha látják a srácok a szülői mintát, de neked is segítség lehetne, ha néha hozzátok jönnének a barátai, máskor ő menne át hozzájuk…

Az, hogy csak azért vállalj még gyereket, mert majd legoglalják egymást, és neked könnyebb lesz, szerintem is igen buta ötlet.

2019. dec. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
79%

2 évesem van egy fél éve leszokott a cipeltetésről és most van abban a korban, hogy igen mindent egyedül akar csinálni. 5 évesen mi az amit nem csinálhat egyedül? Max a közértben nem engedném vásárolni. Ha hisztis az azért lehet mert túl van korlátozva és emiatt fusztrált.

Mi városban élünk van játszótér játszóház meg meki is, mégis a legnagyobb “buli” a fiamnak az utcabeli kisbarátokkal játszani vagy ősszel levelet sepreni, télen havat (jelenleg annak hiányában sarat) lapátolni, tavasszal virágokat és bogarakat lesünk, nyáron meg locsol, pancsol, saral. Havi egy program is sok néha neki. Van vadaspark, reptár amit imád, szabadstrand (mondjuk ott minden nap ellene).

Ha utcában közelben nincsenek korabeliek, akkor esetleg ovis barátokkal lehetne összebeszélni, ha a gyerektársaság hiányzik neki.

2019. dec. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!