Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak én sajnálom ezért a...

Csak én sajnálom ezért a gyereket? Ti hogy éltek?

Figyelt kérdés

Anyám nevelt apám tesóm nincs,kevés barátom volt,faluban nőttem fel játszótér se volt nagyon,

Bár elvoltam,de gimibe városba kerülve jöttem rá, hogy ott milyen játszóterek vannak gyerekekkel meg játszóházak. már gyerekként mekibe jártak ,vidámparkba vagy külföldre, én egyszer voltam osztályjal balatonon, 16 évesen láttam melit,állatkertet,vidámparkot,semmilyen gyerekkorom volt,most jöttem rá.most van egy öt éves fiam,és félek hogy megismétlődik.mi visszük játszóházba néha, vidéken vagyunk üres a játszótér,évente többször visszük strandra,vadaspark,állatkert, barátokhoz,jó lenne sűrűbben barátokhoz,rokonokhoz,de ez nem rajtunk áll.évek óta sajnálom hogy nincs tesója de még dolgoznom kell,hitelt akarunk házra. Nagyon mozgékony gyerek mindenen hisztizik, percenként nyaggat,sokat unatkozik,folyton játszani kell vele,úgy érzem nem kapok levegőt,és tényleg úgy gondolom 3- mal könnyebb lenne,mert játszanának vagy veszekednének :p de legalább lefoglalnák egymást. Mindig cipelteti magát az utcán vagy megáll és sír tehát csak biciklivel tudok vele menni,de néha oda se engedi hogy belerakjam. Mindent egyedül akar csinálni,de segítenem kell hisztizik. Udvaron figyelnem kell mert át akar mászni a szomszédba. Már hiába kiabálunk.hosszúnak érzem a napokat vele,mindig unatkozik mindig programokat kellene vele csinálni,menni valahova,egyszerre kiidegel megfulladtok és sajnálom őt. Oviba félénk mondták is hogy nincs barátja. Nagyszülei sincsenek. Akinél baba is van,ugyanúgy unatkozik a nagy? Ahol vannak tesók jobb vagy csak többen unatkoznak? Milyen gyakran mentek gyerekekkel és hova? Néha busszal is viszem,de pl.2- 3 gyerekkel már nem mennék annyi helyre,mint vele.3 gyerekkel csak úgy lehet bírni ha az udvarban még a házban vannak? Ti milyen gyakran és hova mentek a gyerekekkel? Köszönöm


2019. dec. 18. 11:49
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Ti nagyon félreértitek. Hát ez az hogy mindent csinálni akar palacsintát,sütiket együtt készítünk,úgy képzelitek hogy pár órát igényel és már unom? Szó szerint estig vele kell legyek,állandóan ,ezért kérdeztem másoknál hogy van ez normális-e. Sőt míg el nem alszik hisztizik hogy vele aludjak,ne az apja mellett,mert egyedül van.
2019. dec. 18. 15:08
 12/28 A kérdező kommentje:
Birom ha valaki tapasztalatokat kér,akkor csak leoltjátok. Egyke vagyok,ezért nem tudom milyen tesókkal.nagyon rossz" és aktív ezért sajnálom.néhány választ nem is értettem.csak érdekel másoknál mi van,és akarok még gyereket majd,nem miatta.
2019. dec. 18. 15:12
 13/28 anonim ***** válasza:
86%

Ha belegondolsz itt random emberek válaszolnak, az nem fogja megérteni, akinek a gyereke 1 perc alatt két mondatot mondd el és gyönyörködik 20 percig egy játék kidolgozásában.


Az ovink több mint fele, csendes, nyugis, magába forduló gyerekekből áll, akik csak minden 10. gondolatot osztanak meg, félnek odamenni vagy nem akarnak odamenni idegen gyerekekhez, mert inkább elvannak egyedül, vagy az anyjukkal kettesben. Ez nem az anya sikere, hanem a gyerek mázlis természete.


Bizony a nagy szociális igényű gyerekek, akik oviból nem akarnak hazamenni, vagy ha mégis, vinnék a haverjaikat is és hiába játszottak 10 órát a másikkal, 11. órát is akarnak, azok nagyon zavaróan tudnak tapadni, soha semmi sem elég nekik, akimeg nyugisabb szülő(mint én, és gondolom te is), az ezt nehezebben viseli. Ez teljesen rendben van, ettől a gyereked nem elkényeztetett és te sem vagy rossz anya.


Egyébként nálunk is kertes ház van, nyáron mindentől sikítva menekült be, már, ha egyedül képes volt kimenni és megfigyelni dolgokat, mert amúgy velem akart beszélgetni, a hátamra mászni, fogócskázni, azt akarta csináljak kincskeresést, csikizzem meg, kapjam el, 3 mondat magyarázást csak akkor tud végighallgatni, ha nagyon érdekli a dolog.

