Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért panaszkodik sok anyuka,...

Miért panaszkodik sok anyuka, amiért össze vannak zárva a gyerekükkel?

Figyelt kérdés

A közösségi oldalak tele vannak "vicces" kiborulásokkal, amiért pár hétig a szülők össze lesznek zárva a Saját csemetéikkel. Mindenki panaszkodik, hogy ez milyen nehéz (tanulás, lefoglalás, főzés, munka).

Én pont az ellenkezőjét érzem: mindig is arra vágytam, hogy otthonról dolgozhassak, ne kelljen napi 2 órát utaznom és most itt a lehetőség. Nagyon jól megy, simán elvégzem a munkám és végre a gyerekeimmel tölthetek sok-sok időt. A rohanás, munka mellett soha nem volt idő semmire, most meg olyan idilli a hangulat. Mindenki kipihent, kész a lecke (lányom szerint jobban érti, ahogy én mondom), közös reggeli, ebéd, sok játék, nevetés, engem is hagynak dolgozni, rengeteg olyanra jut most idő, amire amúgy szinte soha.

Mások meg telesírják a közösségi oldalakat, hogy milyen nehéz. Mi? A gyerekeddel foglalkozni? Főzni? Tanítani? Játszani?

Én is bejárok dolgozni, de itthon is lehetek. Három gyereket kell ellátnunk a férjemmel, mégis nekünk ez a sok feladat most ajándék. Mert végre sokat együtt lehetünk.



2020. márc. 21. 00:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
98%
Hát örülj neki, hogy ilyen munkád van. Nekem határidős munkáim vannak, ezért napok óta háromkor kelek, hogy behozzam az előző napi lemaradást, de persze 11 előtt nem kerülök ágyba, képzelheted mennyire friss és kisimult vagyok, ez így 2 gyerek melett félidős terhesen nem olyan jó buli, de Neked gratulálok a csoda munkádhoz meg gyerekekhez.
2020. márc. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
94%

Te miért nem tudod elfohadni, hogy minden ember más és mást tűr, szeret, szokott meg!?

Téged sem bacogat senki, hogy hallod mit zagyválsz te? Mi a jó ebben neked?


Szóval érted... Ez olyan, mint amikor engem piszkalnak h vékony vagyok miért nem eszek többet. Én sem szólom le a kovereket, hogy hallod de dagadt vagy egyél már kevesebbet..

Békén kellene hagyni ilyenkor egymást, és mindenki feldolgozza ahogy tudja. Ez függhet attól is h valakinek van e kertje, udvara, vagy panel? Hány gyereke van és milyenek?

2020. márc. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
90%

Nem véletlenül találták ki az óvodát, iskolát. Most hirtelen minden az anyák vállára szakadt. Dolgozz hatékonyan otthonról, legyél óvónő, tanárnő, bejárónő, szakács egyszerre. Nem a gyerekből van elege sokaknak, hanem a rájuk szakadó feladat mennyiségből.

Mondom ezt úgy, hogy minket nem érint, pici babáink vannak.

2020. márc. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
69%

Én most csak diszkréten mosolygok, hogy na nesztek, ezt irigyeltétek éveken át.

Szabadúszóként régóta home officeban dolgozom. A nagyobbik gyerekem 5 éves lesz nyáron, a kisebbik nemsoká 15 hónapos. Évek óta azt hallgatom, hogy nekem milyen jó, meg könnyű, mert itthonról dolgozhatok, és kötetlenül. Azt persze nem emlegette senki, hogy szülés után én 3 hónapot tudtam kihagyni, nem két évet, hogy ez hány éjszakai nen alvással jár, hogy nekem emellett ugyanúgy kell főzni, mosni, takarítani, gyerekekkel játszani, oviba mászkálni stb. Csak az ment, hogy de jó nekem.

Most, hogy mindenki ezt csinálja, kiderült, hogy mégse akkora móka és kacagás. Amúgy én imádom, soha nem cserélném el bejárós munkára, pláne alkalmazottként újra. Pont azért, mert ezerszer többet lehetek a családommal, mint mások, mert nem kell utazni, nem korlátoznak le, nem veszik el a magánéletemet, nem kell a kollégákhoz alkalmazkodni. De hogy ez így könnyű lenne, azt erősen vitatnám.

2020. márc. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
20%
Igaza van a kérdezőnek!Elsősorban az iskolasok szüleire gondol,gondolom,mert azok a gyerekek vannak otthon.Ha olyan pici a gyerek,eleve otthon volt!Én sem értem,én örulok ha együtt lehetunk.Sok idiota nem valo szülőnek,mert csak magukkal foglalkoznak.Sz...rnak a gyerekukre,csak a baj van velük.Ezért zavarja őket ha otthon van szerencsétlen gyerek.
2020. márc. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
81%
Szóval hagynak dolgozni meg minden... Aha, így nem csoda, ha nem érted. Próbáld elképzelni az életet olyan gyerek(ek)kel, aki(k) még enni sem hagy(nak) nyugodtan! Ha sikerül, mindjárt megérted, mi a probléma. És nem, nem csak az amúgy is otthon lévő picik tudnak ilyenek lenni. Az enyém pl. 5 éves múlt.
2020. márc. 21. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
83%

Irigykedem 😊

Mi bejárunk, de legalabb van munkám.

Elvezd ki a helyzetet ránkfer a pozitivsag.

2020. márc. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
78%

Te vagy a király!Élvezd ki ezt az időszakot és ne hergeld a népet!

Szép napot🙂

2020. márc. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
55%
Muszáj ezt a kérdést 2 naponta feltenni???
2020. márc. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
54%
Bocs.... naponta kétszer!!
2020. márc. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!