Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Emiatt most én vagyok a...

Emiatt most én vagyok a gonosz mostoha?

Figyelt kérdés
Másfél éve élek a barátnőmmel, és a 10éves kisfiával. Jó kapcsolatom volt a gyerekkel, eddig szeretett éngem, csak az utóbbi elszólásom óta rossz szemmel néz rám mindenki a barátnőm családjáról. Összéségében jó gyerek, és szeretem, csak néha követelőző. Másfél év alatt kapott ps4-et, hoverboardot, és egy olcsóbb okostelefont. Ha a barátnőm egyedül nevelné akkor nem engedhetne meg neki ennyi mindent, mert az apuka soha egy forint gyerektartást nem fizetett. Most farsangra LOL-os jelmezt szeretett volna a gyerek, ami közel 30ezer forintba kerül. Mondtam, hogy ezt most nem tudjuk megvenni, és találjon ki valami mást. Emiatt jött a hiszti, hogy bezzeg én új bukósisakot vettem magamnak, csak tőle sajnálom. Emiatt ideges lettem, és azt válaszoltam, hogy "majd ha te keresed a pénzt, vagy apád ad neked, akkor azt vehetsz amit akarsz"

2020. febr. 18. 19:17
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk ezt a sajat gyerekemnek is mondanam, ha eszebe jutna beosztani a penzemet. Semmi problema nincs ezzel a beszolassal.
2020. febr. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
91%

Az vesse az első követ, aki sosem mondott hasonlót gyereknek, mikor valami értelmetlen marhaságért hisztizett.

Én is mondtam hasonlót a nevelt lányomnak, mikor egy 10 ezres minecraft plüssért nyafogott, ami ugyanúgy a sarokba dobva végezte volna, mint a többi. Vagy amikor elém tolt egy ~25 ezres pulcsit az éppen aktuális kedvenc bandája képével (egy hónap múlva már nem is szerette őket), hogy rendeljem meg a külföldi webshopból.

A saját gyerekemnek is ugyanezt mondanám, ha követelőzne. Majd a saját keresetét arra költi, amire akarja.

2020. febr. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 Mozaikosok válasza:
77%
Szia! Szerintem egyáltalán nem vagy gonosz mostoha!Már ez a kifejezés is utálatos, legszívesebben kitörölném, mert csak negatív előjele lehet... Teljesen korrekt, ahogy kezelted a helyzetet, a felháborodásodtól kezdve a bocsánatkérésig, ez így kerek!! Sajnálom, hogy a barátnőddel nem sikerült tisztázni, ami arra utal, ő még túl szoros kötelékben van a fiával, ami talán a válás miatt alakulhatott ki, de mindenki szempontjából egészségesebb lenne, ha ez lazulna. Magától ez a helyzet nem fog könnyen megváltozni, de ha utánaolvastok a mozaikcsaládos jellegzetességeknek (merthogy azt a családformát amiben éltek, így nevezik), sok-sok tippet és magyarázatot kaptok, ami az egész együttéléseteket megsegíti. Magam is erről írok blogot, ahol találhatsz ilyen, nálunk is beszerezhető könyvekről ajánlókat: [link]
2020. febr. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
73%

Aki azt írta, hogy régen is a drága dolgok voltak a menők...

Szerintem egy dolog az, ha valami a minősége miatt drága, meg egy másik ha a vevők kirablásából és rongyrázásból drága.

30 ezer egy jelmezért nevetséges, legjobb lenne csak házilag készített jelmezeket engedni, abban van érték, kreativitás.

A gyereknek meg kell tanulni, hogy brahiból nem verjük el a pénzt, különben nem lesz belőle ember. Ugyanúgy azt is meg kell tanulni, hogy mi az, amikor tényleg célszerű a drágát venni.

Te veszel 30 ezres jelmezt magadnak? Mert én nem. Vagyis a gyereknek sem kell. Ő ugyanolyan tagja a családnak, rá is jut nyilván plusz pénz, de 30 ezreket nem dobálunk ki az ablakon.

2020. febr. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó ordít a tudatlanság.. Szóval a minőség jogosan drága, de egy jelmez nem lehet minőségi?


Igen, én költöttem ennyit cosplay, animeconok, házibarkàcs, vett anyagok.. Mindenfélét szórakoztam vele, imádtam/imádok(bár már csak évente egyszer kétszer) beöltözni és imádtam, ha élethű, minőségi jelmez van rajtam. Neked is leesik az állad, ha egy szobor megmozdul, olyan remek a tervezèse.


Gyereknek azért nem vennék ilyen drágát, mert kinövi és mert nincs benne a közös készülés, de az én lányomon 11 ezer forintos angyalruha volt, mellé vettem szárnyat, tült, tollat, hajpántot, kiscipőt, harisnyát, varázspálcát, drótot, hajfestéket(színeskrétát), csillámsprayt és ragasztós fülbevalót és tökéletes angyalka lett, elképesztően festett. Halloweenkor 2 ezres kalózjelmez és házibarkács kiegészítői voltak, de fantasztikusan festett az arcán a valósághű seb. Most bóbita lesz farsangon, 4 ezres ruhája van, de vettem rengeteg zselét, csillámot, hajsprayt, cipőt és majd lesz még pár holmija mellé.


Élvezi, én élvezem, nagy élmény, el lehet adni utána(mi mindig eladjuk az itthoni gyártott holmikat is) ez pont olyan dolog, amire az ember szívesen költ.


