Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak én sajnálom ezért a...

Csak én sajnálom ezért a gyereket? Ti hogy éltek?

Figyelt kérdés

Anyám nevelt apám tesóm nincs,kevés barátom volt,faluban nőttem fel játszótér se volt nagyon,

Bár elvoltam,de gimibe városba kerülve jöttem rá, hogy ott milyen játszóterek vannak gyerekekkel meg játszóházak. már gyerekként mekibe jártak ,vidámparkba vagy külföldre, én egyszer voltam osztályjal balatonon, 16 évesen láttam melit,állatkertet,vidámparkot,semmilyen gyerekkorom volt,most jöttem rá.most van egy öt éves fiam,és félek hogy megismétlődik.mi visszük játszóházba néha, vidéken vagyunk üres a játszótér,évente többször visszük strandra,vadaspark,állatkert, barátokhoz,jó lenne sűrűbben barátokhoz,rokonokhoz,de ez nem rajtunk áll.évek óta sajnálom hogy nincs tesója de még dolgoznom kell,hitelt akarunk házra. Nagyon mozgékony gyerek mindenen hisztizik, percenként nyaggat,sokat unatkozik,folyton játszani kell vele,úgy érzem nem kapok levegőt,és tényleg úgy gondolom 3- mal könnyebb lenne,mert játszanának vagy veszekednének :p de legalább lefoglalnák egymást. Mindig cipelteti magát az utcán vagy megáll és sír tehát csak biciklivel tudok vele menni,de néha oda se engedi hogy belerakjam. Mindent egyedül akar csinálni,de segítenem kell hisztizik. Udvaron figyelnem kell mert át akar mászni a szomszédba. Már hiába kiabálunk.hosszúnak érzem a napokat vele,mindig unatkozik mindig programokat kellene vele csinálni,menni valahova,egyszerre kiidegel megfulladtok és sajnálom őt. Oviba félénk mondták is hogy nincs barátja. Nagyszülei sincsenek. Akinél baba is van,ugyanúgy unatkozik a nagy? Ahol vannak tesók jobb vagy csak többen unatkoznak? Milyen gyakran mentek gyerekekkel és hova? Néha busszal is viszem,de pl.2- 3 gyerekkel már nem mennék annyi helyre,mint vele.3 gyerekkel csak úgy lehet bírni ha az udvarban még a házban vannak? Ti milyen gyakran és hova mentek a gyerekekkel? Köszönöm


2019. dec. 18. 11:49
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Ja és tesó sem oldja meg problémát mert az még kicsi lenne a játékhoz ,nálunk van lányomnak 2 hártya de azok nagyobbak sokkal így azokkal nem tud mindig játszani.
2019. dec. 19. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
52%

16-os vagyok. Nalunk peldaul az jott be h ha hiszti van, es nem tud viselkedni, megyunk haza. Barhonnan, barmikor. Igen, ez neha jar azzal is h magamat szivatom meg, de a gyerekneveles nem a kenyelemrol szol ugye. Boltban is, azonnal kassza, fizetes, es huzas haza egyenesen. Nyilvan o nem kap semmit, nincs jatszo hazafele stb. Es ezeket a szabalyokat elore tisztaztam. Par alkalom utan el is hitte, hogy o szivja meg, ha nem tartja be oket. Igen, mentem haza uvolto gyerekkel a honom alatt parszor, neztek hulyenek meg szaranyanak. De a gyerekem haromeves korara tudott viselkedni. Vilagosan meghuzni a hatarokat, elmondani elore a kovetkezmenyeket (ami mindenkeppen olyasmi, amit be is tudsz tartani es sulya van, tehat az itthagylak nem jo, mert ugyse hagyod ott es ezt tudja), es tenyleg betartani, minden cirkusz ellenere.

Ja es kerdezo: a kisteso jelen esetben azert sem jo otlet, mert a gyereked nem birja elviselni, ha nem ra figyelsz. Marpedig onnantol kezdve h van meg egy, kenytelen lesz neha varni a sorara, es ha ebbe csak ugy belecsoppen, brutal testverfeltekenyseg es hisztik sora lesz belole, te meg bekattansz. Mindenkeppen dolgozni kell elobb azon h a gyerek felfogja h nem o van egyedul a vilagon. Ez nalunk is idobe telt eleinte, mikor megszuletett a kisteso h megertse a nagy h nen tudok minden helyzetben azonnal menni, pedig neki elotte se ugraltam allandoan, onallo volt mar (3,5 ev a kulonbseg).

Amugy rohej h ezen az oldalon akinek tud viselkedni a gyereke, az biztos ilyen kis tejbetok, aki eleve ilyen tipus. Veletlenul se lehetseges h valaki csak siman meg tudta nevelni, olyan nincs :D Elarulom, a lanyom is tolt ilyen oltari hisztiket eleinte az utcan, a boltban, o is el akart szaladni az ellenkezo iranyba, meg vagta be a durcit h nem jon tovabb stb. Csak megtanulta h ennek van kovetkezmenye, ami nem jo neki. Hisztizni lehet es kell is ebben a korban, de meg kell tanulni szotfogadni es viselkedni is, ez pedig csak ugy fog mukodni, ha kovetkezetes az ember es megtanitja, hol vannak a hatarok.

2019. dec. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Ja hozzateszem, a megyunk haza nem mindenkinel a tuti modszer, ez egy pelda, nalunk ez jott be, masnal mas. Igazabol neked kellr rajonnod h a te gyerekedre mi hat.
2019. dec. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
36%

"Veletlenul se lehetseges h valaki csak siman meg tudta nevelni, olyan nincs"


Ahogy te a tökéletesség mintapéldánya sem tudod elképzelni, hogy valaki nem szaranya, csak szimplán másmilyen a gyereke.

