Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért panaszkodik sok anyuka,...

Miért panaszkodik sok anyuka, amiért össze vannak zárva a gyerekükkel?

Figyelt kérdés

A közösségi oldalak tele vannak "vicces" kiborulásokkal, amiért pár hétig a szülők össze lesznek zárva a Saját csemetéikkel. Mindenki panaszkodik, hogy ez milyen nehéz (tanulás, lefoglalás, főzés, munka).

Én pont az ellenkezőjét érzem: mindig is arra vágytam, hogy otthonról dolgozhassak, ne kelljen napi 2 órát utaznom és most itt a lehetőség. Nagyon jól megy, simán elvégzem a munkám és végre a gyerekeimmel tölthetek sok-sok időt. A rohanás, munka mellett soha nem volt idő semmire, most meg olyan idilli a hangulat. Mindenki kipihent, kész a lecke (lányom szerint jobban érti, ahogy én mondom), közös reggeli, ebéd, sok játék, nevetés, engem is hagynak dolgozni, rengeteg olyanra jut most idő, amire amúgy szinte soha.

Mások meg telesírják a közösségi oldalakat, hogy milyen nehéz. Mi? A gyerekeddel foglalkozni? Főzni? Tanítani? Játszani?

Én is bejárok dolgozni, de itthon is lehetek. Három gyereket kell ellátnunk a férjemmel, mégis nekünk ez a sok feladat most ajándék. Mert végre sokat együtt lehetünk.



2020. márc. 21. 00:40
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

A kamu állás mellett is 2 ingatlannal rendelkező többre becsült a társadalomban, mint az a mérnök, aki új módszereket vezet be a gyártás során és élettamot nővel egy terméknél, megsincs pénze hónap végén, mert drága az albi.


Innentől kezdve az a hülye, aki keményen dolgozik és nem a gyerekeivel törődik...


AHA! szóval a magyarok 95%a hülye?

2020. márc. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
96%

Talán azért mert 8 óra meló, utána tanulok a sulis gyerekkel de közben ott ugrál a nyakamba a 1,5 éves. Nagyon ötletesnek kell lenni hogy ezt össze tudd hozni. Ja igen mellette főzök, rendben tartom a családi házat. A kertészkedés a pihenő mert akkor a gyerekek nyugodtak.

Igen a nap végén már kell egy kis pohár bor.

2020. márc. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szeretek a gyerekeimmel lenni, de nem szabin vagyok, hogy egész nap velük tudjak foglalkozni. Dolgoznom kell, és mellette úgy lekötni őket, hogy sehová nem lehet velük menni. A naggyal tanulni önmagában nem lenne gond, 12 éves, önállóan megcsinálja, amit kell, én meg tudok bele pluszt tenni, ami az iskolában nincs. Ez eddig tök jó, de közben ott a négyéves kicsi, akinek hiányzik az ovi, a barátok, a játszótér, piszok nehéz mellette dolgozni is, a naggyal tanulni is. Ja, és mellé még itt van egy durván depressziós férj, aki éppen el akarja hagyni a családját, de ez nyilván már az én privát nyomorom, viszont gondolom sokaknak van a jelen helyzet mellett más problémájuk is, ami így egyszerre már túl sok. De nálam már annyira tetőzik a sz*r, hogy ha most nem lenne ez a járvány, és a gyerekek oviban, suliban lennének, biztos, hogy kivettem volna 1-2 nap szabit, hogy egy kicsit a saját gondolataimmal lehessek. Na ezt most elfelejthetem jó sokáig. Egy hete egyetlen másodpercet nem voltam egyedül, még annyit sem, amennyit munkábajárással eltöltök máskülönben, pedig most rohadtul szükségem lenne rá. Úgyhogy bocs, de én speciel nem élvezem annyira az összezártságot.
2020. márc. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Kulcsszavak:nevetni,hagynak dolgozni...nem mindenkit hagynak.Én egy autistával és a tesójával vagyok,nem is szzámolom hányszor kapnak össsze.A fiam pedig hiába 3,több figyelmet igényel mint egy újszülött.A fejlesztése online lesz (autizmus specifikus,hát kiváncsian várom na mindegy)de része az is,hogy a nem-et tanulja meg,cirka másfél órát üvölt ha nem úgy van valami mint ahogy akarja. Van,hogy délre letudtunk már 3óra ordítást dobálást,mindent széthajít amit ér,még nem csináltam semmit,a tesó sír,hogy játszak vele...de így is szívesen vagyok velük :) de mivel átérzem,tudok nevetni a vicces posztokon,és utána kicsit jobb kedvvel állok talpra újra,tudva,hogy vannak sorstársak.
2020. márc. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!