Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány évesek a gyerekeid,...

Hány évesek a gyerekeid, nálatok hogy telnek a hétköznapok, hétvégék ezekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
minden érdekel,a reggelek,ovi,suli után,meg ha hétvége vagy szünet van és sokat itthon vannak,hogy telnek a napok?miket játszanak egymással,vagy egyedül,mi az ami nehéz velük,hány évesek,mi a napirendetek,együtt vagy külön esztek,és ha mentek valahova mik a nehézségek,ha sokat vagy otthon velük hogy bírod? miket csináltok?hogy telik az este?fürdetés? közlekedés utcán? 3-4 gyereket tervezek ezért készítsetek fel,köszönöm :) jelenleg egyke gyerekem van,sokat gépezne mert nincs kivel játszania,jövőre sulis lesz,szó szerint csak addig játszik amig én játszom vele,vagy focizok,társas,pedig rengeteg játéka van.hogy megy nálatok a tiltás,korlátozás?tv,tablet,telefon,vagy gép, mások élete érdekel,meséljetek. köszönöm :)
2020. márc. 13. 18:15
 1/2 anonim ***** válasza:
86%

Szia, hú hát hisz erről regényt lehetne írni :D


Összefoglalva:

3 fiam van. 9 éves ikrek és 6 éves öcsi.

Hétköznap legkésőbb 6-kor kelek, így 8-ra a nagyok suliban vannak, kicsi ovis. Kapkodás, idegeskedés gyakori.

Munkámtól függően megyek értük, vagy a férjem. Mivel mi délután és este is dolgozunk, egy hétre előre beosztjuk, ki mikor van velük otthon, vagy viszi őket a külön órákra. Nyugdíj mellett dolgozó Édesanyámat is többször be kell vonni, hogy értük menjen ill. velük legyen itthon.

Amire figyelek: bárhogy is van, vagy apjuk vagy én fektetjük le este a gyerekeket, nem a mama.

Férjem szombaton dolgozik, én vasárnap, ezért a hétvége is meg van osztva. Szépen összedolgozunk. A "mit csinálunk hétvégén?" kérdés munkánk miatt számunkra ismeretlen... egyikünk dolgozik, másikunk srácozik. Átnézzük a leckéket, játszunk. Nagy házban élünk nagy udvarral, nem érzik bezártnak magukat az egész heti rohangálás után, jó itthon lenni.

Hét közben a nagyok zongorára és mentális aritmetikára járnak suli mellett, a kicsi is mentális aritmetikára, fejlesztő tornára és logopédiára.

Gépezés: nagyon kényes téma! Természetesen szívesen lógnának a gépeken, mert a suliban is ez a téma meg a menő... de a mieink frusztráltak, agresszívak lesznek a legártatlanabb számítógépes játékoktól is, ezért abszolút korlátozzuk! Ha néha játszhatnak, akkor beállítjuk az órát, és ha csörög, akkor vége, fel kell jönni azonnali hatállyal! Ennyit viszont muszáj engedni, mert kiválóan sakkban lehet őket ezzel tartani, haha... vessetek meg érte.

Amúgy a kreatív, logikai játékokat szeretik nagyon, és persze Lego minden mennyiségben.

A nagyfiúk jól tanulnak, de sajnos nem túl motiváltak, noszogatni kell őket, meg keménykedni velük. Ha most nem ülök le hozzájuk tanulni meg a lehetőségeket felmutatni, akkor mikor? Pár év múlva már késő lesz!


Amivel agyamra mennek: folyamatosan rivalizálnak. Az ikrek csecsemő koruk óta, a kicsi meg már ebbe született bele. Mindig mindenki szebb, jobb, okosabb akar lenni a másiknál. Sok a vita, veszekedés, verekedés, amivel agyamra mennek.


Hogy bírom? Sokat vagyok velük egyedül, pedig a munkámban sincs megállás, a ház folyton úszik, de pl most is, hogy mindezt leírtam, sikerült kiengedni a gőzt! :D


sok sikert neked is!

2020. márc. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

3 gyerekem van. Egy 4 éves lány, egy 5 éves fiú és egy 6 éves lány.


Reggelünk:

6:45-7:00 ébredés

7:00-7:30 mosdó, öltözés, fésülködés, reggeli a gyerekeknek


Ovi után:

17:30-ra megyek értük, mert eddig választható foglalkozások vannak


Hétvégénk:

7:00 ébredés

8:30-9:00 reggeli

9:00-9:45 fejlesztő játékokat játszunk

10:00 tízórai

10:00-11:45 program

12:00 ebéd

12:45 mese

13:00-15:00 alvás

15:00-15:30 uzsonna

15:30-18:15 program

18:15-18:30 vacsora

18:30-19:00 fürdés, meseolvasás

19:30-19:45 alvás


Rengeteg dolgot játszanak, ezeket nem tudom felsorolni. Sok türelem kell hozzájuk, de ezen kívül nem tudok nehézséget mondani. Mindig együtt eszünk. Ha megyünk valahova, az elkészülés elég időigényes. Nagyon jól bírom, ha egyedül vagyok velük. Minden napra találunk ki valami programot. Mi sosem tiltottuk, így ezzel nem annyira foglalkoznak, mert tudják, hogy bármikor játszhatnak.

2020. márc. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!