Rendben van, ha neked nem okoz örömöt, de egy jobb jelmez igenis minőségi, igenis érték, hordani élmény sokaknak, látni élmény sokaknak és pénzzé is lehet tenni.


A beszólás pedig övön aluli volt, meg mi az, hogy “túl szoros kapcsolat”, mert az anya bunkóságnak tartja, ha a gyerekével egy felnőtt aljas? Nevetséges. Igen, mindenki mond párszor szemét dolgot, de van, amit kerülünk akkor is, ha dühösek vagyunk, pláne egy gyerekkel szemben, pláne egy olyan gyerekkel szemben, akit mi is nevelünk és szeretünk.


Én sosem mondtam és nem is fogom mondjuk azt mondani a gyerekemnek, hogy látod apád ezért keres ritkán, vagy nem csoda hogy nincsenek barátaid, mert ez tabu akkor is, ha dühös vagyok. Nem csak gyerekkel, felnőtteknél is van kerülendő dolog, nem mondjuk egy anyának, hogy jobb is, hogy meghalt a gyereked, legalább nem kell elviselnie, vagy hogy majd ha lefogysz megleplek csokival, vagy ostobább vagy mint a sérült(valóban értelmileg sérült) testvéred.


Nagyon nagy sebet tudnak ezek okozni, akinek meg ilyen után nem ég a képe és nem kezd mindenkinek magyarázkodni(minden érintettnek) és próbálja jóvá tenni, annak rosszul dolgozik a lelkiismerete!


Az elvvel nincs baj, egy gyerek sem(egy felnőtt sem)oszthatja be a másik pénzét, de a benne lévő sértés, egy gyereknek arra célozni, hogy az apja nem gondoskodik róla az annyira aljas, hogy szavakba sem lehet önteni. Te vagy a felnőtt nem a harmadikos kisfiú, neked kellett volna tudni kezelni a helyzetet, nem egy 130 centis gyereknek.


Én is kiállok a gyerekem mellett, ha valaki megsérti az érzéseit, annak legyen bűntudata és próbálja jóvátenni. Tőlem nem kell bocsánatot kérnie, de elvárom, ha a párom, hogy elmondja, hogy megbánta és azt is, hogy konkrétan miért bánta meg és hogy fogja jóvá tenni. Pl nem csak azt mondod, hogy “bocs, nem kellett volna” hanem elmondod mi volt a hiba, hogy miért sajnálod, és konkrétan ebben az esetben elmondani, hogy te bírod a kissrácot, jófej gyerek, de megbántott azzal, hogy keveselte a rá költött összeget, mert te ezt jószívvel adod, ti családként nem vagytok olyan gazdagok, mint a társai, a bevételetekhez képest sokat költesz rá, de nem fogsz ennél is többet magadon spórolni, hogy neki mégtöbb jusson, mert a család minden tagja fontos, az anyukája és te is, plusz kelleni fog még pénz a jövőben is, félre is kell tennetek. A pénz beosztása nagyon kemény dolog, nem a ráköltött összegtől függ a szeretet, és ha akarod, összeirhatjátok közösen, mennyi mindent kapott, és te magadra mennyit költöttél(és a párodra), rá fog csodálkozni, hogy amíg ő évszakonként kap új cipőket, ti nem.. vagy ilyesmi(nemtudom nálatok hogy van).


Amikor az én gyerekem akart olyat, amit nem akartam megvenni, megmondtam, hogy nem fér el több cucca(igaz is), szerintem gagyi, megunja, de ha akarja rendben, kerítsünk helyet, adjuk el a nem használt dolgait. A mai napig selejtezünk, ha új vackot szeretne, a pénzt visszaforgatom a játékába, de legtöbbször nem akar selejtezni, inkább lemond a holmiról. Pláne ha gagyi, és meg tudom neki mutatni a boltban,vagy youtubeon, hogy tényleg vacak. Webshopnál meg majdnem biztos, hogy nem is azt kapod, ilyen aliexpress meg wish..arról is lehet neki mutatni videót.

2020. febr. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
85%
Szép regény, utolsó, kar hohy nettó marhaság. Az egész történet lényege az, hogy egyetlen ember dönthet arrol, mire költő az általa megkeresett pénzt és ez az az ember, aki a pénzt megkeresi. Neki van joga dönteni, hogy ő most épp a gyereknek akar akármit venni, vagy saját magának. Pláne, ha nem szükséges dologról van szó, hanem olyanról, ami nem létszükséglet.
2020. febr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
0%
Jó lett volna, ha megy a szövegértés, ezt én is leírtam, nekem az utána lévő sértéssel van bajom, meg az egyik hozzászólással, ahol értéktelennek minősítik általánosságban a jelmezeket.
2020. febr. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
79%

27!


Könyörgom egy 10 éves gyerek farsangi cuccáról van szó, nem egy costplay kosztümről, ha nem esett volna le

2020. febr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
80%
Az a te dolgod, hogy mire költesz tízezreket. Más menyasszonyi ruhára nem költ 30 ezret.
2020. febr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Végül a gyerek is megértette, és elfogadta, hogy butaság ennyit költeni a jelmezre, mert abból a pénzből sokkal hasznosabb dolgokat is vehetnénk. A bárátnőm is épp annyira ellenezte a dolgot mint én, esze ágában sem lett volna megvenni neki, csak amiatt haragszik, amiért ilyenformán beszóltam a gyereknek. Olyanokat vág a fejemhez, "hogyha kellett a tehén, akkor kelljen a borja is!" pedig ez teljesen alaptalan, mert ő is tudja, hogy szeretem a gyereket.
2020. febr. 19. 13:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!