2019. dec. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) írhattok még
2019. dec. 18. 17:41
 15/28 anonim ***** válasza:
23%
Azért ez kemény, hogy itt minden válaszoló tökéletes, és minden kérdező szaranya.
2019. dec. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
84%

Nem szeretnélek megbantani, ne annak vedd. De olvasva a leirtakat, nem az a baj, hogy nen varosban laktok, hanem az, hogy a fiadnak egyszeruen tulzottan ki van nyalva a feneke es kisse neveletlen. Tenyleg bocs.

4,5 eves lanyom van, es igen, kell vele jatszani, igenyli a figyelmet, de tud jatszani egyedul is, ha epp olyan a szitu, erti a nem szot, nem maszik at a szomszédba (wtf??), mert mar reges reg tudja, hogy nem szabad. Az utcan pedig egyszeruen nem opcio, hogy nem jon. Ezejet a dolgokat mind sokkal korabban kellett volna megtanitani, nen egy 5 eves nagy loval szenvedni alap dolgokon. Meg most szedd magad ossze, mert kesobb mar cseszheted. Ne meg egy gyereken jarjon az eszed, hanem a meglevot neveld meg.

2019. dec. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Én is úgy nevelkedtem, hogy a mozi, vidámpark, kirándulás luxus, ha nem pénzben akkor időben. Viszont nem szabad átesni a ló túloldalára sem. A gyerekeket tanítani kell, és nevelni, nem csak kielégíteni azokat az igényeket amik neked nem jutottak ki gyerekként.
2019. dec. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Akkor már értem hogy ez nem normális. Azt hittem személyiségfüggő,mert úgy érzem teljesen úgy nevelek mint az unokatesóim és az ő kislányaik tényleg tündérek,órákig elvannak,a fiam nem,ės folyton ugrál.mindenki írja neveljem de erre nem kapok tanácsokat. Már 2 éves kora óta ez megy mindennel próbálkoztunk,higgyétek el ha sírt otthagytuk a boltban,másik sorba is mehetünk,nem jön,és a biztonsági őr már odament hozzá majdnem,az utca végéig mentünk,nem érdekli. De most hagyjam hogy elüsse valami vagy elvesszen? Nem jön utånam a városból is kimehetnék. Nála semmilyen büntetés nem jön be. Látom milyen egy könnyű gyerekkel másoknak,eddig csak azt kaptam itt tanácsként hogy ne legyen gyerekem .köszöknöm a segítséget.
2019. dec. 19. 02:55
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ez pont olyan, mint amikor az eszik-alszik típusú babák anyukái osztják az észt, hogy nehogy már ne tudjál mosogatni a gyerektől, meg mi az, hogy éjjel felkel, tanítsd meg elaludni. Akinek nem ilyen magas energiájú gyereke van, az nem fogja ezt megérteni. Az enyém is ilyen, és már babaként is négykezes volt. Most is gyakorlatilag kezelhetetlen, ha nincs folyamatosan mozgatva.


Ami a hisztit illeti, nálam a figyelemelterelés és az egyezkedés vált be. Ha megáll az úton, hogy ő nem jön tovább. Van olyan gyerek, akitől ha az anyja két lépést tesz, rohan utána. Az enyém nem ilyen, a kérdezőé sem. Én olyankor vagy mondok valami olyat, amit tudom, hogy szívesen csinálna, hogy azt fogjuk csinálni, jöjjön. Ha valamit nem akar, pl enni, akkor azt szoktam neki mondani, hogy "pedig én azt hallottam rólad, hogy nagyon ügyesen eszel". És ettől kicsit kizökken, és meg akar felelni ennek a képnek, és eszik. (Elhiszem, hogy van, aki csak rászól a gyerekre, hogy egyen, és az eszik, de az enyém nem ilyen. Vannak hangulatai, ízlése, véleménye, és szerintem ez egyáltalán nem baj. Azt meg, hogy mások szerint ez neveletlenség, leszarom.)


Nálunk most született második, a baba mellett nemhogy könnyebb, de sokkal nehezebb lett. Kőkemény testvér-féltékenység. A nagy igazából kétszer annyi energiát igényel most, és persze fele annyi jut rá. Szóval nem megoldás.

2019. dec. 19. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Neveld meg ha hisztizik akkor fog meg kezét és vidd magaddal ,és ne érdekeljen hogy hisztizik majd abba hagya ,ha nem jön kapd fel és vidd haza ,szó nélkül.

Ennyi idősen lányom az ovi után még bandázhatott a barátaival játszótéren.hétvégén meg kirándultunk vagy görkorizni vittem a környékre vagy biciklizni ,télen jégkorizni,illetve vásárolni jött velem szépen hiszti mentesen ,otthon meg nézhetett tv is mesét .most már 9 éves most is az van hogy ikeás gyerekprogramokra járunk,jégkorizni hétvégente de állatkertbe is elviszem kb egy évben 1x-2x ha valami nagyon olcsón lehet bejutni,lányom is nagy mozgás igényü ezért futóversenyre is el viszem gyerekeknek is rendeznek ilyeneket,de azért tud egyedül is el lenni ,olvas,fest,vagy nézhet mesét.

2019. dec. 19. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!