Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Emiatt most én vagyok a...

Emiatt most én vagyok a gonosz mostoha?

Figyelt kérdés
Másfél éve élek a barátnőmmel, és a 10éves kisfiával. Jó kapcsolatom volt a gyerekkel, eddig szeretett éngem, csak az utóbbi elszólásom óta rossz szemmel néz rám mindenki a barátnőm családjáról. Összéségében jó gyerek, és szeretem, csak néha követelőző. Másfél év alatt kapott ps4-et, hoverboardot, és egy olcsóbb okostelefont. Ha a barátnőm egyedül nevelné akkor nem engedhetne meg neki ennyi mindent, mert az apuka soha egy forint gyerektartást nem fizetett. Most farsangra LOL-os jelmezt szeretett volna a gyerek, ami közel 30ezer forintba kerül. Mondtam, hogy ezt most nem tudjuk megvenni, és találjon ki valami mást. Emiatt jött a hiszti, hogy bezzeg én új bukósisakot vettem magamnak, csak tőle sajnálom. Emiatt ideges lettem, és azt válaszoltam, hogy "majd ha te keresed a pénzt, vagy apád ad neked, akkor azt vehetsz amit akarsz"

2020. febr. 18. 19:17
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
91%
Jogos volt amit mondtál, azért sértödtek meg. Én leülnék velük, és elmondanám, hogy minden szavamat tartom, de hozzátenném, hogy tisztában vagyok azzal, hogy a gyerek nem tehet róla, hogy az apja nem támogatja, és kizárólag ezért a kitételért elnézést kérnék.
2020. febr. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
79%

Szuper, hogy a gyerek megértette.


Nekem 7 éves korom óta van nevelőapám, nyilván a szülők elosztották az átlag kiadásokat egymás között, de pl. ha nekem kellett ruha, szemüveg, beszállni a telefonomba azt Anya állta. Sose lett volna pofám így odavágni egy ilyet nevelőfateromnak, ez nagyon undorító, még a tinikorszakomban se, nem hogy 10 évesen. A gyerek lett félrenevelve a barátnőd által, oldja hát meg.


Egyébként szerintem nem volt durva a beszólásod, hátha így az is tudatosul a gyerekben, hogy nem az Apja vagy (aki lesz*rja a fejét és semmit sem ad neki és valószínűleg nem is fog egész életében), és legyen nyugodtan hálás, mert neked nem kötelező vállalni az aktuális kívánságainak kifizetését.


(Mellesleg egyik rokonom majdnem ottmaradt a autópályán, gyakorlatilag a motoros szerelése tartotta egyben, megmondták neki az orvosok, de igen, ez tényleg olyan "felesleges", mint egy farsangi jelmez (: )

2020. febr. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
74%

szerintem tök normális volt a beszólásod, csaaak túl kicsi volt hozzá,de teljesen érthető a kiakadásod.

drága párod, meg fogadja el hogy TE ott vagy mellette és eddig mindent fizettél míg a KEDVES apuka tojt a saját gyerekére.

Persze illik beszállni a közös költségbe és alap dolgoknál is (ha hosszú a kapcsolat és komoly is), de ez csak a ruha, étel, szállás. A flancos jelmez már nem fér bele és jogos a kiakadásod, hogy bezzeg te vegyél meg mindent de apukától bezzeg nem követelik a pénzt.

2020. febr. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Az első fele jogos, az apjával kapcsolatos viszont nem, de elhiszem, hogy haragodban mondtad, és nem akartad megbántani. Amúgy mi lett a vége?
2020. ápr. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!