Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Emiatt most én vagyok a...

Emiatt most én vagyok a gonosz mostoha?

Figyelt kérdés
Másfél éve élek a barátnőmmel, és a 10éves kisfiával. Jó kapcsolatom volt a gyerekkel, eddig szeretett éngem, csak az utóbbi elszólásom óta rossz szemmel néz rám mindenki a barátnőm családjáról. Összéségében jó gyerek, és szeretem, csak néha követelőző. Másfél év alatt kapott ps4-et, hoverboardot, és egy olcsóbb okostelefont. Ha a barátnőm egyedül nevelné akkor nem engedhetne meg neki ennyi mindent, mert az apuka soha egy forint gyerektartást nem fizetett. Most farsangra LOL-os jelmezt szeretett volna a gyerek, ami közel 30ezer forintba kerül. Mondtam, hogy ezt most nem tudjuk megvenni, és találjon ki valami mást. Emiatt jött a hiszti, hogy bezzeg én új bukósisakot vettem magamnak, csak tőle sajnálom. Emiatt ideges lettem, és azt válaszoltam, hogy "majd ha te keresed a pénzt, vagy apád ad neked, akkor azt vehetsz amit akarsz"

2020. febr. 18. 19:17
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
90%
De veled is belefizettet a Ps4-be meg a többi cuccosba. Pedig semmi közöd a gyerekhez, egyáltalán nem kéne neked ezekbe belefizetni. Az a csaj meg az expasikájának a dolga nem a tied. Kihasznál mert egy balek vagy.
2020. febr. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Nemtudom milyen a jelmez, valami internetes játékból való. A gyerek talált webshopot, ahol 27900ft.
2020. febr. 18. 20:12
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sok magyar családnál egy ilyen árban lévő jelmez, az luxus kategória...
2020. febr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
A gyerek baráti körében nem számít luxusnak. Van 11 éves barátja, és 200ezres telefonja van. Suliba már ciki, ha valaki otthonról visz szalámis szendvicset uzsonnára, mert a barátai minden nap 2ezer forintot kapnak kajára.
2020. febr. 18. 20:26
 15/34 anonim ***** válasza:
96%

Elképesztő a 30 ezer forintos jelmez. Ne költekezzetek a jövedelmeteken felül a gyereknek, ebből csak baj lehet.

Legközelebb célszerű először a pároddal egyeztetni, és közösen tájékoztatni a gyereket a döntésről.

Jelmezt meg gyártson anyuka házilag.

Ja és ne engeszteld most már a gyereket mert secperc alatt kitanulja a manipulációt.

2020. febr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
93%
Elég jól keresünk mindketten, de nem veszünk meg mindent, amire a gyerek kinyitja a száját. A jelmezt különösen túlzásnak érezném, hiszen csak egyszer veszi fel. Az meg, hogy a többieknek 200 ezres mobilja van... Nevetséges.
2020. febr. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
En, megmondom oszinten ebben semmi bantot nem erzek. O mar nem egy 2 eves totyogos, legyen is tisztaban vele, hogy a penzert igenis meg kell dolgozni es azzal is, hogy az apja nem tamogatja anyagilag. Igazat szoltal, ne szegyelld magad, max. lehet, hogy a hangnemmel volt ptoblema. Mert az is mas, hogyha leulsz es higgadtan ezeket elmagyarazod neki, meg az is, ha idegessegbol hozzavagod. Bocsanatot kertel, ennyi, nem kell tulragozni. A parodnak viszont ne puncsolj tovabb, allj a sarkadra es higgadtam magyarazd el neki, h ne verjek a tovabbiakban a te farkaddal a csalant.
2020. febr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ismerem ezt a korosztályt, náluk már tényleg csak a 200 ezres telefon a menő meg ilyenek. Amúgy én nem érzek semmi bántót a megjegyzésedben, valóban az apának is részt kellene venni a gyerek életében, ha lelkileg nem is, de anyagilag mindenképp. A gyerektartást meg kötelező fizetnie, szerintem abszolút nem neked kéne a gyerek extra igényeit fizetni. Persze ez a te hibád is, jófej akartál lenni és eddig adtál mindenbe, most akkor idd a levét. A barátnő meg mièrt “mosolyszünetezik”? Örüljön, hogy támogattad. Nőként mondom, nekem ilyen kapcsolat biztos nem kéne a helyedben.
2020. febr. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk a barátnődnek nem megsértődni, hanem nevelni kéne a gyereketbés akkor nem te lennél a gonosz. Tavaly én is ennyiért vettem jelmezt, a víz levert, pedig megengedhetjük, de konkrétan 3 óra miatt, aztán csak porosodik.
2020. febr. 19. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
3%

Nem értem, miért kell kiakadni azon, hogy a drága(nehezen hozzáférhető) dolgok a menők, régen is ezek voltak, csak annakidején a középosztálynak is drága volt 2000 forint a szőrös matricákra, a legújabb babybornra 15.000, vagy kistiniként mindenkinek csöpögött a nyál a szájából, ha valaki külföldre(nem csak a szomszéd országba), jutott el.


200 ezer nem olyan sok, középkategóriás telefon, ki tudja, lehet használtan vették.. Az én 50 ezresemet is megörökölte a gyerek 3 éve. eladhattam volna 20ért és vehettem volna ugyanennyiből egy gagyit, aminek megint csökken majd a használt ára, de így érte meg jobban.


Nem a 300as ujabb, a 400 legujabb, vagy az 500 koruli csúcsmobilok, csak egy jobb keszulek.


Nagyon aljas volt a dolog, amit mondtál, mindenkitől kérj elnézést. 10 éves, nem felnőtt, nem várhatod tőle, hogy képben legyen.. az meg nagyon rossz, hogy úgy érzed nem vagy a nevelőapja, másfél éve éltek együtt.


A jelmezt marhaság megvenni(de el is lehet utána adni)

2020. febr. 19. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!