2019. dec. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Az én nagyobbik fiam is nagyon hisztis volt ennyi idősen és nem tudta pár percnél tovább elfoglalni magát. Ő ADHD-s - ezt nem azért mondom, hogy a tiéd is biztosan az, csak arra reagálnék, hogy nem minden gyerek tudja szépen lefoglalni magát, és ez nem feltétlenül nevelés kérdése.

Van egy két évvel fiatalabb öccse. Nagyon sokáig nem tudtak egymással játszani, még most is többet veszekednek, mint játszanak egymással. A kicsi szeret egyedül is játszani, ebben az időszakban az volt a jellemző, hogy ő elfoglalta magát a játékaival, a naggyal pedig én foglalkoztam. Vagy próbáltam a kettővel együtt játszani, lefoglalni őket.

Mekibe nem járunk, így a gyerekeim sem voltak még ott. Játszóházba, ugrálóvárba kb. havonta 1x mentünk, főleg ősszel-télen. Ha szép idő volt, kimentünk a kertbe (van hintánk, homokozó, mászóka, sok játék), labdáztunk, fociztunk, kergetőztünk, futóversenyt csináltunk, vagy kimentünk az utcára kismotorozni, rollerezni, futóbiciklizni. Külvárosban lakunk, csendes kis utcában. Pár utcányira van egy játszótér, néha oda is elmentünk, de elég kihalt általában. Viszont van csúszda, mászófal, azt szerették, illetve maga az odaút is jó móka volt. Nekem is van felnőtt rollerem, nagyon szeretem, igaz, nagyobb távolság megtételére és zötyögős útra nem alkalmas. Most már mindketten tudnak biciklizni, így kevesebbet rollerezünk már.

Vadaspark van a városban, ide kb. évente 1-2x megyünk el. Vidámparkba (ha épp van a városban) is kb. ilyen gyakorisággal. Uszodába kb. 1-2 havonta, nyáron strandra gyakrabban. A városközpontba is bementünk néha hétvégén (autóval), sétálni, fagyizni, volt, hogy a kismotort, rollert is vittük, bejártuk már minden zegét-zugát. Néha vannak koncertek, egyéb rendezvények is. Külföldön tavaly voltunk először, előtte belföldön nyaraltunk évente 1-2x.

A fiaim (most már) nagyon igénylik a gyerektársaságot. Szerencsére vannak hasonló korú unokatesóik, velük kb. 2 hetente találkoznak a mamájuknál. A barátainknak is vannak hasonló korú gyerekeik, velük kb. havonta 1x találkozunk, nyáron gyakrabban.

A nagyfiamnak az oviban volt pár barátja, de csak az utolsó évben találkoztunk velük párszor ovin kívül, addig nem igényelték. Most egy osztálytársához szokott néha átmenni vagy a srác jön át hozzánk. A szomszéd kislánnyal is szoktak kint az udvaron játszani, nyáron néha vannak az utcában gyerekek (a nagyszüleikhez jönnek), ilyenkor velük bandáznak, már ismerjük mindet.

Jelenleg úszni járnak a gyerekeim (a kisebbik most tanul úszni), a nagyobbik kipróbált már más sportokat is (kosárlabda, küzdősport). Szeretnek rajzolni, színezni, társasozni, kártyázni, legózni, a macskáinkat üldözni (amíg le nem állítom őket) :)

Szóval nekünk így teltek/telnek a napjaink, remélem, adtam pár jó ötletet neked.

A cipelés kapcsán azt ajánlom, gondold át, mivel érdemes közlekednetek. Ha unja a sétát vagy hosszabb távon fárasztja, jobb lenne a futóbicikli, roller. Ha lesz még egy babátok, az eleje garantáltan nem lesz sétagalopp. Nálunk is volt testvérféltékenység, egyéb nehézségek. A munkából is jó időre kiesel. Ettől függetlenül persze belevághatsz, ha szeretnétek még egy gyereket, de ez nem fogja megoldani a problémákat, inkább több lesz belőlük.

2019. dec. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) mindenképp várok pár évet a tesóval
2019. dec. 19. 09:43
 27/28 anonim ***** válasza:

24: rajtad kívül senki sem szaranyázott.

És de, el tudom képzelni, hogy valaki gyerekénél nem jön be az, ami az enyémnél igen. Írtam is, hogy a módszerem nem univerzális, az enyémnél ez jön be, más gyereknél meg más. De csak ő tudja kitalálni, hogy övénél mi.

Az viszont, amit a kérdező leírt, mint nevelési módszert (hogy otthagyja stb) nyilvánvalóan nem jó, mert nem tartja be, ergo nem következetes, az pedig elengedhetetlen. Simán lehet, hogy másképp nevelhető lenne a gyereke. Szerintem nem kéne egyből elintézni annyival, hogy ilyen a gyerek és kész, nem lehet vele mit csinálni, akié viselkedik, az meg szerencsés. Inkább meg kéne próbálni több módszert, nem gondolod?

Az ADHD-s, autista, egyéb okból SNI-s gyerek persze totál más tészta, ezt én is tudom.

2019. dec. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
lånyomat is vittem haza mår ugy mint egy kruplis zsákot felkaptam a vållamra ės toronyirányt haza vitem mert hisztizett.
2019. dec. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!